rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.561 (2.427)

Toplam Ziyaret: 25.981.477 (23.890.142)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
05 Mart 2023
Sayı : 984
Bu kayıt toplam
125 kez okundu.
fb sharer

BAŞKAN SARI'DAN SÜRÜCÜLERE ÖNEMLİ UYARI

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, "Yol vermediğimiz o kurtarma aracının ve ambulansın sizin bilginiz dışında bir yakınınızı hastaneye yetiştirilmesi için yol isteyebileceğini empati yaparak anlamaya çalışalım." dedi.

Başkan Sarı'dan sürücülere önemli uyarı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Veysel Sarı, "Ülkemizde aralıklarla 10 ilimizde meydana gelen ve 45 binin üzerinde can kaybı binlerce yurttaşımızın da yaralanmasına neden olan deprem felaketlerinden dolayı acil önlemlerin alınmasını gerektiren çok kritik günler yaşanmaktadır. Özellikle bu süreçte, her kurtarma aracı ve ambulansın hayat kurtarma yarışı içinde oldukları, görevlerinin ise insan odaklı olduğu ise unutulmaması gereken yadsınamaz bir gerçektir" dedi.

Başkan Veysel Sarı, "Ambulans, kurtarma ve asayiş araçları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de trafikte "geçiş üstünlüğüne" sahiptirler. Bunun sürücüler tarafından bilinmesine rağmen, maalesef bazı sürücülerin siren ve megafon uyarısına karşın araçlarını yol kenarlarına çekerek geçiş üstünlüğüne sahip araçlara yol vermedikleri konusu görsel ve yazılı basında sık sık yer almasının yanı sıra şikayetlerinde artmasından dolayı "Ambulansa ve kurtarma araçlarına yol ver" çağrısını bir kez daha yapmak zorunlu olmuştur" diye konuştu.

Daha önce Sağlık Bakanlığı ve TŞOF iş birliği ile Türkiye genelinde başlatılan "Ambulansa Yol Ver, Yardımcı Ol" kampanyası kapsamında yapılan yazılı ve sözlü uyarıların sürücüler tarafından dikkate alındığını ancak sayıları gün geçtikçe artan yabancı uyruklu sürücülerin bu kurallara uyumsuzluk gösterdiğinin belirlendiğini söyleyen Başkan Sarı, "Bu nedenle, bazı noktalarda sık, sık meydana gelen tıkanmalara bazı sürücülerin duyarsızlıkları da eklenince, tek işleri can kurtarmak olan ambulanslar maalesef siren çalarak dakikalarca yolun açılmasını beklemek zorunda kalmaktadır. Kurtulma şansı hastaneye yetiştirmekle mümkün olan hastaların yaşamlarını da maalesef tehlikeye atılmaktadır" şeklinde konuştu.

Başkan Sarı konuyla ilgili açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: "Yol vermediğimiz o kurtarma aracının ve ambulansın sizin bilginiz dışında bir yakınınızı hastaneye yetiştirilmesi için yol isteyebileceğini empati yaparak anlamaya çalışalım ve her yıl yüzlerce insanın hastanelere yetiştirmeden ambulans içinde yaşamlarını yitirdiğini de unutmayalım."

"Mersin 692 bin araç sayısı ile 8. sırada"

Başkan Veysel Sarı, 2022 yılı Aralık ayı itibarıyla, trafiğe kayıtlı toplam 692 bin 50 adet taşıt ile ülke genelinde 8. sırada yer aldığına dikkat çekerken, bu 692 bin 50 adet taşıtın yüzde 45,3'ünü otomobil, yüzde 24,2'sini motosiklet, yüzde 17,2'sini kamyonet, yüzde 5,6'sını traktör, yüzde 5,4'ünü kamyon, yüzde 1,3'ünü minibüs, yüzde 0,8'ini otobüs, yüzde 0,3'ünü ise özel amaçlı taşıtların oluşturduğunu da belirtti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close Başkan Sarı'dan sürücülere önemli uyarı
Başkan Sarı'dan sürücülere önemli uyarı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: