rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.972 (2.738)

Toplam Ziyaret: 25.981.888 (23.890.453)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
05 Mart 2023
Sayı : 984
Bu kayıt toplam
130 kez okundu.
fb sharer

BAYAR, "RAMAZAN ÖNCESİ VATANDAŞIN CEBİ BOŞ"

Özel Haber Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar, yaklaşan Ramazan ayı öncesi çarşı-pazarda fiyatların el yaktığını belirterek, "En temel gıda maddelerinden olan kuru soğan bile 25 lira olmuş. Bu insanlar ne yiyecek, ne içecek?" diyerek tepkisini dile getirdi.

Bayar,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

TÜİK'in verileri ile sokağın verilerinin birbiriyle asla örtüşmediğini kaydeden Bayar, şunları söyledi: "TÜİK, güneşi balçıkla sıvamaya çalışsa da gerçekler ortadadır. Hepimiz çarşıya, pazara, markete gidiyoruz. Kimse görmüyor mu? 50 liraya aldığımız ürün şimdi 150 lira olmuş. Hiçbir şeyin yanına yaklaşılmıyor. Bu insanlar ne yapacak? Verdiğiniz cüzi zamlar, insanların ceplerine girmeden eriyor.

Açlık sınırı dahi, emekli maaşının neredeyse iki katı olmuş. Bu insanlar normal yaşamayı bırakmış, adeta ölmemek için savaşıyorlar. Ramazan ayı bolluk, bereket ayıdır. Günümüzde bu bolluk ve bereketi görmek hayal olmuştur.

Türkiye'de yaşayan herkesin açık bir şekilde hissettiği enflasyonu, TÜİK her ne kadar örtbas etmeye çalışsada, artık mızrak çuvala sığmıyor. Bizler her gün çarşıda, pazarda enflasyonun gerçek yansıması ile pahalılığı yaşıyoruz. Gıda maddeleri en yüksek oranda pahalılaşmışken, rakamlar akıl almaz boyutlara ulaşmışken TÜİK'in verilerine çocuklar bile inanmıyor.

Ramazan ayına kısa bir zaman kala, bu insanlar ne yiyecek, ne içecek diye bir Allah'ın kulu düşünmüyor mu? Gözlerinizi açın ve gerçekleri görün. Emekliler artık sebze, meyve alamıyor. Et, süt, peynir, yumurta hayal oldu. En temel gıdalar, artık lüks tüketime girdi. Ekmek almak bile emekliler için sorun haline geldi. İnsanlar yemek öğünlerini azaltmış, eski giysileri ile idare etmeye çalışıyorlar. Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi zorunlu faturalarını ödeyebilmek için, her türlü yaşam maliyetlerinden ya kısıyor, yada vazgeçiyorlar.

Bu yaşamı insanlara reva görmek hangi kitapta yazıyor? Emeklileri bu toplumun dilencisi durumuna getirmek doğru mu? İnsanlar yoksulluğu geçti, artık aç kalmamanın hesabını yapıyor."Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close Bayar, "Ramazan öncesi vatandaşın cebi boş"
Bayar, "Ramazan öncesi vatandaşın cebi boş"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: