rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.720 (2.490)

Toplam Ziyaret: 25.981.636 (23.890.205)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Şubat 2023
Sayı : 982
Bu kayıt toplam
169 kez okundu.
fb sharer

GÖÇÜ YÖNETMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Depremin ardından aldığı yoğun göç nedeniyle yaşanan afetten etkilenen 11'inci il olarak Mersin'in gösterilmesi istendi. Gerek yoğun göçün gerekse Mersin'in ilgili bölgelerle yoğun iş ilişkileri bulunmasının getirdiği sıkıntıları hatırlatan kent dinamikleri, deprem bölgelerine sağlanan ekonomik desteklerden Mersin'in de faydalanmasını istedi.

Göçü yönetmek için bir araya geldiler
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda kentin, misafirleri için seferber olduğunun altı çizilerek sınırlı kaynakların etkin bir koordinasyonla tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabileceği belirtildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olup 10 ili etkisi altına alan iki büyük deprem sonrası depremzedelerin barınma ihtiyacını giderme konusunda coğrafi yakınlığı nedeniyle öne çıkan il Mersin oldu.

Bugüne kadar 300 binin üzerinde depremzedeye ev sahipliği yapan Mersin, devam eden göçü sağlıklı şekilde yönetebilmek adına Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde bir araya geldi. Meslek odaları ve dernek temsilcileri MTSO'da düzenlenen toplantıya katılarak göçün sağlıklı yönetilebilmesi adına neler yapılabileceği konusundaki fikirlerini paylaştı.

Toplantıda kente gelen misafirlerin ihtiyaçlarının karşılanmasında koordinasyona duyulan ihtiyaç vurgulandı. En kısa sürede geniş katılımlı bir çalıştay düzenlenerek yapılması gerekenlerin planlanarak güçlü koordinasyonla daha hızlı yol alınması hedeflendi.

Toplantıda söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, "Mersin şu anda 300 binin üzerinde depremzedeyi barındırıyor. Bu sayı önümüzdeki süreçte daha da artacak. Tabii ki her kentin belli bir gücü var. Sayı arttıkça misafirlerin barınma ve beslenme kaliteleri de düşüyor.

Kentimizi ayakta tutmak için ihtiyaçlarımızı belirleyip geleceğimizi birlikte planlamalıyız. Mersin'in depremle oluşan geleceğinin nasıl şekilleneceğini belirleyip, vereceğimiz fikirlerle bizi yönetenleri yönlendirmeliyiz" dedi.

Toplantıda, aldığı yoğun göç ve göçle gelen nüfusun önemli bir kısmının kalıcı olacağına değinilerek, depremden etkilenen 11'inci il olarak Mersin'in gösterilmesi gerektiği ifade edildi. Deprem bölgesine sağlanan ekonomik desteklerden Mersin'in de faydalanmasının sağlanması gerektiği vurgulandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close Göçü yönetmek için bir araya geldiler
Göçü yönetmek için bir araya geldiler
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: