rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.734 (2.503)

Toplam Ziyaret: 25.981.650 (23.890.218)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Ocak 2023
Sayı : 978
Bu kayıt toplam
278 kez okundu.
fb sharer

MERSİN EKONOMİSİNE 350 MİLYON LİRALIK SOLUK

Mersin ESOB ve Üç Ocak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Talat Dinçer, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen kuruluşundan bugüne 350 milyon liralık kredi kullandırarak kent ekonominin canlanmasına ve esnaf sanatkarların dinamizme kavuşmasına önemli oranda katkı sunduklarını söyledi.

1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Üç Ocak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperati'nin olağan genel kurul toplantısı yapıldı, Kooperatif Başkanı Talat Dinçer ve ekibi üyelerinden bir hizmet dönemi için daha vize aldı.

Yakamoz Düğün Salonunda yapılan olağan genel kurul toplantısına TESKOMB Adana 1. Bölge Yönetim kurulu Başkan vekili Veysel Sarı, üyeler Hüseyin Karabulut ve Nevzat Alphan, Mersin EKK Başkanı Sabit Yelkovan Mersin Birlik Yönetim Kurulu üyeleri Uçal Mavili, Nihat Dağdelen, Doğan Gündüz, Halil Metik, Ali Tavman ve Faruk Dalkılıç; Birlik Denetim Kurulu üyeleri Fatih Özcan, Hali Şekerci, Disiplin kurulu Abdullhalim Batur, Erdal Pekmez Mehmet Reşat Kıvılcım Oda Başkanları Ayhan Kabaali, Mustafa Köç, Mehmet Torun, Bekir Yücesoy, Hasan Köçyiğit, Ramazan Turan, Hüseyin Yalın, Adem Yaşat, Hacı Veli Çelik ile çok sayıda kooperatif üyesi katılım gösterdi.

Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına TESKOMB Adana 1. Bölge Birlik Başkan vekili Veysel Sarı, Başkan Yardımcılığına Hüseyin Karabulut ve Nevzat Alphan getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması sonrası, kooperatifin çalışma, hesap, denetim ve tahmini bütçesi okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Raporların kabul edilmesi sonrası teşekkür konuşması yapan Mersin ESOB ve Üç Ocak EKK Başkanı Talat Dinçer, 2012 yılında kurulan kooperatifin hızla büyüyerek üye sayısını arttırdığına ve artık salonlara sığmadığına dikkat çekti. Dinçer, esnaf ve sanatkarların kredi kullanım yolundaki engelleri aşmak için bütün imkanlarını seferber ettiklerini belirtirken, üyelerinde geri ödemelerde aynı hassasiyeti gösterdiğini, bunun sonucu takipteki üye sayısının bir elin parmakları kadar olduğunu vurguladı.

Başkan Dinçer, 2020 yılında yaşanan pandemi dönemi ve devamında yaşanan tedarik sorunları ve enflasyona rağmen başarılı bir dönem geçirdiklerinin altını çizerek,

"Kuruluşumuzdan bugüne 1425 esnafımıza 350 milyon lira kaynak aktararak esnafımıza can suyu olduk. Geri dönüşümlerde ise tam başarı elde ettik. Esnafımız geri ödemelerde gereken hassasiyeti göstererek takibe düşmeme konusunda duyarlı davrandı. Bu durumda kooperatifimizin başarısına zemin hazırladı" dedi.

Daha sonra ise seçimlere geçildi. Açık oylama sonucu yapılan seçimlerde Talat Dinçer Başkanlığındaki Mersin Üç Ocak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde Yönetim kuruluna Ali Cin, Mehmet Erol, Nazmi Kunt ve Hasan Çokgün getirilirken, Hasan Ersin Durukan ve Ayhan Ayaydın Denetim Kuruluna, üst kurul delegeliğine Talat Dinçer, Bekir Yücesoy ve Mehmet Torun seçilen isimler oldu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close "Mersin ekonomisine 350 milyon liralık soluk"
"Mersin ekonomisine 350 milyon liralık soluk"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: