rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.425 (2.292)

Toplam Ziyaret: 25.981.341 (23.890.007)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Ocak 2023
Sayı : 978
Bu kayıt toplam
428 kez okundu.
fb sharer

ATAKAN, "TENİS AKADEMİSİ'Nİ KURMAK İSTİYORUZ"

Özel Haber

Atakan,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Tenis Kulübü Başkanı Ahmet Atakan, Yenişehir İlçesi sınırları içerisinde yer alan arsa ile ilgili büyük planları olduklarını kaydetti.

2008 yılında 210 bin TL'ye aldıkları arsanın bugünkü değerinin 80-90 milyon TL olarak dillendirildiğini ifade eden Başkan Atakan, "36 dönümlük arsadan, yapılan binlik planlar sonrasında bize 20 bin m2'ye kadar bir inşaat alanı veriliyor. Bunun da bugünkü mali değeri 80-90 milyon TL olarak değerlendiriliyor. Bu, Kulübümüz için büyük bir kuvvet. Bu anlamda da Mersin Tenis Kulübü, Türkiye'nin en zengin tenis kulübü oluyor. Abartmıyorum, kulübümüz gayrimenkul zengini bir kulüp.

Yönetim olarak, bu süreci çok iyi yöneterek bu zenginliğin Mersin'e maksimum faydası olacak şekilde değerlendirmek istiyoruz. En ufak bir hata yapmamak adına da, buranın yönetimini kulüp yönetiminden ayrı bir üst yönetim kurulu oluşturarak, yada bir heyet kurarak, belki de bir vakıf kurarak idare etmek istiyoruz. Özetle bu işi bu konuda çok büyük deneyimleri olan kişilerin yönetmesini istiyoruz.

Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde de, Türkiye'de çok büyük bir Mersin Cup turnuvası düzenleyeceğiz. Hem bayan hem erkek, toplamda 90 bin Euro ödüllü, tüm dünyadan tenisçilerin geldiği, şehirde turizmi geliştirecek, ekonomisine katkı sağlayacak bir turnuva düşünün. Müthiş bir şey olur.

Böyle reklam yapamazsınız

Bakın, bugün New York'ta düzenlenen US Open turnuvasının kente katkısı yıllık 1 milyar doların üzerinde. Bir sürü insan geliyor, otellerde kalıyor, lokantalarda yemek yiyor, esnafından alışveriş yapıyor. TV kanalları canlı yayınlar yapıyor, reklam alıyorlar. Bugün bizim böyle bir organizasyonu gerçekleştirebilecek kapasitemiz yok. Ancak, mevcut arsamızda inşaat alanını doğru bir şekilde değerlendirebilirsek, yapamayacağımız bir şeyde yok.

Bu turnuvalar, ayrıca Mersin'in bilinirliliğini de artırır. Tenise olan ilgiyi de uyandırır. Buraya gelen genç oyuncuları, ilerleyen dönemde Wimbledon'da izliyoruz. Mersin Cup'a katılan bir oyuncu son 16'ya kaldığında, kazandığı ve katıldığı turnuvaların isimleri yayınlanır. Mersin Tenis Kulübü'nün adı, 'Mersin Cup Şampiyonu' isimleri dünya spor kanallarında verilecek. Milyon dolar verseniz böyle reklam yapamazsınız.

Mersin Tenis Kulübü Başkanı olarak en büyük hayalimden biri de, Tenis Akademisi'ni kurmak. Bu Akademiyi kurup, Mersin Open turnuvalarını yeniden başlatarak bu kente büyük bir katkı sağlamak istiyorum. Kulübümüzde hem gençlerde, hem veteranlarda çok sayıda sporcu yetiştirdik. Gençler üniversite bursu alıp, yurt dışında okudular. Tenis bursu aldılar. Bizim daha önce hiç yurt dışına gitmemiş üyelerimizden ve çalışanlarımızdan, tenis oynamak için gidenler de oldu. Çok güzel şeyler bunlar.

İnsanlar spora küstü

Yıllarca bu kentte spor, yanlış kişilerin ellerinde şekil aldı. Alınan başarısızlıklar sonucunda da kent halkı spora küstü. Mersin, aslında sporu seven bir kent. Ancak başarısız olan, kötü yönetildiği ve işinin ehli olmayan insanlar tarafından başarısız olan kulüpler yüzünden insanlar bir nevi spora küstü.

Sadece Mersin için değil, ne yazık ki Türkiye'de spor, işini bilen insanlar tarafından yönetilmiyor. Kulüp başkanlarına baktığınız zaman, bir şekilde farklı bir iş dalında para kazanmış insanları başkan yapıyorlar. Adamın vizyonu var mı, spordan anlıyor mu bakılmıyor. İyi niyetli de olsa, o kapasiteye sahip mi kimse umursamıyor.

Böyle bir camiada para her şey değil. Türkiye'de böyle bir sıkıntı var. Futbol olsun, basketbol olsun, voleybol olsun hepsi bir bilgi ve birikim sonucu, yoğun çalışma ile bir yerlere gelebileceğiniz sporlar. Parayı vereyim, sonuç alayım olmaz. Bu bilince vardığımız zaman, sporda da büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close Atakan, "Tenis Akademisi'ni kurmak istiyoruz"
Atakan, "Tenis Akademisi'ni kurmak istiyoruz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: