rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.836 (2.605)

Toplam Ziyaret: 25.981.752 (23.890.320)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
15 Ocak 2023
Sayı : 977
Bu kayıt toplam
304 kez okundu.
fb sharer

ATAKAN, "GELECEĞE ÜMİTLE BAKIYORUZ"

Özel Haber

Atakan,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Tenis Kulübü Başkanı Ahmet Atakan, Şubat ayında gerçekleştirilecek seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı. Pandeminin getirdiği zorluklara rağmen, yaptıkları uygulamalarla Mersin Tenis Kulübü'nü ayrıcalıklı hale getirdiklerini kaydeden Atakan, "Kulübümüz kentin en özel, en ayrıcalıklı yerlerinden biri oldu. Yapmayı planladığımız daha çok işler var. Bu külüp, kente kimlik kazandıran bir kulüp" diye konuştu.

Yıllar önce Mersin CUP adlı Uluslararası turnuvalar turnuvalar düzenlediklerini hatırlatan Atakan, "Ancak ne yazık ki şimdi bu tür turnuvaların maliyetleri çok yükseldi. 2012 yılında yaptığımız 45000 Euro ödüllü Challenger turnuvası 600 bin TL'ye mal olmuştu. Bugün, bu rakamın karşılığı 3-4 milyon TL demek. İnşallah, ileride mali durumumuz düzelirse yeniden bu tür turnuvaları düzenlemek istiyoruz.

Kulübümüze giriş aidatı 4 bin 500 TL, yıllık aidat ise bin 1500 TL idi. Biz giriş aidatını 20 bin TL'ye, yıllık aidat ücretini ise 3 bin TL'ye çıkardık. 380 civarında olan üye sayımız 550'nin üzerine çıktı. Çok şükür, vadesi geçmiş hiçbir borcumuz kalmadı. Mali durumumuz düzeldiği için hem alt yapı oyuncularımıza hem de üyelerimize özel uygulamalar planlıyoruz.

Kort sorununu çözeceğiz

İlk etapta, yukarı katı çok lüks; English Pub tipi bir yer yapacağız. Hem oturabileceğiniz, hem yemek yiyebileceğiniz, insanların sosyalleşebileceği ve spor müsabakalarını seyredebileceği bir yer hedefimiz var. Sadece üyelere açık bir yer olacak. Biz hep dedik ki; üye sayımız 500'ü aşınca üye olmayanlara kulübü kapatacağız. Şimdi bu sayıyı geçtik. Artık, yanında kulüp üyesi olmayan hiç kimse kulübümüz hizmetlerinden yararlanamayacak. Yapacağımız düzenleme ile, lokantamızda uygulanan fiatları Yönetim Kurulu olarak biz belirleyeceğiz.

Bunun yanı sıra yapmak istediğimiz bir diğer yenilik ise, toprak kortlar. Üye sayımız arttığı için, kortlara da talep artacak. Ayrıca turnuva düzenlediğimiz zaman üyeler kort bulmakta zorlanıyorlar. Bu yüzden şu an antrenman amaçlı kullanılan beton kortu toprak korta çevirerek bu sorunu çözmek istiyoruz.

Yeniden adayım

Bütün ışıkları led yaparak, elektrik masrafımızı da yarı yarıya düşürmek istiyoruz. Güneş enerjisi sistemine geçmenin de yollarını arayacağız. Bunun için araştırmalarımız sürüyor. Mersin Tenis Kulübü, şehre kimlik kazandıran bir kulüp. Darwin'in "Sanat ve spor bir kuşun iki kanadı gibidir. İkisine de önem veren toplumlar uçarlar, şahlanırlar ve ilerlerler. Ama kanatları olmayan toplumlar uçamazlar ve oldukları yerde sayarlar, önlerine atılan yemi yerken; arkadan başkaları malı götürürler" demiş. Bu sözü hiçbir zaman aklımdan çıkarmıyorum.

Şubat ayında gerçekleşecek seçimlerde yeniden başkanlığa adayım. İnşallah bir dönem daha başkanlık yapmak istiyorum. Yeni dönem için de seçilirsem, tüm yapmak istediğim şeylerin yüzde 80'ini başlatmış olurum diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close Atakan, "Geleceğe ümitle bakıyoruz"
Atakan, "Geleceğe ümitle bakıyoruz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: