rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.552 (2.419)

Toplam Ziyaret: 25.981.468 (23.890.134)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
08 Ocak 2023
Sayı : 976
Bu kayıt toplam
337 kez okundu.
fb sharer

İKİNCİ BETEM'İN TEMELİ ATILDI

Yenişehir Belediyesi hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli kapsamında ikincisini yapacağı Beceri Temelli Eğitim Merkezi(BETEM)'nin temelini attı. Yenişehir Belediyesi 2021 yılında Fuat Morel Mahallesi'nde hizmete açtığı Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezinden sonra Menteş Mahallesi'de de Mehmet Sadık Gürsoy Beceri Temelli Eğitim Merkezi ile 3-6 yaş arasındaki çocukların gelişimine destek verecek.

İkinci BETEM'in temeli atıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yenişehir Belediyesi ve Gürsoy Grup iş birliğiyle Menteş Mahallesi'nde yapılacak ikinci BETEM'in temeli atıldı. Temel atma törenine Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve BETEM'in inşaatını üstlenen Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy'un yanı sıra CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Mersin Baro Başkanı Gazi Özdemir, Yenişehir Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi olarak erken çocukluk eğitiminde Türkiye'de model olduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Çocuklarımızı 6 ya da 7 yaşında değil 1-2 yaşında ele almamız gerekiyor. Onların doğru yetişmesi lazım, çağa uygun yetişmesini sağlamak adına onları çok erken ele almamız gerekiyor. Bu anlayışla Yenişehir Belediyesi olarak yola çıktık.

Biz daha göreve gelmeden önce bu sözü verdik, dedik ki; 'erken çocukluk eğitiminde Türkiye, Dünya'da sonuncu sırada ve biz göreve gelirsek erken çocukluk eğitimine yönelik çalışacağız. Bu merkezleri oluşturacağız.' Bugün Türkiye'de artık erken çocukluk eğitiminde 'Yenişehir Modeli' olgusu var. Eğitimde gönüllülük şart. Bu gönüllüğü kaybettiğimizi görüyoruz. O gönüllülüğü yakalamak ve başarma arzusunu yakalayan insanları bulmak mümkün. Onun için bugün artık Türkiye gerçeğinde erken çocukluk eğitiminde 'Yenişehir Modeli' var. Ve biz bu modeli 177 belediyenin mensubu olduğu Marmara Belediyeler Birliğine ve uluslararası erken çocukluk eğitimi kongrelerinde anlattık, anlatmaya devam ediyoruz.

Marmara Belediyeler Birliği bizi davet ederken,'Nerede erken çocukluk eğitimi diye bir başlık arasak karşımıza Yenişehir Belediyesi çıktı. Bize bunu anlatır mısınız?' dediler. Biz de tabi ki gururla anlattık. Birçok belediye ile işbirliği yapıp bunu kendilerinin uygulaması noktasında yine tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Ve bunun için de bulunduğumuz yeni yılda C

umhuriyetimizin ikinci yüzyılı yolunda yeni bir model olarak yaşamımızın her alanına yerleştireceğiz. Hedefimiz yüzüncü yılda yüz akademi şeklinde Yenişehir Belediyesi Akademi gibi en az yüz belediyeye akademi kazandırmak olacak. Bunun için bir çaba içerisindeyiz."

Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli'nin birçok bileşeni olduğunu söyleyen Başkan Özyiğit, "BETEM bu sürecin 3-6 yaş halkası. Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli, anne-baba eğitimlerinden gelişimsel değerlendirme uygulamalarına, bebek kütüphanesinden STEM eğitimlerine kadar geniş bir süreci kapsıyor. Bugün burada 3-6 yaş için yaptığımız BETEM 108 kapasiteli olacak. Fuat Morel Mahallemizde açtığımız Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezimiz de 108 çocuk kapasiteli ama kapasitemiz yetmiyor. Kapasite yetmeyince sitemlerle karşılaşıyoruz. Şunu bilmenizi isterim ki BETEM'e alınan öğretmenler ve çocuklarda hiçbir biçimde referans kullanılmıyor. Tabiki özel müteşebbislere de BETEM'in felsefesini ve eğitim içeriğini aktarmamız gerekiyor.

Şimdi Yenişehir Belediyesi Özel Mehmet Sadık Gürsoy Beceri Temelli Eğitim Merkezinin temelini atıyoruz. Vefalı bir evlat olan ve toplumdan kazandığını toplumla paylaşma noktasında en iyi yollardan birini seçen sevgili Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy'a teşekkür ederim." diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close İkinci BETEM'in temeli atıldı
İkinci BETEM'in temeli atıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: