rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

22 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 2.536 (2.403)

Toplam Ziyaret: 25.981.452 (23.890.118)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Aralık 2022
Sayı : 971
Bu kayıt toplam
420 kez okundu.
fb sharer

'TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ' AÇILDI

Türkiye'nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV), Mersin Öğrenim Birimi'ne Yapı Kredi'nin desteğiyle kurulan "Tasarım ve Beceri Atölyesi" gerçekleşen törenle açıldı.

'Tasarım ve Beceri Atölyesi' açıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

27 yılda 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) Mersin Öğrenim Birimi'ne Yapı Kredi'nin desteğiyle kurulan "Tasarım ve Beceri Atölyesi" 30 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen törenle açıldı.

Törene, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Duman, Mersin Öğrenim Birimi'nin işletme giderlerini karşılayan Türk Çağdaş Sanatının öncü isimlerinden Halil Altındere, geliri TEGV'e bağışlanan 'Dünya İçin Koşan Adam' kitabının yazarı Süreyya Evren, TEGV Mütevelli Heyeti Üyeleri Prof. Dr. İlter Turan ve Ahmet H. Uysal,TEGV İş Geliştirme Müdürü İpek Uralcan, TEGV çalışanları ile veliler, gönüllüler, çocuklar ve basın mensupları katıldı.

Tören, TEGV İş Geliştirme Müdürü İpek Uralcan'ın yaptığı açılış konuşmasıyla ve gelen konukları selamlamasıyla başladı. Uralcan'ın ardından konuşma yapan ve TEGV'in kuruluşundan itibaren vakıfta görev aldığını belirten TEGV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. İlter Turan, şunları söyledi:

"Hepiniz hoş geldiniz. Ben vakfın kuruluşundan itibaren bu vakıfta görev aldım. Maksadımızın ne olduğunu huzurlarınızda bir defa daha tekrar etmek isterim. Biz okulun yerini almayı amaçlayan bir kuruluş değiliz. Okulun yanında çocuklarımızın gelişmesi, beceriler kazanması, yaratıcılıklarını geliştirmeleri için onlara fırsatlar vermeye çalışıyoruz. Başta Belediye Başkan Yardımcımız olmak üzere hepinize katılımınız için çok teşekkür ediyorum. Sizin desteğiniz olmadan, sivil toplumun desteği olmadan çocuklarımıza böyle bir fırsat sunmamız mümkün değil."

Mersin Öğrenim Birimi'nin işletme giderlerini karşılayan Türk Çağdaş Sanatının öncü isimlerinden Halil Altındere, şöyle konuştu:

"TEGV ile yolum bir parkta kesişti. TEGV için koşan ve bağış toplayan Ahmet H. Uysal'ın oğlu oğlumun parktan arkadaşı. Kendisi bir muhabbetimiz esnasında TEGV için koştuğunu, TEGV bayrağını kutuplara taşıdığını anlattı. Yeni projesi '7 Günde, 7 Kıta, 7 Maraton' bana çok sürrealist geldi. Ahmet'in hikayesi çok gerçeküstü. Ben de kendisine bir sanat eseri üretmek istediğimi söyledim. Böylece 'Dünya İçin Koşan Adam' kitap projesi hayata geçti.

Yedi, sekiz ay nasıl koşuyor, nasıl hazırlanıyor Ahmet'i takip ettik. Ahmet'in ileride koşacağı dünya maratonunu bir sanat eserine taşıdık vebu gerçeküstü projede arttırılmış gerçeklik denen yeni bir teknoloji ekledik. Bu kitabı yaparken bir yandan da beraber çocuk kitapları hazırladığımız Sayın Süreyyya Evren ile bu konuyu paylaştım. Ben sanat eseri ürettim o da kitabın yazarlığını kabul etti. Kitabın hem şimdi hem de ileriki haklarını TEGV'e bağışladı.

Kitabın sayfalarını çevirdiğinizde bir akıllı cihaz gösterdiğinizde sayfaların içindeki görseller hareketleniyor. Hem iklim bilinci hem teknoloji hem de spor ve beden iyiliği kavramını ele alan güzel bir kitap oldu. Bugün açılan tasarım ve beceri atölyesi de çocukları basit, edilgen bir varlık değil yenilikçi, geleceğin teknolojilerini bugünden öğrenen bireyler olmalarına destek olacak."

Konuşmaların ardından kurdele kesimi için Tasarım ve Beceri atölyesine geçildi.

Etkinlik Halil Altındere, Süreyya Evren ve Ahmet H. Uysal'ın "Dünya için Koşan Adam" kitabını imzalayarak çocuklara hediye etmelerinin ardından son buldu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Güvenli ekonomi bölgeleri şart'

_assets/fotograflar

Seçer, "Türkiye değişim istiyor"

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan, "Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz"

_assets/fotograflar

İşçilere yüzde 30 zam

_assets/fotograflar

Proje ile 5 bin aileye ulaşıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yaptı

_assets/fotograflar

Hataylı üreticilere büyük destek

_assets/fotograflar

Ata'mızın Mersin'e gelişinin 100.yıldönümü

_assets/fotograflar

Üreticilere toprak analiz cihazı

close 'Tasarım ve Beceri Atölyesi' açıldı
'Tasarım ve Beceri Atölyesi' açıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: