rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.787 (6.771)

Toplam Ziyaret: 25.225.633 (23.167.142)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Kasım 2022
Sayı : 967
Bu kayıt toplam
168 kez okundu.
fb sharer

MERSİN 8.NARENCİYE FESTİVALİ'NE HAZIR

Turunçgil üretiminde dünyanın sayılı merkezlerinden Mersin'in ev sahipliğinde, bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan Narenciye Festivali'nin hazırlıklarında sona gelindi. Birbirinden eğlenceli etkinliklerin yapılacağı festivale katılanlar, unutulmaz bir hafta sonu yaşayacak.

Mersin 8.Narenciye Festivali'ne hazır
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Merkez Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan Kültür Park'taki 70 dönümlük alanda gerçekleştirilecek 8. Mersin Narenciye Festivali'nin startı, 11 Kasım Cuma günü saat 15.00'teki kortej ile verilecek. Kent protokolü ve organizasyonun paydaşları, Cumhuriyet Alanı'na yürüyerek, tüm şehri organizasyona davet edecek. 12 Kasım Cumartesi günü saat 12.00'de ise Babil Kavşağı'ndaki açılış konuşmaları ile festival resmen başlamış olacak.

Ardından sırasıyla; Garnizon Komutanlığı Bandosu açılış gösterisi, zumba dans, 'Rockustic' konseri, tahta bacaklar show, 'Kibrit Kutusu' konseri ve narenciye temalı kostümlerin defilesi ile festival coşkusu yaşanacak. Aynı zamanda denizdeki flyboard gösterilerini de takip etme şansı yakalayacak olan katılımcılar, Dj Ozzy'nin sahne şovunu izleyebilecek, akşam 19.30 itibariyle Oğuzhan Koç konserinde eğlenebilecek.

Festivalin 2'nci günü de dolu dolu geçecek. Pazar günü, 19.30'da Fatih Erkoç ve Ahmet Baran konseri ile taçlanacak. Festival süresince Şef Fikret Özdemir'in moderatörlüğündeki 'Narenciyeli Lezzet Showları'nda çeşitli workshoplar düzenlenecek, söyleşiler yapılacak.

10 BİN SAATLİK İNSAN GÜCÜ

Herkesi festival coşkusunu yaşamaya davet eden Mersin Ticaret Borsası ve Festival İcra Komitesi Başkanı Abdullah Özdemir, "Festivalimiz ülkemizde ve dünyada çok ender bir organizasyon olarak öne çıkıyor. Çünkü festivalin ana teması olan narenciyeyi bir süsleme aracı olarak kullanıyoruz. Sadece 30 civarındaki farklı figürü süslemek için 500 bin adet narenciye kullanıyoruz. Diğer süslemelerle birlikte bu sayı 800 bine çıkacaktır. Burada 10 bin saatlik insan gücünden söz etmemiz mümkün. Süslemede kullandığımız narenciyeleri, festival sonunda halkımıza ve hayır kurumlarına dağıtıyoruz" dedi.

Mersin narenciyesini tanıtmanın yanında, bölge halkının güzel bir hafta sonu geçirmesi için çaba gösterdiklerini ifade eden Özdemir, müzik, dans ve eğlencenin kalbinin 2 gün boyunca 8. Mersin Narenciye Festivali'nde atacağının altını çizerek, herkesi bu şölene katılmaya davet etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Mersin 8.Narenciye Festivali'ne hazır
Mersin 8.Narenciye Festivali'ne hazır
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: