rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.648 (6.632)

Toplam Ziyaret: 25.225.494 (23.167.003)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Kasım 2022
Sayı : 967
Bu kayıt toplam
127 kez okundu.
fb sharer

BAŞKAN SEÇER, ŞOFÖRLERE DERMAN OLDU

Tarsus Ulaşım A.Ş' nin yıllardır yaşadığı araç sorununa derman olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kooperatif Başkanı Musa Aydın ve yönetimini ziyaret etti. Destekten dolayı memnuniyetini dile getiren toplu taşıma esnafı, Başkan Seçer'e teşekkür etti.

Başkan Seçer, şoförlere derman oldu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Seçer'e, üyelerine nefes olacak destekten dolayı teşekkür eden Kooperatif Başkanı Musa Aydın, kendilerine sunulan fırsatla araçlarını küçülterek, giderde avantaj sağlayacak hizmete bugün itibariyle başladıklarını söyledi. Aydın, "Bu projeye geçme aşamasında bize en büyük katkısı olan Vahap Başkanım ve yetkili tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bu üyelerin yıllarca çektiği bir eziyet vardı. İnşallah Vahap Başkanımın sayesinde, bu sorun çözülüyor. Tarsus'ta 30 küsur hattımız var, 64 araçla çalışıyoruz. Araçlarımız model olarak eskiydi. Yakıt tüketimi çoktu. Biz bunları Başkanımıza söylediğimizde, sayımızın yetmediğini de söyledik. 'Bu projeye geçersek belki bir ekmek yeriz' dediğimizde, 'Bizim eğer size bu şekil bir katkımız olacaksa neden olmasın' dedi. Nihayetinde UKOME'den kararlarımız da geçti. Çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Tarsus'tan Anamur'a kadar çok sayıda toplu taşıma kooperatifi olduğunu, 2,4 milyonluk şehirde, Büyükşehir'in toplu taşıma araçlarıyla günlük 150 bine yakın yolcu taşındığını kaydeden Başkan Seçer, "Şimdi toplu taşıma, belediyeler için bir ticari mesele değil, biz tüccar değiliz. Biz de devreye gireriz, hatta yıllık bütçeden belli bir pay da destek verir, kentin toplu taşımasına katkı yaparız" ifadelerini kullandı.

Mersin'de ilk kez 13 ilçeden 100'den fazla toplu taşıma kooperatifi başkanını bir araya toplayarak sorunlarını dinlediğini ve çözüm için bir adım attıklarını hatırlatan Başkan Seçer, "Bir şeylerin değiştiğini görün istedim. Biz Belediye olarak size düşman falan değiliz. Kararları beraber alalım dedik. Alınacak karar sizi üzmesin, ama siz de beni üzmeyin ki vatandaşımın karşısında mahcup duruma düşmeyeyim. Neticede bizim de vatandaşa karşı sorumluluğumuz çok ağır" diye konuştu.

Kendisine yönelik birçok engelleme olduğundan da bahseden Başkan Seçer, bu engellemelere rağmen işini gereği gibi ve ayrım yapmadan yaptığını ifade ederek, "Burası Tarsus. Biz buranın kültürüyle yetişmiş insanlarız. Biz iç içeyiz, beraberiz. Biz hayatımızın hiçbir döneminde insanları partilerine göre sınıflandırmadık. Herkesin bir siyasi görüşü vardır. Aynı evde bile farklı siyasi görüşte kardeşler var. Biz bunları düşmanlaştıramayız. Hele ki bir belediye başkanı hiç yapamaz. Çünkü, Belediye Başkanı keskin ideolojik olamaz. Ben CHP'liyim, bununla övünürüm, o ayrıdır. Ama benim her uygulamamda CHP'liliği ön plana çıkarmam, ayrımcılık yapmam, bunlar olmaz" dedi.

Oda, birlik ve sivil toplum kuruluşları ile sürekli diyalog halinde olduklarını söyleyen Başkan Seçer, "Bizim toplu taşıma kooperatifleriyle hiçbir problemimiz olmuyor. Bizim anlayışımız, sorunları diyalog yoluyla çözmek. Çalışma arkadaşlarımla da ilgili bir şikayet gelmez. Çünkü bu belediyenin bir kültürü var" ifadelerini kullandı.

Desteklerle araçları küçültmeye giden kooperatif üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulunan Başkan Seçer, "İnşallah bereketli işler yaparsınız. İnşallah bundan sonra da beraberce güzel şeyler yaparız. Bizim şu anda burada 68 tane otobüsümüz var. Şu anda faal olan 40 otobüsümüz var. 41 tane daha gelecek. Biz toplamda 272 otobüs aldık. Ben vatandaşlarımın medeni bir kentte yaşamasını istiyorum. Toplu taşıma araçlarının havalandırması olacak, temiz olacak, şoför nezaketli olacak. Yolculuk edenleri ailesinden birisi gözüyle görecek. Biz bu konuda çok titiziz. Sizden de ricam, vatandaşlarımıza iyi davranın" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Başkan Seçer, şoförlere derman oldu
Başkan Seçer, şoförlere derman oldu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: