rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.861 (6.844)

Toplam Ziyaret: 25.225.707 (23.167.215)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Kasım 2022
Sayı : 967
Bu kayıt toplam
136 kez okundu.
fb sharer

BOCCE'NİN KALBİ TOROSLAR'DA ATTI

Toroslar Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Bocce Şampiyonası; 37 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla devam ederken, şampiyonanın seremonisi sporcu ve yetkililerin katılımıyla yapıldı.

Bocce'nin kalbi Toroslar'da attı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Türk sporuna yakışır bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek; "Türk misafirperverliğini, Mersinimizin ve Toroslarımızın eşsiz güzelliklerini dünyanın birçok ülkesinden gelen sporcularla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI), Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesi tarafından dünyada ilk kez Toroslar'da gerçekleştirilen Dünya Erkekler ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ile Dünya Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası, eleme müsabakalarıyla başladı.

Toroslar Bocce Tesisi'nde eleme müsabakalarında yarışan sporcular, tur atlamak için parkurda kıyasa mücadele verdi. Dünya basınının izlediği şampiyonaya Toroslar Belediyesi personeli de büyük destek sağlıyor.

Sporcular Milli Takım kadrosunda

Bocce sporunun Türkiye'de merkezi haline gelen Toroslar Belediyesi'nin Bocce Takımı sporcuları Mehmet Can Yakın ve Emre Mecit de volo branşında milli takım kadrosunda yer alarak Mersin'in gururu oldu.

Yurt dışına transfer olan ilk Türk Bocce Sporcusu olan Mehmet Can Yakın ve milli sporcu Emre Mecit, desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a teşekkür ederek, şampiyonaya güçlü bir performansla hazırlandıklarını ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler.

Seremoni coşkuyla yapıldı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende şampiyonaya katılan sporcular, temsil ettikleri ülkelerin bayraklarıyla salonda geçiş yaptı.

37 ülkeden yaklaşık 400 sporcu ve teknik adamın katıldığı şampiyonanın seremonisinde Türkiye Bocce Milli Takımımız, coşkulu bir tezahüratla ayakta alkışlandı. Toroslar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri de geceye renk kattı.

Türkmen, "Tarihi bir organizasyon"

Programın açılış konuşmasını Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu ile Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanı ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen yaptı.

Federasyon Başkanı Türkmen, Toroslar'da tarihi bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek; "Burası dünyanın en güzel tesislerinden biri. Bocce'de iki farklı disiplin bir arada ilk kez yapılıyor. Aynı ülkelerin iki farklı disiplin oyuncuları ilk kez Mersin'de bir araya geliyorlar ve birbirlerini tanıma fırsatı buluyorlar. Buna ev sahipliği yapmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Sayın Valimiz Ali Hamza Pehlivan olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve ana sponsorumuz Toroslar Belediyemizin değerli başkanı Sayın Atsız Afşın Yılmaz'a teşekkür ediyorum" dedi

Ruis, "Büyük misafirperverlikle karşılandık"

Dünya Volo Federasyonu Başkanı Frederic Ruis de Türkiye'de, Mersin'de büyük bir misafirperverlik ile karşılandıklarını belirterek; "Bocce sporunu daha ileriye taşımak ve bocce disiplinini daha çok yakınlaştırmak istiyoruz. Akdeniz'in incisi Mersin'de tarihi bir organizasyondayız. Sayın Valimize ve belediye başkanımıza Mersin olarak gerçekleştirdikleri ekonomik, sportif ve kültürel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Pehlivan, "Toroslar, merkez haline geldi"

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da 37 ülkeden gelen sporcuları Mersin'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek; "İlk defa bocce dalında iki branşta bir dünya şampiyonası yapılıyor ve Türkiyemiz, Mersinimiz bu şampiyonayı hayata geçiriyor" dedi.

Yılmaz, "Ses getirecek organizasyonu gerçekleştiriyoruz"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "Artık gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz ki sporun ve sporcunun kentiyiz. Bocce sporunun kalbi, Toroslarımızda atıyor. Dünyanın birçok ülkesinden gelen tüm misafirlerimize 'Mersin'in doğaya açılan kapısı olan Toroslar İlçemize' hoş geldiniz diyoruz" dedi.

"Dünya Bocce Şampiyonası'nın ilçemizde düzenlenmesi kentimizin spor alt yapısının ne kadar sağlıklı olduğunun da bir göstergesidir" diyen Başkan Yılmaz; "Bu şampiyona, kentimizin tanıtımına da değer katacak bir organizasyondur.

Şampiyonada Toroslar Belediyesi Bocce Takımımızın milli sporcularının da ülkemizi temsil etmesi bizler için ayrı bir gururdur. Hem sporcularımızın hem de şehrimize gelen değerli misafirlerimizin en güzel duygularla Mersinimizden ayrılması bizim için çok önemli ve kıymetli.

Dünya Bocce Şampiyonası'nda Türk misafirperverliğimizi yine en iyi şekilde göstereceğiz. Bocce sporuna verdiği değerli katkılarından dolayı Sayın Valimiz Ali Hamza Pehlivan'a, bayrağımızı dünyada dalgalandırdığı için Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu ve Uluslararası Bocce Konfederasyonu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mutlu Türkmen'e teşekkür ediyorum. Tüm sporculara başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Bocce'nin kalbi Toroslar'da attı
Bocce'nin kalbi Toroslar'da attı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: