rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.325 (6.309)

Toplam Ziyaret: 25.225.171 (23.166.680)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Ekim 2022
Sayı : 966
Bu kayıt toplam
157 kez okundu.
fb sharer

ÖĞRENİM DESTEĞİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Akdeniz Belediyesi'nin; 2022 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS), üniversitelerin 4 yıllık bölümünü kazanan öğrencilere "2 BİN 300 TL"; 2 yıllık bölüm kazanan öğrencilere de "BİN 300 TL" öğrenim desteği için başvurular 26 Ekim 2022 Çarşamba günü itibariyle başlıyor. Eğitim desteğinden faydalanmak isteyen Akdenizli üniversiteliler, 4 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine dek müracaat edebilir.

Öğrenim desteği için başvurular başladı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Akdeniz Belediye Meclisi'nin 20 Ekim 2022 tarihli toplantısında, Meclis üyelerinin oybirliğiyle aldığı bir kararla; üniversiteyi kazanan öğrencilere 'öğrenim desteği' verilmesi kabul edilmişti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesindeki eğitim desteğinden; "Devlet üniversitelerinin 2 yıllık ön lisans veya 4 yıllık lisans programlarına yerleşenlerin yanı sıra, Vakıf Üniversiteleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yüzde 100 burslu okuma başarısı elde eden gençler" yararlanabilecek.

Ailesi, Akdeniz ilçesi sınırları içinde ikamet eden öğrencilerin faydalanabileceği öğrenim desteğine, bugün başlayan başvurular, 4 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine dek devam edecek.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; konuya ilişkin değerlendirmesinde, eğitimde fırsat eşitliğinin önemine dikkat çekti, önergenin oybirliği Meclis'ten geçmesi nedeniyle tüm üyelere teşekkür etti. Geçen yılki YKS sınavını kazanan öğrencilere de destek sağladıklarını hatırlatan Başkan Gültak; "Bu yıl destek miktarını daha da arttırdık ve üyelerimizin oybirliği ile Meclisimizden karar aldık.

Amacımız, hem ailelerimizin omuzlarındaki yükü bir nebze hafifletmek, hem de hayatlarında çok önemli bir dönüm noktasına adım atan gençlerimize katkı sunmak. Bir yandan gençlerimize Etüt Merkezimizde ücretsiz üniversite hazırlık kursu verirken, sınavı kazanan öğrencilerimize de bu desteği vermekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Üniversiteyi kazanıp geleceğe emin adımlarla ilerleyen gençlerimizi tebrik ediyorum. Önergeye katkı sunarak öğrencilerimize ödeneğin ulaşmasınıa vesile olan Meclis üyelerimize tekrar teşekkür ediyor; her koşulda gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum" şeklinde konuştu.

Akdeniz Belediyesi'nin sağladığı eğitim desteğine başvurmak isteyen gençlerin; "Üniversiteyi kazandıklarına dair öğrenci belgesini, nüfus cüzdanı fotokopisi ile ailesinin tarihçeli yerleşim yeri belgesini", belediye hizmet binasında hizmet veren Beyaz Masaya, 4 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar teslim etmesi gerekiyor. Dileyen öğrenciler; belediyenin (0324-3366583) ve (05527690802) nolu telefonları ile WhatsApp destek hattı (05527688888) numarası üzerinden de bilgi alabilir.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Öğrenim desteği için başvurular başladı
Öğrenim desteği için başvurular başladı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: