rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.828 (6.811)

Toplam Ziyaret: 25.225.674 (23.167.182)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
23 Ekim 2022
Sayı : 965
Bu kayıt toplam
184 kez okundu.
fb sharer

GENÇLER FESTİVALLE COŞTU

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, gençlerin doyasıya eğlenebilmeleri için düzenlediği ilk gençlik festivali olan 'Mersin Gençlik Festivali' tüm coşkusuyla başladı. Festivalin ilk gününde gençler performans sahnesi ve aktivite alanında doyasıya eğlenirken, müziğe de doydu. 'Geç Kalma Genç Kal' sloganı ile gerçekleştirilen Mersin Gençlik Festivali ilk gününde gençlerden tam not aldı.

Gençler festivalle coştu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Dijital oyun aktiviteleri, DJ performansları ve birbirinden güzel aktiviteler festivale renk katarken, gün boyu süren performans sahnesi ve aktivite alanlarında yapılan etkinlikler gençlerden büyük ilgi gördü.

Tüm gün süren performans sahnesi ve aktivite alanında; DJ performansları, Melodi Kızılgün/Anime-Oyun Trivia ve Ödüllü Cosplay Show yer aldı. Performans Sahnesi ve Aktivite Alanı'nda DJ performansları yer alırken, festivalde müzik adeta hiç susmadı.

Öğle saatlerinde başlayan Ücretsiz Deneyim Alanlarında ve Yetişkin Eğlence İstasyonlarında da Mersinliler doyasıya eğlencenin tadına vardı. Melodi Kızılgün'ün sahneye Cosplayerları davet etmesi üzerine Sahne Cosplay Show başladı ve festival renkli görüntülere sahne oldu.

Eski Dünler ve Kent Orkestrası'nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar da, gençleri doyasıya eğlendirdi. Ayak Voleybolu Oyunu, Just Dance İstasyonu, Retro Oyunlar İstasyonu, Canlı Langırt Oyunu, Döne Döne Basket Oyunu, Balon Maç Oyunu, PUBG Oyun İstasyonu, Cosplay İstasyonu gibi noktalar da festival kapsamında yer aldı.

Akşam saatlerinde ise DJ Öznur Uyanık, MC Halil Bal ve Orkun Sofuoğlu'nun showlarıyla devam eden festival, Berkcan Güven ve hemen arkasından İrem Derici'nin konseriyle görkemli bir renge büründü.

Sevilen şarkılarını gençlerle birlikte söyleyen ve sahne performansı ile beğeni toplayan İrem Derici'ye konser sonunda, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger tarafından çiçek takdim edildi.

Özdülger, "Sanat kenti, sanatçı kenti, gençlik kenti Mersin'imize hoş geldiniz. Ben Başkanımız Sayın Vahap Seçer adına sizlere selam getirdim ve tabi ki siz sevgili gençlerimize. Kendisi bu akşam Mersin'de değil, ama sizlere selamları ve sevgileri var. Bu güzel gecede, bu güzel gençlerimizle birlikte olduğunuz için size çok teşekkür ediyoruz. Bütün ekibinize teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz ve daha nice nice konserler diliyoruz" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Gençler festivalle coştu
Gençler festivalle coştu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: