rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 5.460 (5.446)

Toplam Ziyaret: 25.224.306 (23.165.817)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Ekim 2022
Sayı : 964
Bu kayıt toplam
216 kez okundu.
fb sharer

ZEYTİNLER KIZ ÇOCUKLARI İÇİN TOPLANDI

Mezitli Belediyesi'nin desteğiyle İçel Soroptimist Kulübü ve Mezitli SoroptimistKulübü'nün kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan 'Dostluk Zeytinliği'nde hasat heyecanı yaşandı.

Zeytinler kız çocukları için toplandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İçel Soroptimist Kulübü ve Mezitli Soroptimist Kulübü ile birlikte 2017 yılında hayat bulanzeytinlikteki hasat heyecanına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın yanı sıra İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen ve üyeleri, Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Yıldız Sevener ve üyeleri, Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi Başkanı Gül Durnaoğlu ve üyeleri, Mezitli Belediyesi Gönüllüleri, Mezitli'yi İyileştiriyoruz Oluşumu üyeleri ve Mezitli Belediyesi çalışanları da ortak oldu.

3 bin 300 metrekarelik alanda 207 ağacın bulunduğu zeytinlikte zeytinler, şarkılar ve türküler eşliğinde toplandı. Zeytinlerin toplanması sırasında müzik eşliğinde dans etmeye başlayan kadınların görüntüsü güzel anların yaşanmasına neden oldu.

Yüzlerce kilo zeytinin toplandığı hasatta elde edilen ürünler Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi aracılığı ile kız çocuklarının eğitimi için kullanılacak.

Dostluk Zeytinliğinin birçok amaca birlikte hizmet ettiğine vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Daha yeşil ve temiz bir çevre edinmenin yanında, insanları çok özel bir amaç için bir araya getirerek kardeşlik havasını yaşatıyoruz. Aynı zamanda kadınların üretiminin ön plana çıkarılmasını sağlarken, kız çocuklarının da eğitimine destek oluyoruz.

Mezitli Belediyesi olarak birbirinden bağımsız yaptığımız çok sayıda projemiz Dostluk Zeytinliğinde buluştu diyebiliriz. Zeytin hasadına özellikle kendim gelerek katılmayı çok özel buluyorum. Her sene mutlaka katılmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

Zeytin hasadına katılarak, toplanmasına destek olan İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen;

"Mezitli Belediyemizin bize sunduğu bu imkanla üretmek ve üretimin kız çocuklarının okumasına fayda sağlayacak olması çok güzel. Çok teşekkür ederiz. Hasadımız hayırlı olsun"ifadelerine yer verdi.

2017 yılından bu yanan Başkan Tarhan'ın tahsis ettiği alanda her yıl hasat yapıldığını duyuran Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Yıldız Sevener, "Her yıl hasat yapılarak kooperatifimize veriyoruz. Ve çıkarılan zeytin yağları kız çocuklarının okunmasında kullanılıyor. Barışın simgesi olan zeytinin kız çocuklarının eğitimi gibi çok özel bir konuya hizmet etmesi bizim için ayrıca önemli" dedi.

Dostluk Zeytinliği adını verdikleri korulukta 2017'de diktikleri fidanların büyüyerek ağaç olduğunu ifade eden Mezitli Soroptimist Kulübü kurucu Başkanı Sembol Tarhan, "Diktiğimiz fidanlardan zeytinleri toplamak son derece gurur ve heyecan veriyor.

Aynı zamanda hem kız çocuklarının okumasına destek oluyoruz hem de kadınların ekonomik alanda büyümesine destek oluyoruz. Burayı herkesin görmesini istiyorum.

Belediye çalışanlarımızla birlikte, müzikle, danslarla şenlik havasında zamanlar geçiriyoruz. Yaptığımız şeyin maneviyatını ve huzurunu yaşıyoruz. Müziği duyanlar bize alkışlarıyla destek oluyorlar, apartmanlarından inerek bizimle birlikte zeytin topluyorlar" diye konuştu.

Kooperatif olarak kadının her alanda güçlendirilmesini amaç edindiklerini ifade eden Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi Başkanı Gül Durnaoğlu, "Her alanda üretimi önemsiyoruz ama burada birlikte olmak bir amaç için farklı kesimlerin buluşuyor olması çok daha önemli ve özel bir durum.

Hayatın her alanında kadınları desteklemenin yanında kız çocuklarının okumasına da katkı sunmak bizleri çok mutlu ediyor. Bu imkânı sağlayan Soroptimist Kulübü üyelerine, Başkanımız Neşet Tarhan'a ve belediye çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Zeytinler kız çocukları için toplandı
Zeytinler kız çocukları için toplandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: