rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.840 (6.823)

Toplam Ziyaret: 25.225.686 (23.167.194)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Ekim 2022
Sayı : 964
Bu kayıt toplam
224 kez okundu.
fb sharer

BORSA'DA BAŞKAN YENİDEN ABDULLAH ÖZDEMİR

Mersin Ticaret Borsası organ seçimleri sonuçlandı. Seçimler neticesinde Abdullah Özdemir başkanlığa yeniden seçilirken, Münir Şen ise Meclis Başkanı oldu.

Borsa'da Başkan yeniden Abdullah Özdemir
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Ö. Abdullah Özdemir, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Başkan Özdemir: "8 Eylül 2022 tarihinde seçmen listelerinin Seçim Kurulu Başkanlığına teslim edilmesiyle başlayan borsamız organ seçimleri süreci, 33 gün sonra 11 Ekim 2022 tarihinde seçim sonuçlarının kesinleşmesi ile sona erdi.

Üyelerimiz seçimlere yüzde 77 gibi rekor bir katılım oranıyla iştirak ederek, borsamızı ne kadar benimsediklerini ve sahip çıktıklarını gösterdiler.

Borsamız organlarında görev almak için 94 üyemiz aday oldu. Çok yoğun bir rekabete sahne olan birinci aşama sonunda, 47 üyemiz kendi Meslek Gruplarında Komiteye, bunların içinden 20 üyemiz de Meclisimize girmeye hak kazandı.

Hassas denge kuruldu

Meclisimizin dörtte üçü ilk defa görev yapacak. Genç üyelerimizin sayısı da belirgin biçimde artı. Tüm yönetim organlarımızda deneyim ile dinamizm arasındaki hassas denge kurulmuş oldu.

Seçimlerimizin ikinci aşamasında gerçekleştirilen Yönetim ve Disiplin Kurulları ile TOBB Genel Kurul Delege Seçimlerinde ise borsamızın kurumsal kültürünün en başat değeri olan uzlaşma ve birlikte hareket etme öne çıktı. İkinci aşama seçimlerinin tamamında oy birliği ile görev paylaşımı yapıldı.

Borsamız yeni seçilen Meslek Komiteleri, Meclisi, Yönetim ve Disiplin Kurulları ile üyelerimize en iyi hizmeti, en düşük maliyetle sunmaya; hizmetlerinin nicelik, nitelik ve çeşitliliğini artırmaya devam edecektir.

Projeler hayata geçecek

Yeni dönemde de üyelerimizin sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Geçen dönem hazırlıklarını tamamladığımız projeleri süratle hayata geçireceğiz. Mersin ekonomisinin gelişmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz, bu konuda tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.

Mersin Ticaret Borsası olarak bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde üyelerimize, kentimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bu süreçte, sıcak havaya rağmen seçim günü gelerek demokratik haklarını kullanan tüm üyelerimize, borsamız organlarında görev almak için yarışan adaylarımıza, seçimleri sağlıklı biçimde yürüten Akdeniz İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına, her türlü güvenlik tedbirini alan Emniyet Müdürlüğümüze, fiziksel altyapı düzenlemelerimizde desteğini esirgemeyen Büyükşehir ve Akdeniz Belediyelerimize ve özveri içinde çalışan borsamız personeline teşekkür ediyorum.

Başta şahsım olmak üzere, borsamız organlarına seçilen tüm ekip arkadaşlarım adına, bizlere gösterdikleri teveccühten dolayı tüm üyelerimize tekrar en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Üyelerimizin bizlere gösterdikleri güven, bizler için gurur ve motivasyon kaynağı oldu. Bizlere duyulan bu güvene layık olmak için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmamalıdır."

Yönetim kurulu oluştu

Seçim sonuçlarının kesinleşmesi ile birlikte Mersin Ticaret Borsası Organları aşağıdaki şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı; Ömer Abdullah Özdemir

Yönetim Kurulu Üyeleri; Ömer Kaluti, Şükrü Güven, Zeki Sönmez, Ercan Yıldırım, Mehmet Orğun, Ferhat Öner

Meclis Başkanı Münir Şen, Meclis Üyeleri; Ömer Abdullah Özdemir, Ömer Kaluti, Şükrü Güven, Zeki Sönmez, Ercan Yıldırım, Mehmet Orğun, Ferhat Öner, Bekir Serttaş, Süleyman Gökalp, Muhammet Öncü, Aydan Dayı Kaymaz, Serbülent Esiroğlu, Avni Köse, Kadri Yüce, İbrahim Hıdıroğlu, Ali Fidan, Ali Küçük, Bülent Elbeyli, Davut Akbaş

TOBB Genel Kurul Delegeleri; Şükrü Güven, Bekir Serttaş, Mehmet Orğun, Süleyman Gökalp, Serbülent Esiroğlu, Avni Köse, Ali Küçük

Disiplin Kurulu Üyeleri; Selami Dervişoğlu, Veysel Pütün, Hacı Mehmet Tekin, Yiğitkerem Aksin, Erdem Mercan, Nafi Dayı."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Borsa'da Başkan yeniden Abdullah Özdemir
Borsa'da Başkan yeniden Abdullah Özdemir
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: