rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.633 (6.617)

Toplam Ziyaret: 25.225.479 (23.166.988)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Ekim 2022
Sayı : 963
Bu kayıt toplam
248 kez okundu.
fb sharer

ADRES OKUMA SALONU'NDA SONA GELİNDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kültür Park'ta Galatasaray Meydanı civarında yapımı devam eden Adres Okuma Salonu'nu ziyaret ederek incelemede bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Seçer, kısa sürede hizmete açılacak Adres Okuma Salonu'na tüm Mersinlileri davet etti.

Adres Okuma Salonu'nda sona gelindi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Adres Okuma Salonu'nu gezdikten sonra değerlendirmede bulunan Başkan Seçer, "Akdeniz manzaralı bu güzel ortam 800 metrekare kapalı alanı olan bir yer. Burası 150 kişi kapasiteli ve 3 ayrı çalışma odası var. 32 kişilik dijital çalışmalarımız var. İçinde bilgisayarlar var. Yine 30 kişilik karma odamız ve bistro okuma alanlarımız var. Çocuklarımız gelip burada uygun hava şartlarında hem dinlenirler, hem okurlar, hem öğrenirler. Özellikle üniversitelerle işbirliği yapmak istiyoruz burada. Burada görev yapacak personelin de, üniversitede okuyan çocuklarımızdan part-time olarak çalışacak öğrencilerden oluşmasını planlıyoruz. Böylece onların gelirlerine de katkı sunmak istiyoruz" dedi.

Eğitimi önemsediklerini ve bu doğrultuda önemli çalışmalar hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Seçer, "Adres Okuma Salonu'yla bizim okuma alanımız bitmiyor. Kongre Merkezi'mizde, mevcut kapalı okuma salonumuz var. Yine oraya açık bir birim yapılıyor. Hal Mahallesi'nde yeni bitirdiğimiz bir birim var. Halkkent'te toplum merkezi yaptık, onun içinde de bir okuma salonumuz var. Bunlar hazır, pırıl pırıl tertemiz binalar ve şu anda da faaliyetlerine başlıyor. Soğucak yaylasında, Marina'nın karşısında, Tarsus Ötüken Park'ta ve şu anda Kültür Park içerisinde proje hazırlığında olan okuma salonumuz var. Atatürk Parkı'nda da bitmek üzere olan bir okuma salonumuz var. Onu da devreye alacağız. Yine bizim Gazi Çiftliğimizde bir okuma salonumuz var. Gördüğünüz gibi her bölgede eğitime katkı vermek, çocuklarımızın ders çalışma ortamını iyileştirmek için katkı sunmaya çalışıyoruz. Bunların sayısını daha da artıracağız" diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde LGS öğrencilerine yönelik öğle yemeği hizmetinin başlatıldığını da anımsatan Başkan Seçer, "Her üniversitenin kapısındaki Mahalle Mutfağımızda 3 çeşit yemek 3,5 liraya devam ediyor. Çamaşır kafeler ücretsiz. Çorba dağıtımları; bazılarına küçük işler gibi gelebilir ama tok açın halinden anlamadığı için, biz de onları böyle alaylı bir şekilde karşılıyoruz.

2024 yılına kadar otobüs 1 lira devam edecek. Yine birçok konuda öğrencilerimize katkı sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Yani Mercek'ten Merci'ye kadar, öğrenci danışma merkezlerimizden meslek edindirme merkezlerimize kadar her şeyimiz gayet güzel. Söylediğim gibi, Mersin gerçekten 10 numara öğrenci kenti" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Adres Okuma Salonu'nda sona gelindi
Adres Okuma Salonu'nda sona gelindi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: