rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 6.402 (6.386)

Toplam Ziyaret: 25.225.248 (23.166.757)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Ekim 2022
Sayı : 962
Bu kayıt toplam
269 kez okundu.
fb sharer

GENÇ GİRİŞİMCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Fikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.

Genç girişimcilere ödülleri verildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu tarafından gençler arasında girişimcilik farkındalığı sağlama hedefiyle sürdürülen Fikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Dr. Osman Kiper ve Yönetimi yanı sıra Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı törende 'Sessiz Dünyanın Matematiği' isimli proje ile birinci olan İbni Sina Özel Eğitim Mesleki Lisesi öğrencileri ile 'Zeolit ile Zararlı Gaz Absorbe Etmek' isimli projesiyle ikinci olan 75. Yıl Fen Lisesi öğrencilerine tablet bilgisayar hediye edildi.

'Pre-Mod Kas ve Koordinasyon Eğitimi' isimli projesiyle üçüncü olan Eyüp Aygar Fen Lisesi öğrencilerine ise Raspberry Pi Seti takdim edildi.

Törende dereceye giren öğrenciler duygularını da paylaştı. Girişim adına öğrendiklerinin paha biçilemez olduğunu kaydeden gençler, özellikle melek yatırımcılarla buluşarak farklı tecrübeler yaşamalarının kendilerine kazandırdıklarına dikkat çekti.

Kızıltan: "Projelerinizi mutlaka tanıtın"

Törende yaptığı konuşmada projelerin bilgisayarlarda yazılı kalmaması gerektiğini kaydeden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, "Projenizi mutlaka tanıtın ve hayata geçirmek için çaba sarf edin" dedi.

Tanıtım için sosyal medyayı kullanmalarının önemine değinen Kızıltan, "İlk olarak kendi sosyal medyamdan ben, sizin projelerinizin detayını anlatacağım ancak ardından sizler de mutlaka takım isminizle bir hesap açıp projelerinizi tanıtmalısınız. Bu yaptığınız mutlaka birilerinin dikkatini çekecektir ve takımınıza katılmak ya da destek olmak isteyeceklerdir. Proje üretmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin" ifadelerini kullandı.

Kiper: "Projelerinizi geliştirmenizi dilerim"

TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Dr. Osman Kiper de projelerin bu yarışma ile sınırlı kalmaması gerektiğine değinerek, "Umarım farklı kişi ve kurumlara da projelerinizi anlatıp daha da geliştirirsiniz" dedi.

Projelerin geliştirilmesi noktasında MTSO Atölye1886'dan da yararlanabileceklerini belirten Kiper, "Sizlere her türlü desteği önümüzdeki süreçte de vermeye hazırız. Keyifli bir çalışma sonunda ipi göğüsleyip dereceye girdiniz. Hepinizi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadına şiddete sıfır tolerans

_assets/fotograflar

TSG Katlı otoparkı hizmete açılıyor

_assets/fotograflar

Üreten belediyecilik modeli kazandırıyor

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, Mezitli esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Toroslar'da parklar bakımdan geçiyor

_assets/fotograflar

600 dekar alan badem fidanıyla buluşuyor

_assets/fotograflar

Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

En pahalı baharat Yenişehir'de yetişiyor

_assets/fotograflar

Hobi Parkı'nda sona gelindi

_assets/fotograflar

Lojistikçiler sektöre hazırlanıyor

close Genç girişimcilere ödülleri verildi
Genç girişimcilere ödülleri verildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: