rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

29 Eylül 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 1.878 (1.878)

Toplam Ziyaret: 24.781.891 (22.741.683)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
28 Ağustos 2022
Sayı : 957
Bu kayıt toplam
187 kez okundu.
fb sharer

SEZAİ UÇARMAK SEKTÖRÜ DİNLEDİ

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda sektör temsilcileriyle bir araya gelerek üzerinde çalışmaların devam ettiği Hal Yasası ile ilgili görüş alışverişinde bulunup iş dünyasının taleplerini dinledi.

Sezai Uçarmak sektörü dinledi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Perakende sektörünün sorunlarının da ele alındığı görüşmede yaşanan haksız rekabetin önüne geçilebilmesi adına neler yapılabileceğinden sektör temsilcilerinin çalışma koşullarına kadar birçok konu değerlendirildi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, bakanlık bürokratlarıyla birlikte çalışmaların devam ettiği Hal Kanunu öncesi görüş alışverişinde bulunmak adına Mersin'de bir dizi temasta bulundu.

Temaslar kapsamında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nı (MTSO) ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan evsahipliğinde düzenlenen toplantıda sektör temsilcileriyle bir araya gelen Uçarmak, sektörün sorun ve taleplerini dinledi.

Toplantının açılışında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, "Ticaret Bakanlığı'nın hem Haller Kanunu hem de İç Ticaret Kanunu hazırlanırken sahanın fikirlerini alarak hareket etmesini önemsiyoruz. Konuya gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Tüm çalışmanın ticaretin dengeli devam etmesi, haksız rekabetin ortadan kaldırılıp, sermaye gücü yüksek olanların sermaye gücü olmayana orantısız güç uygulamasının önüne geçilmesi adına yapıldığını kaydeden Kızıltan, bu çalışmalara her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Ticaretin devamı için üreticinin de satıcının da korunmasının önemine dikkat çeken Bakan Yardımcısı Uçarmak ise çalışmaları özellikle bozulan ödeme sisteminin düzenlenmesi, üretimin devamlılığının sağlanması, hallerin modernizasyonu, marketlerle yaşanan sıkıntıların azaltılması gibi konuların düzenlenmesi noktalarında yoğunlaştırdıklarını bildirdi. Ardından sektör temsilcilerinin sorunlarını dinleyerek not alan Uçarmak, talepleri değerlendirip gerekli düzenlemeleri yapacaklarını bildirdi.

Sektör temsilcileri ise toplantıda Haller Kanunu içinde komisyonculuk mesleğinin doğru tanımlanması, hal içindeki komisyon sahiplerinin dükkanlarını kiraya verebilmesi, aynı şirket çatısı altında yeni bir dükkan satın almaya olanak sağlanması ve üretilen malların hallere gelip hallerde tüm malların faturalandırılarak kontrol altına alınması talebinde bulundu.

Fiyatlandırma ve faturalandırma konusunda yaşanan karışıklığın giderilmesi için yeni bir düzenlemeye gidilmesi de talep edilen konular arasında yer aldı.

Perakende sektörünün ise öncelikli konusunu ulusal zincir marketlerle rekabet edebilmeleri oluşturdu. Bu konuda rekabetçi yapının bozulmaması adına düzenleme talep eden sektör temsilcileri banka faiz oranlarının yüksekliğinden, artan enerji maliyetlerine, çalışma gün ve saatlerinin düzenlenmesinden iş başı eğitim programlarının yeniden gözden geçirilmesine kadar birçok konuya değindi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Festival coşkusu tavan yaptı

_assets/fotograflar

İstiklal Caddesi'nde büyük değişim

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, çalışmaları inceledi

_assets/fotograflar

Ahmet Yılmaz, "Teknozone Ozon Jeneratörleri ile güç birliği yaptık"

_assets/fotograflar

MESKİ'den entegre kalite yönetim sistemi eğitimi

_assets/fotograflar

Klaipeda ile yeşil bir gelecek

_assets/fotograflar

Yenişehir Belediyesi model oldu

_assets/fotograflar

Gültak'a proje ödülü

_assets/fotograflar

'Evden Okula Güvenle Pedalla'

_assets/fotograflar

'Doğanın içinde tarihe koşacağız'

close Sezai Uçarmak sektörü dinledi
Sezai Uçarmak sektörü dinledi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: