rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

17 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 3.657 (3.579)

Toplam Ziyaret: 24.439.914 (22.412.951)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
24 Temmuz 2022
Sayı : 952
Bu kayıt toplam
171 kez okundu.
fb sharer

KARADUVAR BALIK FESTİVALİ EYLÜL'DE...

Başkan Gültak; gelenekselleşen Karaduvar Balık Festivali'nin 3'üncüsünü, Eylül ayı sonunda gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtti.

Karaduvar Balık Festivali Eylül'de...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, aralıksız sürdürdüğü mahalle ziyaretleri kapsamında bu kez Karaduvar'a konuk oldu. Parti yetkilileri, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile birim müdürlerinin de eşlik ettiği ziyarete, Karaduvar Mahalle Muhtarı Fikret Altan ve birçok mahalle sakini katıldı.

"İmar sıkıntısı çözülecek"

Karaduvar'da, konutları olan fakat bu konutları imarda ticaret alanına çevrilmiş vatandaşlar olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Başkan Gültak; "Büyükşehir Belediye Meclisi'nde buna itiraz ettik. İtiraz edilen yerlerin hemen hepsini Büyükşehir idaresi kabul etmiş, bir kısmı da komisyonlara kalmış. Böylelikle Karaduvar'ın, yapılacak imardan dolay vatandaşlarımızın mağduriyeti olmayacak. Konunun bizzat takipçisi olacağım. Bizi yıpratma adına yapılan açıklamaları lütfen dikkate almayın" dedi.

"Karaduvar'ı artık milyonlar tanıyor"

Başkan Gültak, ilk ikisi büyük ilgi gören, kent ve ülke çapında büyük ses getiren Karaduvar Balık Festivali'nin 3'üncüsünü, bu yıl Eylül ayının son haftası içerisinde organize etmeyi planladıklarını belirtti. Başkan Gültak, festivale çok ünlü bir sanatçının katılımının büyük oranda netleştiğini belirtti, ancak isim vermedi.

Balık festivali sayesinde Karaduvar'ı artık milyonların tanıdığını vurgulayan Başkan Gültak, festivalin artık geleneksel hale geldiğinin altını çizdi; "Biz olsak da olmasak da bundan sonra kim gelirse gelsin bu festivali yapmak zorunda. Çünkü Karaduvar ve Mersin için önemli bir festival. Binlerce insan geliyor, buradaki esnaf para kazanıyor, mahalleli ürününü satıyor. Özellikle ikinci festivalden sonra Karaduvar'ın her anlamda daha da hareketlendiğini gördüm" diye konuştu.

"En güzel balıkçı kasabalarından biri Karaduvar'dır"

"Festival ile bizim amacımız 2 günlük iş değil. Şehrin ve Karaduvar'ın kaderini değiştirmek" diyen Başka Gültak, şöyle konuştu; "Karaduvar ile ilgili farklı düşüncelerimiz var. Bana göre Karaduvar, Türkiye'nin en güzel balıkçı kasabalarından biridir. Ama biraz düzenlemeye, güzelleşmeye ihtiyacı var. Fakat yıllarda bunlar yapılmamış. Bizimle birlikte hareketlendi, daha da güzel olacak."

Kaderine terk edilen Karaduvar sahilinde yaptıkları düzenleme çalışmaları ile bölgenin her gün yüzlerce insanın uğradığı bir sahile dönüştüğünü kaydeden Başkan Gültak; Gençlik ve Spor Bakanı ile projeyi görüştüğünü, yakın süre içinde Spor Toto Teşkilatı ile yapılacak sponsorluk anlaşmasıyla birlikte Karaduvar'a modern ve eksiksiz bir futbol sahası kazandıracaklarını ifade etti.

"Kentsel dönüşüm sürecek"

Başkan Gültak; Mersin ve Akdeniz'in kurtuluşunun kentsel dönüşüm projelerinde olduğunun altını bir kez daha çizerek, Çay ve Barış mahallelerinde gerçekleşen projelerin hızla ve büyük bir başarıyla ilerlediğini anlattı.

Başkan Gültak; "Önümüzdeki dönem yeniden aday olup inşallah sizlerin sayesinde seçilmemiz halinde 8-10 mahallemizde daha kentsel dönüşüm projesi başlatacağız. Dönüşümle ortaya çıkan kazançtan vatandaşlarımız faydalanıyor. Kentsel dönüşüme büyük önem veriyoruz. Bu şekilde Akdeniz'i değiştiriyor ve zenginleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 24 Temmuz Pazar günü Esenli Mahallesi'nde ilki düzenlenecek Üzüm Şenliği'ne de mahalle sakinleri ve tüm Mersinlileri davet etti.

Konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Başkan Gültak, sonrasında Karaduvar Kültür Sanat Evi'ni ziyaret ederek, kursiyer kadınlar ile eğitim alan kreş çocuklarıyla bir araya eldi. Gün içinde Başkan Gültak, mahalleli esnafı da ziyaret etti, Karaduvar Su Ürünleri Kooperatifi'ne geçerek yönetim ve üyelerle bir araya geldi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Toroslar'da Festival var!

_assets/fotograflar

Gültak, "Hizmet vermemiz engellenemez"

_assets/fotograflar

En düşük ücret 7 bin 268 lira oldu

_assets/fotograflar

Atrau, işbirliğini artırmak istiyor

_assets/fotograflar

Yaylalar cazibe merkezi oldu

_assets/fotograflar

Pro Beach Tour Mersin etabı sona erdi

_assets/fotograflar

Gençlik kampı çok beğenildi

_assets/fotograflar

Lösev gençlik buluşması Adana'da

_assets/fotograflar

Gençler İş Kulübü eğitimi aldı

_assets/fotograflar

Merve ve İstemihan Can muhteşem bir düğünle evlendi

close Karaduvar Balık Festivali Eylül'de...
Karaduvar Balık Festivali Eylül'de...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: