rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

17 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 4.025 (3.942)

Toplam Ziyaret: 24.440.282 (22.413.314)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Temmuz 2022
Sayı : 951
Bu kayıt toplam
176 kez okundu.
fb sharer

'KÖY BİZİM ŞENLİK BİZİM'

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği etkinlikler, hız kesmeden sürüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde, Tarsus'a Değer Katanlar Kurulu'nun (TADEKA) desteklediği "Köy Bizim Şenlik Bizim" etkinlikleri Tarsus ve Çamlıyayla'daki programlarla devam etti.

'Köy Bizim Şenlik Bizim'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Dans gösterisinden çömlek atölyesine, yüz boyamadan sosis balon şova, Hacivat-Karagöz gösteriminden orta oyununa, halat çekmeden çuval yarışına kadar pek çok aktivitenin yer aldığı etkinlikler, çocuklara unutamayacakları anlar yaşatırken, büyüklerin de oldukça hoşuna gidiyor.

Sebil'de okul bahçesinde gerçekleştirildi

Yayla turizmi açısından bölgenin önemli uğrak noktalarından olan Çamlıyayla'nın Sebil Mahallesi'nde okul bahçesinde düzenlenen "Köy Bizim Şenlik Bizim" programı, renkli görüntülere sahne oldu.

Sebil sakinlerinin yanı sıra yaylacıların da ilgi gösterdiği programda, çocuklara çeşitli hediyelerle birlikte limon dondurma ikramı da yapıldı. Etkinlikte, TADEKA Plastik Sanatlar Kurulu sanatçılarından Lütfi Hasoğlu'nun hazırladığı resim sergisi de yer aldı.

Programda konuşma yapan Sebil Mahallesi Muhtarı Coşkun Küçük, "Programı düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer'e ve buradaki çalışan arkadaşların hepsine çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Çocukların ve yetişkinlerin de eğlendiği bir etkinlik"

Sıcak yaz aylarını Sebil'de geçiren yaylacılardan Fatoş Seriner "Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu bu etkinlikten dolayı Başkan Vahap Seçer'e teşekkür ediyorum. Etkinlikte çocuklarımız da, yetişkinler de gönüllerince eğlendi" ifadelerini kullandı.

Şenlik programında arkadaşlarıyla güzel vakit geçirdiği için mutlu olan Gülten Eryılmaz da, "Çok mutluyum. Başkanımıza çok teşekkürler. Oyunlar oynatıyor, yüzümüzü boyattı, çömlek falan yaptırdı. Çok teşekkürler Vahap Amcamıza" dedi.

Kortej yürüyüşüyle başladı

Tarsus'a bağlı olan ve yine yaylalık yerleşim yerlerinden Gülek'te ise şenlik, kortej yürüyüşü ile başladı. Gülek merkezde gerçekleşen programa mahalle sakinlerinin yanı sıra, yaylacılar da yoğun ilgi gösterdiler. Tüm etkinlik programları eğlence içerisinde geçti. Çocuklar, etkinlik ekibinde yer alan Pamuk Prenses, palyaço ve diğer karakterlerle oyunlar oynadılar.

"Belediye Başkanımızdan oldukça memnunuz"

Serin havası için Gülek'e giden yaylacılardan Hacer Toros "Etkinlikten memnun olduk. Her zaman devamını da bekliyoruz. Zaten Belediye Başkanımızdan oldukça memnunuz. Sevdiğimiz bir Başkan. Çalışmalarından da memnunuz, izliyoruz ve takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

Gülek Mahallesi Muhtarı Tuncay Seyrek etkinlikte yaptığı konuşmada, "Böyle bir programı yaptıkları için, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer'e teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum" diye konuştu.

"Her köy bizim köyümüzdür" sloganıyla düzenlenen etkinliklerin Sebil ve Gülek Mahallesi bölümlerine CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal ve çevre mahalle muhtarları da katılım gösterdi. İlçe Başkanı Ozan Varal, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren çocuklara kitap armağan etti. Etkinlikler önümüzdeki günlerde, birçok mahallede daha yapılacak.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Toroslar'da Festival var!

_assets/fotograflar

Gültak, "Hizmet vermemiz engellenemez"

_assets/fotograflar

En düşük ücret 7 bin 268 lira oldu

_assets/fotograflar

Atrau, işbirliğini artırmak istiyor

_assets/fotograflar

Yaylalar cazibe merkezi oldu

_assets/fotograflar

Pro Beach Tour Mersin etabı sona erdi

_assets/fotograflar

Gençlik kampı çok beğenildi

_assets/fotograflar

Lösev gençlik buluşması Adana'da

_assets/fotograflar

Gençler İş Kulübü eğitimi aldı

_assets/fotograflar

Merve ve İstemihan Can muhteşem bir düğünle evlendi

close 'Köy Bizim Şenlik Bizim'
'Köy Bizim Şenlik Bizim'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: