rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

17 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 3.774 (3.694)

Toplam Ziyaret: 24.440.031 (22.413.066)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Temmuz 2022
Sayı : 951
Bu kayıt toplam
259 kez okundu.
fb sharer

VALİ PEHLİVAN, 'İMKAN SAĞLANINCA GENÇLER ÜRETİYOR'

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Vali Pehlivan, öğrencilerin yaptığı gösterileri izleyerek, projelerin sergilendiği alanı gezdi.

Vali Pehlivan, 'İmkan sağlanınca gençler üretiyor'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmenler, okul idarecileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Pehlivan'a ziyaretleri sırasında MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz eşlik etti.

Vali Pehlivan, ilk olarak 'Üreten Gençlik Projesi' kapsamında öğrenciler tarafından yapılan ST-400 isimli uçağın yapım aşamaları bilgiler bilgiler aldı, ardından kokpite bindi. Vali Pehlivan daha sonra R3-D3 Mersin Robot Takımı'nca sergilenen robot gösterisini izledi.

Ardından öğrencilerin yıl boyunca yaptığı ürünlerin sergilendiği 'Üreten Gençlik Proje ve Ürün Sergisi'nin açılışını gerçekleştiren Vali Ali Hamza Pehlivan, sergiyi gezerek, öğrencilerin tasarladığı projeler hakkında bilgiler aldı.

Burada yaptığı konuşmasında, gençlere olan güvenini ifade eden Vali Pehlivan, gençlerin imkan sağlandıkça ürettiğini, kendilerini daha da geliştirdiğini ve becerilerine beceri kattığını kaydetti.

Vali Pehlivan meslek liselerimizin Milli Eğitim Bakanlığımızın himayelerinde özel sektörün katkılarıyla çok güzel çalışmalar ortaya koyduğunu belirterek, "Bu çalışmalar ve elde ettikleri başarılar daha da artarak devam edecek. Siz değerli öğrencilerimiz de bu sıralarda kendinizi yetiştirerek nihayetinde önce ailenize, sonra ilimize, sonra ülkemize ve bütün insanlığa katkı sunacak eserler ortaya koyacaksınız. Bunun işaretini bugün burada Üreten Gençlik Proje Sergisi'nde gösterdiniz. Sizlerle gurur duydum." dedi.

Vali Ali Hamza Pehlivan, yaklaşık 25 bin kişiye istihdam sağlayan MTOSB'nin Türkiye'nin en modern, en gelişmiş OSB'lerinden biri olduğunu belirterek, "Kendinizi iyi yetiştirerek çalıştığınız kamu kurumuna veya özel sektöre değer katacaksınız. Teknolojik sahadaki gelişmeleri takip ediyorsunuz. Burada TEKNOFEST'e katılan ekibimiz var, projelerimiz var.

Bugün ülke olarak savunma sanayiinde yüzde 70-80 yerlilik oranını yakalamış durumdayız. Bu da buralarda atılan temeller üzerinden gerçekleşiyor. Devlet olarak da Millet olarak da sizlerin yanındayız." şeklinde konuştu.

Vali Pehlivan konuşmasının sonunda Başkan Tekli nezdinde tüm MTOSB yönetimine, okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi'ni ziyaret etti

Vali Ali Hamza Pehlivan Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli ve yetkililerden işleyiş hakkında bilgiler aldı.

Sanayicilere yenilikçi çözümler oluşturabilmek adına faaliyetlerine devam eden fabrikada yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Pehlivan, Model Fabrika ve Yenilik Merkezi'nin bir arada bulunduğu merkezde, makine, elektrik-elektronik, prototipleme ve tasarım atölyelerinde incelemelerde bulundu.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde konumlanan Model Fabrika ve Yenilik Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, MTOSB, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde hayata geçirildi.

Sanayicilerle kahvaltıda buluştu

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi sanayicileri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

MTOSB Model Fabrika'da sanayiciler ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Vali Pehlivan'a, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Başkan Vekili Veysel Memiş, Yönetim Kurulu Üyeleri Seyfetullah Işık, Kürşat Haddat, Denetim Kurulu Üyeleri Hasan Yıldırım ve Yılmaz Akyüz, Bölge Müdürü Halil Yılmaz eşlik ettiler.

Toplantıda konuşan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Mersin'e daha çok sanayi alanı kazandırmak için hareket ettiklerini kaydederek, 'Sanayicilerimiz kabına sığmayan bir yapı içerisinde çalışıyorlar. Yeni yatırım alanları, yeni istihdamlar için şu an 400'ü aşkın müracaat var. Biz de yönetim kurulu olarak yeni sanayi alanları yaratabilmek için çalışıyoruz. 4. Bölgemizin sonuna geldik. Hedefimiz kısa süre içerisinde 4. Bölgemizin tahsislerini tamamlayarak, 5. ve 6. Bölgelerin resmi çalışmalarına başlamak' dedi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Mersin Valisi Pehlivan yaptıkları çalışmalardan dolayı sanayicilere teşekkür etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Toroslar'da Festival var!

_assets/fotograflar

Gültak, "Hizmet vermemiz engellenemez"

_assets/fotograflar

En düşük ücret 7 bin 268 lira oldu

_assets/fotograflar

Atrau, işbirliğini artırmak istiyor

_assets/fotograflar

Yaylalar cazibe merkezi oldu

_assets/fotograflar

Pro Beach Tour Mersin etabı sona erdi

_assets/fotograflar

Gençlik kampı çok beğenildi

_assets/fotograflar

Lösev gençlik buluşması Adana'da

_assets/fotograflar

Gençler İş Kulübü eğitimi aldı

_assets/fotograflar

Merve ve İstemihan Can muhteşem bir düğünle evlendi

close Vali Pehlivan, 'İmkan sağlanınca gençler üretiyor'
Vali Pehlivan, 'İmkan sağlanınca gençler üretiyor'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: