rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

17 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 3.566 (3.488)

Toplam Ziyaret: 24.439.823 (22.412.860)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
12 Haziran 2022
Sayı : 946
Bu kayıt toplam
404 kez okundu.
fb sharer

HER İLÇEYE MOBİL SİCİL UYGULAMASI

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Erdemli'den Anamur'a kadar olan bölgede ticari faaliyetini sürdüren esnaf ve sanatkarların sicil kayıt, sicil terk, vize gibi işlemlerine yerinde çözüm üretme amacıyla mobil hizmet uygulamasını hayat geçirdiklerini belirterek, her gün değişik bir ilçede verilecek hizmetle esnafın işini gücünü bırakıp Mersin'e taşınmasının önüne geçileceğini söyledi.

Her ilçeye mobil sicil uygulaması
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Erdemli'den Anamur'a kadar olan bölgede ticari faaliyetini sürdüren esnaf ve sanatkarların sicil kayıt, sicil terk, vize gibi işlemlerine yerinde çözüm üretmek amacıyla her ilçede bir gün olmak üzere mobil sicil hizmet uygulamasını hayata geçirdiklerini söyledi.

Birlik Yönetim Kurulu üyeleri Duran Şen, Ali Tavman, Denetim kurulu üyeleri Cumali Taş ve Halil Şekerci'nin ziyaret ederek Tarsus irtibat bürosu ile ilgili fikir alış verişinde bulunduğu Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 17 mesleki odanın bulunduğu Tarsus'ta 15 yıl önce faaliyete geçirdikleri Esnaf Sicil İrtibat bürosu ile ilçedeki 15 bine yakın esnafın mağduriyetini giderdiklerini belirti.

Dinçer, "Tarsus'a kurduğumuz sicil irtibat büromuzla esnafımızın Mersin'e gelmeden bütün işlemlerini burada gerçekleştirmelerinin önünü açtık. Haftanın beş günü verilen hizmetle esnafımızın mağduriyetini giderdik" dedi.

Konuşmasının devamında Erdemli'den Anamur'a kadar olan bölgede yine 15 bine yakın esnafın sicil kayıt, sicil terk, vize işlemleri için Mersin'e gelmek zorunda kaldığının altını çizen Başkan Dinçer, "Anamur ilçemiz Mersin'e 300 km, Mut, Gülnar 180 km uzaklıkta.

Buradaki esnafımızın sicil işlemleri için Mersin'e gelmesi, esnafımızın zaman kaybının yanı sıra işgücü ve maddi kaybına da neden oluyordu. Bunun önüne geçilmesi amacıyla her gün bir ilçede hizmet vermek üzere mobil hizmet uygulamasını hayata geçirdik. Bu bağlamda ilk etapta Tarsus'ta irtibat büromuzdaki ekibimizden yararlandık ve bu ilçemizdeki hizmeti iki güne düşürdük. Ancak Tarsus'ta esnafımızın mağduriyeti söz konusu olunca bu ilçemizdeki sicil irtibat büromuzu haftanın beş günü hizmet vermeye devam ettirme kararı aldık" diye konuştu.

Temsil ettiği esnaf ve sanatkarlara kesintisiz ve kaliteli hizmet sunma amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüreceklerini ifade eden Başkan Dinçer, "Erdemli, Silifke, Aydıncık, Bozyazı, Anamur, Mut ve Gülnar, turizm ve tarımsal üretimlerle öne çıkan ilçelerimiz. Buralarda 15 bine yakın esnafımız bölge halkına hizmet veriyor.

Sicil işlemleri için bu ilçelerden Mersin'e gelinmesinin önüne geçmek, esnafımızın iş gücü ve zaman kaybının önüne geçmek amacıyla mobil hizmet uygulamasıyla hizmeti bu bölgelerdeki esnafımızın ayağına götüreceğiz. Her gün bir bölgede vereceğimiz mobil sicil hizmet uygulaması ile esnafımın mağduriyetini gidereceğiz" dedi.

Başkan Dinçer, önümüzdeki günlerde ise mobil hizmet uygulamasını sicil irtibat bürosuna dönüştürmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Toroslar'da Festival var!

_assets/fotograflar

Gültak, "Hizmet vermemiz engellenemez"

_assets/fotograflar

En düşük ücret 7 bin 268 lira oldu

_assets/fotograflar

Atrau, işbirliğini artırmak istiyor

_assets/fotograflar

Yaylalar cazibe merkezi oldu

_assets/fotograflar

Pro Beach Tour Mersin etabı sona erdi

_assets/fotograflar

Gençlik kampı çok beğenildi

_assets/fotograflar

Lösev gençlik buluşması Adana'da

_assets/fotograflar

Gençler İş Kulübü eğitimi aldı

_assets/fotograflar

Merve ve İstemihan Can muhteşem bir düğünle evlendi

close Her ilçeye mobil sicil uygulaması
Her ilçeye mobil sicil uygulaması
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: