rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

17 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 3.522 (3.446)

Toplam Ziyaret: 24.439.779 (22.412.818)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
05 Haziran 2022
Sayı : 945
Bu kayıt toplam
355 kez okundu.
fb sharer

'CARETTA CARETTALAR'IN ALANLARI TEMİZLENİYOR

Caretta carettalar'ın kumsala çıkmaya başlamasıyla birlikte, "Doğa Müfettişleri" üreme alanlarında detaylı temizlik çalışması başladı.

'Caretta Carettalar'ın alanları temizleniyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Çocukların doğa hareketi olan ve Erdemli Belediyesi bünyesinde hareket eden "Doğa Müfettişleri" Caretta carettalar'ın sahile çıktığı ve kum zambaklarının doğal yetişme alanı olan Erdemli Talat Göktepe Çamlığı ve Tabiat Parkı'nda kolları sıvadı.

Eldivenleri takan doğa müfettişleri bir bir kumlar arasından başta plastik olmak üzere atıkları topladı, çöp torbalarını doldurdu. Erdemli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı çalışmada 25 kilometrelik sahil bandı aşamalı olarak temizlendi.

Yapılan bu çalışmalarla, doğa adına umut olmayı hedeflediklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Akdeniz'de kum zambakları çiçek açıyorsa, Caretta carettalar sahile çıkıyorsa, doğa adına umut var demektir. Caretta carettaların doğaya çıktığı bu süreçte, onlara temiz bir çevre, temiz bir doğa bırakmak adına doğa müfettişlerimizle birlikte, gençlerimizle birlikte sahillerimizi temizliyoruz" diye konuştu.

Doğanın sadece insanlara ait olmadığını ifade eden Doğa Müfettişleri Proje Koordinatörü Kamil Boran, "Doğa sadece insanlara ait bir yer değildir. Tüm canlılara ait olan bir yerdir. Lütfen herkes bu bilinçle hareket etsin" diye konuştu.

Doğayı seven herkesi doğa müfettişi olmaya davet eden doğa müfettişi Azime Altunçiçek, " Bu ayda caretta carettaların yumurtlama ayı. Biz de onları daha rahat yumurtlasınlar diye sahilimizi temizledik ve bu şekilde hem insanlar bundan yararlanacak hem de canlıların daha çok yumurtlamalarına işe yarayacak doğa müfettişinin birinci kuralı doğayı sevmek ve benimsemektir" diye konuştu.

Yaşadığımız kentteki sahilleri temiz tutmanın çok önemli olduğunu ifade eden doğa müfettişi Rana Boran, "Erdemli bünyesinde olan doğa müfettişleri grubuna bir yıldır üyeyim. Pek çok güzel aktiviteler, etkinlikler yaptık. Şimdiki etkinliğimiz ise caretta carettaların güzel bir yerde çoğalması için Erdemli'deki sahillerimizi temizledik. Erdemli vatandaşlarımızdan tek bir isteğimiz var o da lütfen Erdemli sahillerimizi temiz tutalım" diye konuştu.

İnsanların doğa konusunda daha dikkatli olması gerektiğini ifade eden doğa müfettişi Buse Var, "Doğa müfettişiyim, biz caretta carettalar için bütün doğa müfettişi arkadaşlarımızla sahillerimizi temizledik, onlar iyi bir yumurtlama yapabilsinler diye, onlara zarar gelmesin" diye konuştu.

Bu dünyanın tüm canlılar için ortak bir yer olduğu ifade eden doğa müfettişi Hilal Berra Arslan, "Dünyamız sadece insanların değildir, hayvanların, bitkilerindir doğamızı temiz tutalım" diye konuştu.

Minik doğa müfettişlerinin vatandaşlarımızdan tek bir isteği var "Çevremizi temiz tutalım"

Caretta carettaları çok sevdiğini ifade eden minik doğa müfettişi Ülkü Rana, "Caretta carettaları seviyoruz, çevremizi temiz tutuyoruz" diye konuştu.

Öte yandan doğa müfettişlerinin temizlik çalışması Erdemli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde devam edecek.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Toroslar'da Festival var!

_assets/fotograflar

Gültak, "Hizmet vermemiz engellenemez"

_assets/fotograflar

En düşük ücret 7 bin 268 lira oldu

_assets/fotograflar

Atrau, işbirliğini artırmak istiyor

_assets/fotograflar

Yaylalar cazibe merkezi oldu

_assets/fotograflar

Pro Beach Tour Mersin etabı sona erdi

_assets/fotograflar

Gençlik kampı çok beğenildi

_assets/fotograflar

Lösev gençlik buluşması Adana'da

_assets/fotograflar

Gençler İş Kulübü eğitimi aldı

_assets/fotograflar

Merve ve İstemihan Can muhteşem bir düğünle evlendi

close 'Caretta Carettalar'ın alanları temizleniyor
'Caretta Carettalar'ın alanları temizleniyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: