rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.071 (8.878)

Toplam Ziyaret: 21.377.894 (19.470.327)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Temmuz 2021
Sayı : 902
Bu kayıt toplam
335 kez okundu.
fb sharer

NAKLİYECİLER MODERN SİTE'DE ISRARCI

Lojistik kenti Mersin'de lojistikçilerin artık beklemeye tahammülü kalmadığını vurgulayan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, "Biran önce uygun yer belirlenerek sektör temsilcilerinin çağdaş koşullarda çalışmalarını sağlayacak bir Nakliyeciler Sitesi ile Lojistik Merkez kurulması şart" dedi. Kızıltan, yer konusunda ise adres olarak atıl bekleyen kamu arazilerini gösterdi.

Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cem Bucuge ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Çani, Murat İlça ve Nedim İkanç ile birlikte güven tazeleyen Mersin Nakliyeciler Sitesi yönetimini ziyaret etti.

MTSO Heyetini, Nakliyeciler Sitesi Dernek Başkanı Mehmet Bozkurt'un yanı sıra Başkan Yardımcıları Faruk Kızartıcı ile Murat Kumral, Muhasip Üye Fatih Alış, Basın Sözcüsü Serkan Uçar, Genel Sekreter Aziz Akbaş, Kurul Üyeleri A. Özcan Tilki, Besim Aslan ve Mehmet Koca birlikte ağırladı.

Site Başkanı Mehmet Bozkurt ve yönetimine başarı dileklerini ileten Başkan Kızıltan, sorunları ve talepleri dinledi. Sorunların çözümü için güç birliğine gidebileceklerini, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Kızıltan, daha sonra Nakliyeciler Sitesi içinde incelemelerde bulunarak sektör temsilcilerinden bilgi aldı.

"Çözümün zaman alması morali bozmasın"

Tüm yönetimin lojistik sektörünün duayen isimlerinden oluştuğunu belirten Başkan Kızıltan, "Tabandan yetişmiş bir ekipsiniz. Sorunları da çözümleri de iyi biliyorsunuz ama tabi sorunlara karşı sonuç almak için biraz mücadele etmek gerekiyor. Bu mücadele ümidinizi hiç kırmasın. Biz de desteğe hazırız" dedi.

Lojistikçilerin Türkiye'nin yükünü taşıdığını, en değerli mesleklerden birisinin icra edildiğini kaydeden Kızıltan, sektör temsilcilerinin yaşadığı sıkıntılara tepki olarak bir gün dahi kontak kapatsa ticaretin ciddi yara alacağını ifade etti. Ticaretin gözbebeği böylesi bir sektörün çok daha modern koşullarda çalışmayı hak ettiğini ifade eden Kızıltan, haklı taleplere duyarsız kalınmaması gerektiğini söyledi.

Bozkurt: "Barakalarda yaşıyoruz"

Lojistik kenti olarak adlandırılan Mersin'de lojistikçiler olarak barakalarda yaşadıklarını ifade eden Site Başkanı Mehmet Bozkurt ise sektör temsilcilerinin kendi çabalarıyla derme çatma alanlarda çalışmak durumunda kaldıklarını, kanalizasyon altyapılarının dahi bulunmadığını, vakit kaybedilmeden modern bir site kurulması için arazi tahsisi beklediklerini söyledi.

Kendilerini ziyaret eden tüm milletvekillerine, belediye başkanlarına konuyu yıllardır anlattıklarını ancak çözüm alamadıklarını kaydeden Bozkurt, artık eylem yapmayı dahi düşündüklerini söyledi.

Şoför bulma noktasında yaşanan sıkıntıların da ele alındığı görüşmede sektör temsilcileri özellikle son teknoloji araçları kullanacak donanımda şoför bulamadıkları için araçları çalıştıramayıp zarar ettiklerini belirtti.

Kurulması planlanan nakliyeciler sitesi içinde mutlaka eğitim verilecek alanlar da planlanması gerektiğini kaydeden sektör temsilcileri, aynı zamanda meslek liselerinde de bu talebi karşılayacak eğitimler verilebileceğini dile getirdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de

_assets/fotograflar

Seçer, "Eğitim, ülkeyi kurtarır"

_assets/fotograflar

Gültak, çarşı esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Farkındalık oluşturdular

_assets/fotograflar

Sahiller, petrol atıklarından temizleniyor

_assets/fotograflar

Ahilik Haftası'na kısıtlı kutlama

_assets/fotograflar

Yeni otobüsler için çalışmalar tamamlandı

_assets/fotograflar

Tuğamiral Gedik'ten OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, kadınlarla "Tomris" filmini izledi

_assets/fotograflar

Doğanın ve suyun tadını çıkardılar

close Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı
Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: