rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.541 (1.524)

Toplam Ziyaret: 20.790.698 (18.896.479)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
14 Haziran 2021
Sayı : 897
Bu kayıt toplam
345 kez okundu.
fb sharer

VESİLE ÖZEL EĞİTİM REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILDI..

Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Özdemir, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Ece ve Murat Sakıçoğlu, Özel Kalem Müdürü Oğuzhan Karayiğit ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile açıldı.

Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi açıldı.. Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi açıldı..
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Uzun yıllar özel eğitim sektöründe, özel gereksinimli çocuklara hizmet eden Vesile Kaya tarafından kurulan Merkez, halkı özel eğitim ve rehabilitasyon konusunda daha bilinçli hale getirmek, erken tanı ve tedavi yollarını yaygınlaştırmak, aileleri bilinçlendirmek ve yol göstermelerini sağlamayı amaçlıyor.

'Bu bayrağı liyakatla taşıyacağız'

Açılış töreninde konuşan Merkezin kurucusu Vesile Kaya, ilk günkü heyecanını halen taşıdığını belirterek, "Yıllardır bu sektörde hizmet veriyorum. Aynı özveri ve emekle, bu kutsal görevi sürdürmek için çıktığım yolda ilk günkü heyecanımı halen yaşıyorum.

Bana ve değerli ortağım Ahmet Bey'e, bu yolculuk boyunca destek ve güven veren başta kıymetli velilerimize, çalışma arkadaşlarıma, değerli İl ve İlçe Milli Eğitim bürokratlarına ve sevgili aileme buradan teşekkür etmek istiyorum.

Örnek ve öncü bir kurum olmak en büyük arzumuz. Başlatmış olduğumuz bu bayrak yarışını layıkıyla tamamlayıp, edinmiş olduğumuz bütün tecrübe ve değer yargılarını, liyakatla zamanımızı doldurduktan sonra gelecek kuşaklara devredebilmek en büyük temennimiz" diye konuştu.

Amaç, üretici birey yetiştirmek

Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Müdürü ve Ortağı Psikolog Ahmet Gülsün'de, Özel gereksinimli bireylerin, toplum içindeki rollerini gerçekleştirebilen, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen ve çevresine uyum sağlayabilen üretici bir birey olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla yola çıktıklarını vurgulayarak, açılışa katılan ve kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz'da, günümüzde bu tür eğitim kurumlarının artması gerektiğini işaret ederek, açılan eğitim ve rehabilitasyon merkezinden dolayı katkı sağlayanları tebrik etti.

Kendini geliştirebilen bireyler

Açılışa katılan Mersin Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Özdemir ise konuşmasında, kurumun kente hayırlı olması dileğini ileterek, merkezin çocukların toplumda kabulünü sağlayarak, yetenekleri doğrultusunda niteliksel açıdan en iyi şekilde gelişmelerini destekleyeceğine ve kendini geliştirebilen bireyler yetiştireceğine olan inancını dile getirdi.

Gelecek nesillere faydalı bir merkez

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'de açılışta yaptığı konuşmada, bu tür eğtiim kurumlarının artması gerektiğine işaret ederek, açılan merkezden dolayı Vesile Kaya ve Ahmet Gülsün'ü tebrik etti.

Bu tür tesislere ihtiyaç olduğunu vurgulayan Özyiğit, "Özel çocuklarımız var ve onlar destek almak zorundalar. Gelecek nesillere faydalı bir merkez olacağına inanıyorum. Yenişehir Belediyesi olarak, kurduğumuz Yenişehir Akademi ile, 0-3 Yaş Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında erken dönemde gelişimsel problemleri tespit etmeye çalışıyoruz. Erken tanı ile, rehabilitasyon merkezinde verilen eğitim ile daha kolay tedavi olan çocuklarımız var. Bu sebeple, böyle merkezlere çok ihtiyacımız var. Bu anlamda merkezin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Basından Sansürün Kaldırılışının 113.yıldönümü

_assets/fotograflar

Tatar'dan MTOSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı

_assets/fotograflar

Mesleki Eğitim Merkezi ilk mezunlarını verdi

_assets/fotograflar

İstişare toplantısında Mersin masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Yenileme Projesi tanıtıldı

_assets/fotograflar

Baro Başkanı Özdemir mazbatasını aldı

_assets/fotograflar

Kurban kesim alanı incelendi

_assets/fotograflar

Borçlanma talebi yine reddedildi

_assets/fotograflar

Türk Telekom PİLOT'tan 18 yeni girişime destek

close Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi açıldı..
Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi açıldı..
Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi açıldı..
Vesile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi açıldı..
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: