rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.161 (8.967)

Toplam Ziyaret: 21.377.984 (19.470.416)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Nisan 2021
Sayı : 891
Bu kayıt toplam
518 kez okundu.
fb sharer

BAYAR, '2021 TURİZM SEZONU TEHLİKE ALTINDA"

Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar, Avrupa Birliği ile Rusya'nın Covid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye'ye uçuş kısıtlaması kararının, turizm sezonunu olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Bayar, '2021 turizm sezonu tehlike altında
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Önümüzdeki yaz bu durumun işsizlik bir yana, özellikle ekonomik anlamda büyük sorunlara yol açacağını hatırlatan Bayar, şunları söyledi: "Hükümet bir an evvel, çok geç olmadan önlem almak zorundadır.

15 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında normal ve charter uçuşlarında alınan kısıtlama kararı, özellikle bacasız fabrika olarak adlandırılan turizm sektörümüze büyük darbe vuracaktır.

Ekonomiye darbe vuracak

AKP Hükümetinin ekonomik krizle baş edememesi bir yana, artan yeni tip koronavirüs vakaları sebebiyle gerekli önlemleri de almaması Türkiye ekonomisine darbe üstüne darbe vurmaktadır.

Aramızın çok iyi olduğu söylenen Rusya'nın uçuşları sınırlama kararı alması, turizmcileri ve turizm emekçilerini olumsuz etkileyecektir. Şimdiden iptal edilen rezervasyonların, milyonlarca dolarlık zarara yol açacağını Rus kaynakları söylemektedir. Etkin bir mücadele ve aşı programı olmazsa, sektör 2021 turizm yılını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyadır.

Fatura halka kesilemez

Hükümetin salgınla mücadeleyi, kendi kongreleri uğruna esnetmesi, bugün yaşadığımız kötü tablonun eseridir. AKP Hükümeti, kendi eliyle tüm şehirleri riskli hale getirmiştir. Aşı programındaki tutarsızlıklar ve aşı tedarikinde yaşanan gecikme ve eksiklikler, var olan tablonun sebebidir. Tüm bu gerçeklere rağmen kendi hatalarının faturasını halka kesen, tüm suçu halka yükleyen hükümetin bu durumdan artık kurtulması mümkün değildir.

Güzel günler beklemiyor

Artık toplumda, hükümet eşittir kriz demek algısı oluşmuştur. Sosyal krizlere ve bunlara önlem alamayan AKP iktidarı, yeni krizlerin doğmasına yol açmaktadır. Rusya ile yakın zamanda yaşanan uçak krizi sonrası turizmin yaşadığı sıkıntıları unutmadık. Rus siyasilerin, Ukrayna-Rusya krizi nedeniyle şimdiden Türkiye'ye karşı boykot çağrılarına başlamaları da, bizi güzel günlerin beklemediğini açıkça göstermektedir.

AKP hükümetini açık bir dille uyarıyor, çok geç olmadan gerekli tedbirleri almaları gerektiğini hatırlatıyoruz. Yoksa herşey için çok geç kalınacak."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de

_assets/fotograflar

Seçer, "Eğitim, ülkeyi kurtarır"

_assets/fotograflar

Gültak, çarşı esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Farkındalık oluşturdular

_assets/fotograflar

Sahiller, petrol atıklarından temizleniyor

_assets/fotograflar

Ahilik Haftası'na kısıtlı kutlama

_assets/fotograflar

Yeni otobüsler için çalışmalar tamamlandı

_assets/fotograflar

Tuğamiral Gedik'ten OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, kadınlarla "Tomris" filmini izledi

_assets/fotograflar

Doğanın ve suyun tadını çıkardılar

close Bayar, '2021 turizm sezonu tehlike altında"
Bayar, '2021 turizm sezonu tehlike altında"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: