rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.251 (9.057)

Toplam Ziyaret: 21.378.074 (19.470.506)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Nisan 2021
Sayı : 891
Bu kayıt toplam
506 kez okundu.
fb sharer

TÜRKİYE'NİN EN UCUZ PİDESİ MERSİN'DE

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021 yılı Nisan ayı toplantısının ikinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

Türkiye'nin en ucuz pidesi Mersin'de
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Seçer, Ramazan Ayı boyunca haftanın 7 günü, 3 ilçenin 3 mahallesinde ücretsiz yemek dağıtımı yapılacağını duyurarak, "Ramazan Ayı'nda Türkiye'nin en ucuz pidesini vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz" diye konuştu. Toplantıda, parkların yer tahsisi, sahillerin kullanım yetkisi, gemilerin sintine sorunu gibi konular da gündeme geldi.

Başkan Seçer, bereketiyle dayanışmanın, paylaşmanın, hoşgörünün en güzel günlerinin yaşandığı Ramazan Ayı'nın ilk günü dolayısıyla iyi dileklerini ifade ederek, pandemi nedeniyle Ramazan'ı buruk karşıladıklarını söyledi. Başkan Seçer, sözlerine şöyle devam etti:

21 noktada Mahalle Mutfakları hizmette

"Salgın ve her türlü kötülüğün bir an önce son bulmasını tüm kalbimle yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Geçmiş Ramazanlarda olduğu gibi bu yıl toplu iftar sofraları kuramayacağız ama 21 noktada Mahalle Mutfaklarımız hizmete devam edecek. Ayrıca bugünden itibaren Ramazan Ayı boyunca hafta sonu da dahil olmak üzere her gün 3 ilçemizin 3 mahallesinde ücretsiz yemek dağıtımı yapacağız.

Günlük yaklaşık 5 bin yurttaşımıza bu yemek ikramlarımızı gerçekleştireceğiz. Yine bu Ramazan Ayı'nda Türkiye'nin en ucuz pidesini vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. MER-EK'in ürettiği 400 gram pide 1,50 TL olarak Halk Ekmek büfelerinde satışa sunulmuştur. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerimize her Ramazan Ayı'nda olduğu gibi gıda kolilerimizle de destek olmaya devam edeceğiz. Bu mübarek ayın başta Mersinimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya sağlık, huzur, bolluk ve bereket getirmesini diliyor, hepinize saygılar sunuyorum."

"Sahiller halkın malıdır"

Başkan Seçer, Meclis'te kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi. Seçer, sahillerle ilgili yapılan değerlendirmeler hakkında şunları söyledi:

"Sahiller halkın malıdır. Hazine'nindir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın uhdesindedir ama bunu vatandaş bilmez. Vatandaş şunu biliyor: 'sahilleri pislik götürüyor, belediyeler nerede?' Doğal alanlar var, oraya tesisleşme yapılamıyor, kaplumbağa yumurtlama alanları ya da doğal hayatı koruma alanları. Oralarda vatandaşlar denize giriyor, bu imkânı buluyor ama duş alamıyor, affedersiniz bir WC yok. Bunları tabi ki belediye başkanından istiyor.

Siz herhangi bir tahsis izni olmadan çivi dahi çakamıyorsunuz. Özellikle Mezitli bölgesi içler acısı. Orduevi'ne kadar olan bölüm. Dönemin güvenlikçi bakış açısı böyle bir yapılaşmaya izin vermiş. Deniz orada kesiliyor, ondan sonrası dönüp ilerden tekrar sahile inebiliyorsunuz. Onun da gözden geçirilmesi lazım.

Örneğin ben geçtiğimiz günlerde Mezitli'de Pompeiopolis bölgesinde sahilde hafta sonuydu, bisikletle arkadaşlarla gezerken orada birkaç karavan gördüm, yani gerçekten üzüldüm. Neden? Mersin'de çok daha güzel bir karavan konaklama yeri olabilir. Turizm medeniyet bir anlamda. Gerçekten kültürler arası geçiş. Farklı medeniyetlerin birbirini görmesi, tanıması. Hani turizme önem veriyoruz, belediyeler ne yapıyor, bir şey yapmıyor diye de hayıflanıyorlar. Ya da bir yerde bir işlem yapacaksınız yine tahsis istersiniz, özellikle son 1.5 yıldır çok büyük zorluklar çekiyoruz arkadaşlar. Bunu kabul etseniz de etmeseniz de."

Teknelerin atık ücretlerinde indirim kabul edildi

Meclis'te gemilerden alınan atıklar ve atık kontrolü konusu da görüşüldü. Ücret tarifelerinde indirim yapılmasını kapsayan madde oy birliğiyle kabul edildi. Teknelerden, balıkçı teknelerinden ve yüzer teknelerden atıklarla ilgili bir ücret aldıklarını belirten Başkan Seçer, kabotaj hakkı indiriminden dolayı ücretlerin restoran olarak faaliyet gösteren yüzer teknelerden yüzde 25, balıkçı tekneleri ve yatlardan da yüzde 50 indirim yapılarak alındığını belirtti.

Seçer, Parkomat konusunda esnaftan da destek istedi

Meclis'te 'Parkomat' konusu da gündem dışı olarak görüşüldü. 2 yıl önce Meclis kararı ile başlattıkları Parmokat uygulamasının belediyelere bir gelir kaynağı gibi göründüğünü ifade eden Başkan Seçer, "Şu anda biz yaklaşık olarak aylık 40 ile 50 bin lira gibi eksideyiz. Yani cebimizden para ödüyoruz. Burada amaç esnafımızın selameti. Ama gördük ki parkomatlar da bir çare olmadı. Neden olmadı? İnsanlar para ödemiyor, 'yasal bir zorunluluk değil' diyor, ödemeden gidiyor. İlk günlerde çok yoğun oldu, çalışan arkadaşlarımıza fiili saldırılar dahi oldu. Kaldı ki esnaf kendi arabalarını park ediyor, onlar dahi para ödemiyor. Esnafın bir kere bu konuda bize yardımcı olması lazım" dedi.

Seçer, Parkomat uygulamasını Ramazan sonuna kadar durduklarını bildirerek, 400 araçlık katlı otoparkla ilgili inşaatın devam ettiğini, 2021 yılı sonunda biteceğini söyledi. Cep otoparklarının sayısının 4'e çıktığını, Ulu Çarşı'nın altındaki Büyükşehir'e ait olan otoparkı da bünyelerine katacaklarını kaydeden Seçer, "Parkomatı isteyen yurttaş da var istemeyen yurttaş da var. Ağırlıklı olarak esnafımız istiyor. Problem yok. Yurttaşlarımız bir bedel ödediği için istemiyor. Biz bunu otoparkla çözeceğiz, öyle görünüyor" dedi.

Başkan Seçer, Meclis toplantısının ardından bazı Meclis üyeleri ve Büyükşehir yetkilileri ile birlikte Atatürk Parkı'nda incelemelerde bulunarak vatandaşlarla selamlaştı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de

_assets/fotograflar

Seçer, "Eğitim, ülkeyi kurtarır"

_assets/fotograflar

Gültak, çarşı esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Farkındalık oluşturdular

_assets/fotograflar

Sahiller, petrol atıklarından temizleniyor

_assets/fotograflar

Ahilik Haftası'na kısıtlı kutlama

_assets/fotograflar

Yeni otobüsler için çalışmalar tamamlandı

_assets/fotograflar

Tuğamiral Gedik'ten OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, kadınlarla "Tomris" filmini izledi

_assets/fotograflar

Doğanın ve suyun tadını çıkardılar

close Türkiye'nin en ucuz pidesi Mersin'de
Türkiye'nin en ucuz pidesi Mersin'de
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: