rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.106 (1.089)

Toplam Ziyaret: 20.790.263 (18.896.044)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
28 Eylül 2020
Sayı : 863
Bu kayıt toplam
683 kez okundu.
fb sharer

KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SÜRÜYOR

İçişleri Bakanlığı'nın, 81 valiliğe gönderdiği 'Koronavirüs Denetimleri' konulu genelgesi kapsamında, Mersin'de "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganı ile düzenlenen Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimler Vali Ali İhsan Su'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Koronavirüs denetimleri sürüyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Denetimler esnasında Vali Ali İhsan Su'ya; İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, Ticaret İl Müdürü Akif Yıldız ile diğer görevliler eşlik etti.

Silifke Caddesi, Balık Pazarı, İnönü Bulvar Taksi durakları ile Yaşat İşhanı dolmuş duraklarında, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde yapılan denetimlerde Vali Su, esnaf ve vatandaşları Koronavirüs salgınına karşı bilgilendirdi, tedbirlere uymaları konusunda uyardı.

Görevlilerin de bilgilendirici broşürler dağıttığı denetimler esnasında yaptığı açıklamada Vali Ali İhsan Su; "Bugün tüm ülkemizde olduğu gibi Mersin genelinde de bizler kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, kolluk kuvvetlerimiz, STK'larımız ve muhtarlarımızın katılımıyla oluşturulan tüm ekiplerimizle sahadayız.

Maske denetimi, mesafe denetimi hijyen denetimi gerçekleştiriyoruz. Kontrollerdeki gayemiz, ceza yazmak değil, farkındalığı artırmak ve insanların bunu artık yaşamın bir parçası haline getirmesini sağlamak." dedi.

Topyekûn bir mücadele ile pandeminin üstesinden gelebileceğimizin altını çizen Vali Su; "Üç temel kurala riayet ederekbunu gerçekleştirebiliriz. Birincisi maske, mutlaka maskelerimizi takacağız, ikincisi mesafe fiziki mesafeye, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz, üçüncüsü de hijyene, temizliğe dikkat edeceğiz. Bu üç kurala dikkat ederek hayatımızı normal şekilde idame ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

Denetimler esnasında vatandaşlarımızın pandemi tedbirlerine genellikle uyduğunu gördüklerini belirten Vali Su,"Bu süreçte özellikle ev ziyaretlerini, akraba ziyaretlerini mümkün mertebe erteleyelim. Çok zorunlu ise de maske kullanımına, fiziki mesafeye ve hijyene dikkat edelim.

Hep beraber önce kendimizin sağlığı sonra hepimizin sağlığı için kurallara uyalım. Vatandaşlarımıza kurallara uydukları için teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Basından Sansürün Kaldırılışının 113.yıldönümü

_assets/fotograflar

Tatar'dan MTOSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı

_assets/fotograflar

Mesleki Eğitim Merkezi ilk mezunlarını verdi

_assets/fotograflar

İstişare toplantısında Mersin masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Yenileme Projesi tanıtıldı

_assets/fotograflar

Baro Başkanı Özdemir mazbatasını aldı

_assets/fotograflar

Kurban kesim alanı incelendi

_assets/fotograflar

Borçlanma talebi yine reddedildi

_assets/fotograflar

Türk Telekom PİLOT'tan 18 yeni girişime destek

close Koronavirüs denetimleri sürüyor
Koronavirüs denetimleri sürüyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: