rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.055 (1.944)

Toplam Ziyaret: 20.017.629 (18.168.254)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Mart 2021
Sayı : 884
Bu kayıt toplam
148 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şevket Demir
Şevket Demir

MALCOLM X DİYOR Kİ;

Amerikalı Müslüman lider Malcolm X 'eğer bir hak başkalarına helal, size haram ise; bilin ki o din Allah'ın dini değil sömürgecilerin dinidir" demiştir.

Krallıkla yönetilen Suudi Arabistan gibi devletler sözde İslam kurallarına yani kuran-ı kerimin emir ve yasaklarına göre yani şeriat ile yönetildiğini iddia etmektedir. Ancak bu krallar İslam düşmanı Amerika birleşik devletlerinin emirleri ve talimatlarıyla hareket etmektedirler. Bu kralların hizmet etiği Din Allah'ın dini değil, kendilerinin iktidar ve çıkarlarını korumak için uydurulmuş sömürgecilerin dinidir ve islam dini ile alakası yoktur.

Cemaat Arapça bir isim olup sözlükte "insan topluluğu" manasına gelir. Fıkıh terimi olarak namazı imamla birlikte kılan topluluğu ifade etmek için kullanılır. Müslümanlar ibadet yapmak, İslam'ı öğrenmek ve İslam'ı yaşamak için bir araya gelip cemaatler oluşturmuşlardır.

Bunlar içinde İslam'ın kurallarına göre ibadet yapan cemaatler olduğu gibi emperyalist ülkelerin talimatları doğrultusunda kurulan ve kullanılan fetö gibi cemaatlerde mevcuttur.

Fetö cemaat olarak kurulmuş ve büyük bir örgüte dönüşmüştür. Bu örgütün üst yönetimi İslam dinini kullanarak temiz duygulu inançlı insanları islam adına kandırmış ve binlerce insanın mağduriyetine sebep olmuştur.

Bu cemaat Türk silahlı kuvvetleri içine kadar girmiş ve ülke yönetimini ele geçirmek için darbe yapmak istemiş ve yüzlerce insanımızın ölümüne, yaralanmasına sebep olmuş ve ülkemize büyük ihanet yapmıştır.

İslama; Hristiyan, Yahudi, Budist, Deist Ve Ateistlerin Veremediği Zararı İslami Cemaat Olduğunu İddia Eden, Ancak Amerikadan İcazet Alan Örgüt Lideri Fethullah Gülen Vermiştir.

İslam adını kullanıp insanları sömüren devletler, cemaatler ve kendini İslam âlimi gören sahtekârlar geçmişte vardı, günümüzde de vardır gelecekte de var olacaktır. Bunların yaptıkları yanlışları İslam'a referans alamayız.

Müslüman kişi ve cemaatlerin İslam'a aykırı davranışlarından dolayı İslam dinini suçlamak doğru ve ahlaki değildir. Kimse Allah'ı kandıramaz. Günah işlemekten doğan ceza şahsidir. İslam'da günah ve sevap, helal ve haram belirtilmiştir. Yani herkes işlediği günahın cezasını kendi çeker.

İslam'ın rehberi kuranı kerimdir ve gerçek hadislerdir. İslam sosyal adaleti sağlayan, güzel ahlak ve temizliği emreden, barış, hürriyet ve eşitliği isteyen, dünya ve ahiret dengesini sağlayan insanlara iyiliği emreden, kötülükleri yasaklayan ,Erdemli, adaletli ve liyakate dayalı bir anlayışı benimser.

'Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor."…Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Demircinin Köpeği

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

İnsan Olabilmek Bilge Olabilmek

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

104 Emekli Amiral Bildiriyi (Muhtırayı) Niye mi Verdi?

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Toprak

Şevket Demir

Şevket Demir

Affet Babacığım

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: