rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.744 (4.432)

Toplam Ziyaret: 18.953.124 (17.204.260)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
12 Ekim 2020
Sayı : 865
Bu kayıt toplam
78 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şevket Demir
Şevket Demir

DOĞRUDAN YANAYIM, KİM SÖYLERSE SÖYLESİN. ADALETTEN YANAYIM, KİMİN KARŞISINDA OLURSA OLSUN (MALCOLM X)

- Hangi siyasi düşünce, fikir ve partiye mensup olursak olalım önceliğimiz doğru ve adaletli olanı takdir etmek, yanlış olana karşı eleştirmek olmalı.

- Her parti ve düşüncede iyi-kötü insanlar mevcuttur. Tüm partiler içerisinde liyakat sahibi olmayan, yalaka, kalitesiz yöneticiler ve idareciler vardır. Bizim düşüncede veya partimizde diye bu insanları savunmak doğru bir davranış olamaz.

- Bazı bürokrat ve idareciler doğrunun yanında ve adaletten yana olmadıkları halde şaklabanlıkla hangi siyasi iktidar gelirse gelsin devamlı yerlerini korurlar ve bu yerleri de hiç değişmez. Süt kaymağı gibi hep yukarıda yer alırlar. Bu süt kaymaklarını ve şaklabanları benim partilim diye savunmak doğru bir davranış olabilir mi? Öncelikle insanların siyasi düşüncelerine değil, yaptıklarına ve uygulamalarına bakıp değerlendirmelidir.

- Hükümet olanlar veya Belediye başkanları öncelikle insanların siyasi düşüncesine değil liyakat sahibi, dürüst, doğrudan ve adaletten yana insanları danışman veya idareci olarak atamaları gerekir.

- Benim adamım olsun ister hırsız, ister üçkâğıtçı, ister fırıldak olsun diyenler bu ülkeye en büyük zararı vermektedirler.

- Doğruluktan ve adaletten yana olmayan, menfaat ve çıkarları dışında hiçbir meziyeti olmayan, haklıdan değil güçlüden yana tavır takınan, bukalemun gibi renk değiştiren bu kişiliksizlere sahip çıkanlar da onlar kadar kişiliksizdir.

- Bu ülkede geçmişte adaletin başında olan fetöcü bazı savcı ve hâkimler, adaletsiz ve önüne gelen dosyaları incelemeden birilerinin talimatları doğrultusunda adaletsizce cezalar vererek birçok ocağı söndürdüler ve bugün kendileri bunların hesabını verirken adalet diye bağırmaları ve kendilerine adalet istemeleri onursuzluk ve ikiyüzlülüktür.

- Adalet herkese lazımdır. Adaletten ve doğrudan yana olmayanlar bu dünyada olmazsa bile ahirete bu hesabı vereceklerdir.

Adalette yer alan savcı hâkim ve hukukçular okulu bitirdikten sonra 3 ay ceza evlerinde mahkûm olarak yatırılmalı ve diploma ondan sonra verilmelidir. Cezaevinde özgürlüğün, adaletin, hak ve hukukun anlamını öğrenir ve bu kazanımlarla kararlarını daha sağlıklı ve adaletli olarak verirler.

- Siyasi düşünce ve partisi ne olursa olsun. Bu ülkeye dürüst, liyakat sahibi, doğrudan yana ve Adaletli insanlar idareci ve yönetici yapılmalıdır.

Doğrudan ve adaletten yana olanlara selam olsun.Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Yanlış Kimde?

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Hayallerinden Vazgeçmemeli İnsan

Mehtap Gencer

Mehtap Gencer

Mutlu Ol Kalbim

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Hakkın Zaferi

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Sarı Sonbahar

Şevket Demir

Şevket Demir

Ben 21 Yaşında Bir Üniversite Öğrencisiyim

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: