rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.083 (2.943)

Toplam Ziyaret: 19.192.856 (17.422.584)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Temmuz 2020
Sayı : 854,855
Bu kayıt toplam
2.117 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Av. Ersin Parlat
Av. Ersin Parlat

BÜYÜK SINAV

İnsanlık şu anda en büyük sınavını veriyor. Benim gördüğüm bazı eksiklerimiz var. Bunların başlıcalarını şöyle sıralayabiliriz. Çevre temizliği, çalışma disiplini, tutumluluk ve paylaşımcılık. Bir de fazlalıklarımız var. Tembellik, savurganlık ve bencillik de bizim fazlalıklarımız. Ancak, tez zamanda bu fazlalıklarımızdan kurulmak zorundayız.

Çünkü, karşımızdaki küçücük gövdeli düşman aslında çok güçlü ve gerçek mermilerle savaşıyor. Oysa bazılarımız bunu hala bir şaka sanıyoruz. Minicik zannettiğimiz bu düşmanın hiç şakası yok. Attığını vuruyor, vurduğunu da düşürüyor.

Bilime inanmak zorundayız. Türkiye, başından beri bu krizi çok doğru yönetti. Bu virüs, dünyanın en güçlü devletlerini şaşkına çevirdi. Yönetenler, yurttaşlarının sağlıklarını mı düşünsünler yoksa ülke ekonomisini mi düşünsünler şaşıp kaldılar. İşsizlik aldı başını gidiyor.

Tarımda tam da ekim, dikim; hatta hasat zamanı. Bu, küçük zannedilen güçlü düşman her yönden vuruyor; sağlık, ekonomi ve açlıkla bizleri terbiye ediyor. Bu düşmanı öldürmek için elimizde aşı da yok. Beklentiler de fazla iyimser değil. Kısacası, aşının ne zaman bulunabileceğini bilen de yok. Demek ki; böylesi bir terbiyeye herkesin ihtiyacı varmış.

Rahmetli annemin bir sözü vardı. "Kişi kendisinin doktoru olmalı"derdi. Ne kadar doğru. Hepimiz kendimizi korursak tüm toplumuda korumuş oluruz. Bunun sonunda da tüm insanlık bu illetten kurtulmuş olur.

Yüce Atatürk diyor ki;

"Gidin bakın Toros Dağları'na, bir yörük çadırı görürseniz; dumanı da tütüyorsa dünyada Türk'ü hiçbir güç yenemez!". İşte şimdi de bizler bu virüsü yenersek hiçbir güç bizi yenemez! Sağlıkla kalın!Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Yalancı Çoban

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Rize'de Antik Bahriye Körfezi Askoroz

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Affetmek

Mehtap Gencer

Mehtap Gencer

Mutlu Ol Kalbim

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Dünya Nerde? Çin Nerde? Biz Nerede?

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Başöğretmenimiz

Şevket Demir

Şevket Demir

İbrahim Ethem Hazretleri

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: