rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.549 (1.281)

Toplam Ziyaret: 18.152.855 (16.523.585)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
27 Mayıs 2020
Sayı : 853
Bu kayıt toplam
632 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şevket Demir
Şevket Demir

KORONA VİRÜS İNANÇLI İNSAN SAYISINI ARTIRDI

Şikago Üniversitesi ve Associated Press-NORC Halkla İlişkiler Araştırmaları Merkezinin yaptığı ankette; ABD sakinlerinin üçte ikisi salgını "Hayat tarzlarımızı değiştirmemizi isteyen ilahi bir mesaj olarak görüyoruz." şeklinde yorumladı.

- Ankete Allah'a inandıklarını söyleyen 85 binden fazla Amerikalı katıldı.

- Amerikalıların %26'sı inanç veya maneviyat duygularının güçlendiğini, sadece%1'i zayıfladığını belirtti.

- Yale Üniversitesinden Kathryn Lofton, "Amerikalılar değişmedikleri takdirde bu sefaletin devam etmesinden korkuyor." dedi.

- Filistinlilerin %49'u, Yahudilerin %34'ü Amerikalıların %39'u, İtalyanların %22'si ve İngilizlerin%18'i artık Allah'a daha fazla inanıyor.

- Birçok İsrailli, Filistinli ve Amerikalı, "Herkes Allah'ı tanımalı." dedi.

- Dünyamızda ve yaşadığımız asırda kendini mutlak güç sahibi gören devletlerin mağdur ve mazlum devletlere yaptığı zulüme hepimiz şahit olmaktayız. Ürettiği silahlar ile çıkarlarına aykırı hareket eden devletleri ve devletlerin yönetimlerini yıkarak buraları kan gölüne çevirdiler.

Bu zulüme karşı çıkması gereken birçok Müslüman ülkenin yönetimleri kendi iktidarlarını korumak için bu vahşete destek çıkmaktadırlar.

- Emperyalist devletlerin gücüne ve ekonomisine güvenerek dünyayı yaşanmaz hale getiren silahları ve pervasızlıkları, liyakatsiz yönetim ve yöneticilerin yönettiği ülkeler, Diktatör devletlerin halkına yaptığı zulüm,ırk, etnik kimlik, inanç, mezhep ve farklılıklarından dolayı zulüm gören ve öldürülen insanlar, kapitalist şirketlerin para kazanmak için doğanın dengesini bozarak dünyaya verdiği zarar, çarpık ilişkileri cinsel tercih gören anlayışlar, kravatlı hırsızların prim yaptığı düzen, para makam ve mevki için her ahlaksızlığı ve iftirayı mübah gören bir anlayış, para için insanların birbirini ezdiği, sömürdüğü birbirine kıydığı toplum anlayışı ve bu haksızlığa karşı çıkanların zulüm gördüğü ve yok edildiği bir dünyada yaşamaktayız.

- Yukarıda saydığım meziyetlerin hepsi Allah tarafından gönderilen ilahi dinlerin ve kitaplarının yasakladığı emirlerdir.

İnsanlar dünyayı yöneten bu zalimleri ve kendini mutlak güç görenleri Allah'a şikayet ettiler.

Kuran-ı kerim "Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır." demektedir. Allah mutlak güç sahibidir. Hüküm ve hikmet sahibi olduğuna dair ayetler birçok yerde geçer ve Kuran-ı Kerim'de bunlar açıkça belirtilmiştir.

- Allah dünya kurulduğundan beri toplum ve kavimleri ahlaksızlıkların dan ve zulümlerinden dolayı defalarca cezalandırmıştır.

Hz. Nuh döneminde dünyayı selin basması, Lut kavmini depremle yok etmesi. Mekke'yi fillerle kuşatmaya giden Ebrehe'ye karşı ebabil kuşlarını kullanması gibi... Bunun gibi bir çok mucize mevcuttur.

- Kuran-ı Kerim'de "Allah'ın ordularını ancak o bilir"(müdedesir 31) demektedir. Güç ve kuvvet sahibi Allah, tüm dünyanın ders çıkarması için gözle görülmeyen bir virüs ile güç sahibinin kim olduğunu göstermiştir.

- Artık bu dünya eski dünya olmayacaktır. Tüm dünyanın ve tüm insanların korona virüsü ilahi bir mesaj olarak görmesi, yaşam tarzını değiştirerek insanların kötülük, haksızlık zulüm ve günahlardan kaçınması, iyilikler ve güzellikler yaparak Allah'ın rızasını kazanması dileklerimle,

HERKESİN RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN.Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Ah O Ruslar!

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Tansu Çiller'in Cumhuriyet Müzesinde Ne İşi Var?

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Sağlık Olsun

Mehtap Gencer

Mehtap Gencer

Bir Şarkısın Sen

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Sen Treni Kaçırdın İlhan Ağabey... Gelsin "Yavaş" Yavaş..

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Büyük Sınav

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Ahlâk

Şevket Demir

Şevket Demir

Akrabalık ve Akrabalar Arasında Yapılan Kahvaltı ve Yemeğin Amacı

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: