rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.357 (1.119)

Toplam Ziyaret: 18.833.455 (17.101.453)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
24 Şubat 2020
Sayı : 847,848,849,850,851,852,853,854,855
Bu kayıt toplam
19.110 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Mehtap Gencer
Mehtap Gencer

BİR ŞARKISIN SEN

Kırık camlar üzerinde yürümek gibiydi yaşamım... Kanıyarak yaşıyordum çaresiz... Mutluluğu hiç tatmamış, hasret kalmıştım tüm güzel duygulara.

Korumuştum kendimi fırtınalardan, sağnak yağmurlardan...Ama yüreğim, sığınacak bir sevgiye muhtaçtı...

Gecenin günışığına sözlü zamanlarında, yalnızlığın soğuttuğu odalarda, acı zamanı nikahlamıştım, bilmem kaç asır... Dermansız ağlarım vardı benim... Çıkmaya çalıştıkça takıldığım.

Güne gözlerimi açtığımda, ilk işim sahile gidip yürümek olurdu... Sanki deniz tüm sıkıntılarımı alır, dertleşirdi benimle.

Ne soğuğun yüzüme kırbaç gibi vuruşunu, ne de güneşin yakıcı sıcaklığını hissetmezdim.

Sahte, ikiyüzlü insanlardan dolayı kimseye güvenmiyordum... Her şey tül perde arkasından görünüyordu gözüme.

Bir gün ben de, özendiğim, susadığım mutluluğa kavuşabilecekmiydim... Dualar zikir olmuştu dilimde.

Faili meçhul yarınlara mühürlüydü hayat benim için, seni tanıyıncaya kadar... Bir tesadüf bizi bir araya getirmişti...

Seni ilk gördüğüm gün, tarifsiz bir sıcaklık tüm bedenimi sarmıştı... Hiç yaşamadığım heyecanlar, duygulardı bunlar... Çorak yüreğim kana kana içmek istiyordu bu duyguları oysa.

Gözlerimiz birbirine değdiğinde, içim titremişti sebepsiz... Bunun tarifi mümkün değildi... Daha önce hiç böyle olmamıştım... O nasıl bir sevda bakışıydı... Sadece bir kaç saniye bakabilmiştim gözlerine...

Katılaşan kalbime, aşka sürgün medcezirler oluyordu nedense...

Kuş gibi çırpınan aşk, yerini almaya sabırsızlanıyordu, tahtına oturmak için... Biliyordu ki, hüküm sürmeye gölge tanımayacaktı.

Bu muhteşem duygulara, hangi yürek karşı durabilirdi ki... Zincirler tek tek kırılıyordu, aşka susamış zamanlarda.

Engel tanımaz sevda şarkıları besteleniyordu, sevgi notalarında...

Ben, senin sevgine sevdalanıyormuşum duygu vurgunlarında meğer... Elini bana uzattığında, yüreğimi hiç düşünmeden ellerine teslim edişim, sevginden, güveninden, merhametinden, değer verişindenmiş sevda bakışlım.

Umutlarımı, yarınımı sana bağladım birtanem... Seni mühürledim yüreğime, gözlerime...

Sevgi okyanusunda tutuklu kaldığım yarim, hep bende kal, hep benimle ol... Bilirim, bırakmazsın, hiç üzmezsin beni... Kıyamazsın... Söylediğin her sözde, sevgi yağmurları yağdırırsın, beni mutlu etmek için.

Fırtınalar esse de o güzel yüreğinde, bana belli etmezsin... Ama anlarım hemen... Senin üzülmene dayanamam.

Dualarıma şahit olur yüce güç, sızlayan aşkın gölgesine... Şükürler, göğe açılan ellerimin arasından gider gökyüzüne, kabul görmeye... Tek dileğim, senin de mutlu olman... Sükununa, sevdana tutukluyum canım yarim.

Yeminlerimden vazgeçiren sevgin karşısında çoğaldım... Meğer ben ne kalabalıkmışım seninle... Kendimi yalnızlığa kilitlediğim, onca yıllara haykırıyorum şimdi... Sizi unuttum, sizi attım zihnimden... Ben asıl şimdi yaşıyorum.

Aşkın tutuklu ruhunda, gönüllü hükümlüyüm... Sevginin en yücesinde tahtımdayım... Hüzün dolu gölgeler kadar yalnızken, aşkın o doyumsuz sıcaklığında seninle çoğalmak ne güzelmiş.

Artık hayata meydan okuyacak güce sahibim sevginle... Kurumuş bir ağaca hayat verdin... Özenle, itinayla yücelttin, hayata döndürdün.

Yalnızlığa sözlü zamanları alnından vurdum, yakıcı duyumsanmışlıklarda... Sevgi mavzerinde siperindeyim tüm benliğimle... Us umda, vuslat lal olur, yıldızların aşka hüküm sürdüğü saatlerde .

Gözyaşlarım acıyla zikretmiyor artık... Bekle diyor hayat, daha yaşanacak çok güzel günler var... Kamaşacak gözlerin... Yürek gücün, sahip olduğun o muhteşem aşkla daha da coşacak diyor.

Demlenen duygular, tadı başka, özü başka bir can oluvermiş yüreğimde seninle.

İşte, yaşattığın aşk böyle bir duygu seli Birtanem... Sevgin, tüm renkleriyle sarmış dört bir yanımı... Yaprağın üzerinde kalmış yağmur damlaları, rüyalara hapsolmuş geceler, puslanmış camlara yazılan kader, artık aydınlığa çıkmasın mı sevda bakışlım.

Bana, yaşarken cenneti tattıran yarim... Özlemimin bahtına sabır düşse de, hasreti anılara sararak sabretmeyi öğrendim...

Yüreğimden geçenlere şahit olan, güne helalleşmiş gecelerdi, gözlerimdeki yağmurlar özgürlüğüne kavuşurken...

Şimdi, anların mutluluk zirvelerinde yüzerken, suskularda feryat ediyorum sevdamızı, seviyorum diye.

Düşlediğimden öte, verdiğin mutluluk... Dayanılmaz hasretinin sabırlarının gölgesinde üşüsem de, sevdanın sıcaklığı ısıtır yüreğimi... Gecelerin koynuna saklanmış, mimlenmiş özlemlerde beklerim bilirsin.

Pusatsız bir cana, neler yaptırır yalnızlık... Medetsiz munzurlarda beklersin .. Hesapsız saatlerde, gün ışığına değin... Zamanı kıyıya atsa da dalgalar... Gecenin soğuk yandaşlığında, aşk çığlıkları çok derinlerdeyken.... Özlem, kınsız bir hançer gibi saplansa da yüreğine... Acılar artık bozamaz hissettiklerimi.

Alacakaranlıkta tetik çeker aşk, yaşanalara... Der ki tüm haşmetinle, Sev... Sadece sev... Sevgiyi sev... Seni seveni sev... Nefesin yettiğince sev.

Bu güzel duyguları bana yaşattığın için, teşekkür ediyorum sana Birtanem... Bekliyorum ve her zaman bekleyeceğim seni... Ömrüm yettiğince, son nefesime kadar.

Yüce gücün, yaşamın lezzetinden, ödülünü vereceği günü, sabır tesbihine her gün bir taş daha ekleyerek bekledim umutla... Seni gönderdi bana şükürler olsun.

Umudun, beklemenin sonu mutluluksa... Beklenen, beklemeye değerse... Bir ömür beklemeye değmez mi.

Birtanem ... Bekliyorum sevda bakışlım... Seni hep bekleyecek ve seveceğim.

Kabule boyun eğdiren, gizemli aşkımızda bekleyeceğim.

Benim çok sevdiğim arkadaşlarım, Can ile Canan'ın, yıllar sonra birbirlerini bulup, bu güzel aşkı yaşamalarına şahit oldum... Canan'ın dilinden bunları yazmasam olmazdı... Allahım herkese onların yaşadığı sevgiyi, aşkı yaşamayı nasip etsin... Canan'ın zorlu, yalnız, hüzün dolu yaşamından sonra, Can'la mutluluğu böylesine yaşamasına bende çok memnun oldum... Şimdi çok mutlular ve birbirlerini çok seviyorlar...

Şirin evlerinde, zamanın koynundalar... Boşa geçen yılların acısını çıkarırcasına kenetlenmişler birbirlerine... Onlara ömür boyu sağlık ve mutluluklar diliyorum... İyi ki böylesi güzel aşklar var... İyi ki sevmesini bilen, böylesi güzel yürekli sevdalılar var... Bir gün, bu dünyadan gittiklerinde, arkalarından söylenecek en güzel söz, SEVGİNİN HAKKINI VEREREK SEVDİLER... YÜREKTEN, KARŞILIKSIZ, ADAM GİBİ SEVDİLER olur... Dinledikleri, dans ettikleri ölümsüz şarkı gibi .

BİR ŞARKISIN SEN

Sen kalbimin Mehtabısın güneşisin

Sen ruhumun vazgeçilmez bir eşisin

Bir şarkısın sen, ömür boyu sürecek

Dudaklarımdan yıllarca düşmeyecek

Ruhum senin kalbim senin ömrüm senin

Yıllar geçse ölmeyecek bende sevgin

Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek

Dudaklarımdan düşmeyecek

Söz ..Teoman Alpay

Müzik.. Metin BükeySon Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Para İçin...

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Ayasofya'da Namaz Yetmez Özgürlük Anıtını da Geri İstiyorum

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Bir Hikaye ve Kıssadan Hisse

Mehtap Gencer

Mehtap Gencer

Mutlu Ol Kalbim

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Haçlı Seferleri...

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Kim Yönetiyor?

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Nefis ile Şeytan

Şevket Demir

Şevket Demir

İstanbul Sözleşmesi İptal Edilmelidir

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: