rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.234 (976)

Toplam Ziyaret: 18.826.473 (17.095.728)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
13 Ocak 2020
Sayı : 841
Bu kayıt toplam
294 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şevket Demir
Şevket Demir

ÜLKEMİZDE YAŞAYAN SURİYELİ İSEN YA TERÖRİST YA DA VATAN HAİNİSİN

Suriye'deki iç savaş kaçan Suriyelilere ülkemizde farklı şekillerde tanımlanıyor. Herkes kendine göre bir tanımlama yapıyor. Suriye içerisinde yönetime karşı savaşıyorsa bazılarına göre terörist, bazılarına göre mücahit.

Ülkesini savaş nedeniyle terk ediyorsa korkak, Ülkemize gelip herhangi bir işte çalışırsa işimizi elimizden alan vatan hainleri. Bir yerde yemek yiyip nargile içiyorsa vatanlarında savaşmayan ve burada keyif çatan vatan haini şerefsizler.

Çadırlarda yaşıyorsa, aç ve işsiz geziyorsa vatan haini korkak sefiller. Bir sitede veya rezidansta yaşıyorsa vatan haini korkak kapitalistler,

Ülkemizde yaşayan Suriyeli isen ya terörist ya da vatan hainisin.

Allah hiçbir ülkeyi bu duruma düşürmesin. Ülkemizde yaşayan insanların etnik kimliklerinden ve mezheplerinden dolayı ayırımcılık yapanlar en büyük haindir. Ülkelerine en büyük zararı ülkesini sevdiğini iddia eden, etnik milliyetçilik yapan ve insanları ötekileştirenler vermiştir.

Amerika 72,5 milletten meydana gelmiş bir devlet. Dünyanın en büyük süper gücü ve Dünyayı idare etmektedir. Amerika'da kimse birbirinin etnik kimliğini sorgulamıyor ve birbirini ötekileştirmiyor.

200 yıl önce Köle olarak Amerika'ya getirdikleri zenci ırkından biri olan Barak Obama'yı Amerika'ya devlet başkanı olarak seçtiler. Etnik kimlik din, dil, mezhep ayırımı yapmayan devletler dünyada ekonomik ve siyasi olarak güçlenmeye devam etmektedir.

Amerika ve Avrupa ülkelerinin yöneticileri bunu ülkelerinde uygularken, geri kalmış ülkelerde ve Ortadoğu ülkelerinde yaşayan farklı etnik kimlik, din, dil, renk, mezhepte olan insanları birbirine vurdurmaya ve bu ülkelerdeki milyonlarca insanın ölmesine veya bu insanların ülkelerini terk etmesine muhacir olarak farklı ülkelere göç etmesine ve ekonomik olaraktan bitmeleri için her türlü film ve fırıldak çevirmektedirler.

Ülke insanlarını birbirine düşman eden bu güçler, bu ülkelerin zenginlik kaynaklarını kendi aralarında paylaşarak veya oradaki tüm zenginlik kaynaklarının işletmeciliğini yaparak bu ülkelerin yönetimlerini kendilerinin emir ve uşaklığını yapanlara teslim ederek oralarda söz sahibi olmaktadırlar.

Bu ülkeler insan hakları demokrasiden bahsederler, demokrasi ve insan hakları için girdikleri her ülkede mutlaka iç savaş vardır. Bunların tek amacı buralardaki zenginlik kaynaklarını ele geçirmektir.

Örneğin Irak, Libya, Suriye sözde demokrasi getireceklerini söyledikleri ve girdikleri bu ülkelerde parçalara bölünmüş farklı etnik kimliğe ve mezhebe bağlı gurupları birbirleriyle savaştırmaktadırlar. Bu gurupları kendi emir ve komutasında istediği gibi kullanmaktadırlar.

1071 yılından itibaren birlikte olduğumuz ve birlikte yaşayan Türk, Kürt, Laz, Zaza, Arap, Çerkez vs bu ülkede yaşayan herkesin birbirinin farklılıklarına saygı duyması ve birbirine daha fazla kenetlenmesi gerekir. Aksi takdirde Suriye, Irak, Yemen, Libya gibi ülkelerin durumuna düşeriz.

Bizler için canlı örnek olan bu ülkelerden ders alamayan ülkemizde bu oyunun artisti olmaya devam eden kafasını kumdan çıkarmayan çok deve kuşları mevcuttur. Allah bu deve kuşlarının kafalarını kumdan çıkarıp gerçekleri görmeyi nasip etsin.

ALLAH BİZLERİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK İSTEYENLERE, KARDEŞLİĞİMİZE VE BİRLİK BERABERLİĞİMİZE ZARAR VERMEK İSTEYENLERE FIRSAT VERMESİN. ALLAH BU CENNET VATANIMIZI KARDEŞLİĞİMİZİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE SONSUZA KADAR VAR ETSİN.Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Haham ve Papaz

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Ayasofya'da Namaz Yetmez Özgürlük Anıtını da Geri İstiyorum

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Gülümseyin, Dünya Aydınlansın..

Mehtap Gencer

Mehtap Gencer

Yalnızlık Bende Saklı

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Kim Yönetiyor?

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Sözde Barış

Şevket Demir

Şevket Demir

Korona Hastalığına Yakalanmak, Utanılacak Bir Şey Değildir

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: