rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.157 (2.861)

Toplam Ziyaret: 15.541.217 (14.397.952)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Nisan 2019
Sayı : 803
Bu kayıt toplam
306 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şinasi Şirin
Şinasi Şirin

İSTANBUL'A, CHP'YE, MİLLET'E HAYIRLI OLSUN...

Bu kadarına gerek olmasa da toplum vicdanı açısından önemli bir süreç geride kaldı. Kim ne derse desin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Milli İttifak adayı Ekrem İmamoğlu kazanmış ve 17 Nisan 2019 saat 18:00 itibari ile de görevi devralmıştır.

Milletin anlayamadığı; "Eğer benim lehimde işliyorsa süreç sorun yok, ama eğer kaybediyor veya böyle bir durum söz konusu ise, yolsuzluk oluyor, karmaşa olu veya böyle bir durum söz konusu ise, oy çalması, usulsüz kullanılan oy, yetkisiz seçmen, yetkisiz uygun olmayan sandık görevlileri" deniyor. Anlaşılır gibi değil. Neden dürüstlük erdem haline geliyor insanda, neden zaten olması gereken olgu olarak kabullenilmiyor?

En güvenilir kurumlar başında geldiği ifade edilen Y.S.K. ve A.A. ne oldu da Milletin güvenmesi gereken iki kurum iken, güvenilirliği konusunda endişe taşınır hale geldi. Özellikle A.A.'sına bundan sonra Millet nasıl inanacak, nasıl güvenecek?

Tek yolu var tarafsız ve ülkesini seven ehil insanların eline emanet ederek tabi. Devlet hata yapmaz, onu yönetenler beceriksiz çıkarlarsa, yüce millet zamanı geldiğinde sandıkta uyarır, baktı iflah olmuyor gereğini yapar. Buna da demokratik süreç denir. Tahammül gerek.

Uzun sözün kısası sana göre demokrasi, bana göre demokrasi olmaz. İktidarsam demokrat, değilsem irtica, beka v.s. mazeretlerle milleti kandırılabileceklerini düşünenler, daha sonra kendi tezlerine ters düşerek yüce Milletin gözünde her geçen gün biraz daha itibar kaybederler.

Ya derdini ve gördüğün tehlikeyi Millete ötekileştirmeden, her kesimin anlaya bileceği dil ve şekilde anlat, ya da sonucuna katlan.

Millet senin değil, sen milletin hizmetçisi ol.

Uzun sözün kısası, tarih boyunca bize bizden başka dost olmamıştı. Her kim ki bu Vatanı kalkındırmaya kalmış, ya canıyla, ya itibarıyla, ya da koltuğuyla bedelini ödetilmiştir.

Gözle görülür hizmetler yapıldı, Millet inandı, 17 yıl boyunca size itibar etti, destek verdi, arkanızda durdu. "Dik dur eğilme, Millet seninle" dedi.

81 milyonu temsil ettiğinizi bazen unutup politik heyecanla, dar pencereden bakarak farklı siyasi inançtaki vatandaşları kenar da köşede kalmış yakıştırması yaptınız.

Hafızam beni yanıltmıyor ise, ilk mitinginizi 11 kişiye Artvin'de yapmıştınız. O günlerden, meydanlara sığman insan topluluklarına hitap ettiniz. Destek aldınız, inanıldınız, güvenildiniz.

Siz bu ülkenin liderisiniz. Eğer ülkede bir hizmet üretilecek ise, milletin itibar ettiğine itibar edecek ve tahammül edip, onlarla yola devam edeceksiniz.

İstanbul için yapılması gerekenleri Ekrem İmamoğlu, Ankara için yapılması gerekenleri Mansur Yavaş, Adana için Zeydan Karalar, Mersin için Vahap Seçer'lerle, yapacaksın ki, onlarda sizin liderliğinizi kabul etsin, Yüce Millet de lafınıza itibara devam edip arkanızda dursun.

Yoksa bu uyarı, yarın kaybınıza dönüşecek. Millet kaybedecek, Ülke kaybedecek. İşte o zaman Beka …Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Niyaziyle Bayramınızı Kutlarım!

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Sınav Sonuçlarını Eleştiren Öğretmene...

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Herkesin Bir Şarkısı Olmalı

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Sarıçam MHP'li Diye mi Bu Ceza?

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Arpalık Olmasın!

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Bir Uluğ Bey- Emin Işık Hoca

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: