rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.760 (4.188)

Toplam Ziyaret: 15.360.537 (14.244.749)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
08 Nisan 2019
Sayı : 801,802
Bu kayıt toplam
335 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şinasi Şirin
Şinasi Şirin

MİLLET DİYORSAK !!!

Tahammül edeceksin. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, demokrasi tahammüller rejimidir. Neden bunu bir türlü sindiremiyoruz?, neden demokratik olgunluğa erişemiyoruz anlamak mümkün değil.

Dün; "En iyi seçim sistemi, en güvenilir seçim sistemi " diyeceksin, daha sonrada sonuç aleyhine çıkınca " hile var hurda var, bir daha say, kamera karşısında say " diyeceksin. Nerede kaldı birlik ve adalet çağrınız, nerede kaldı millete; " bir olacaksın, beraber olacaksın " söyleminiz.

Ben ülkem adına, İstanbul da yapılacak, geleceğimizle ilgili yatırımların sekteye uğraması konusunda endişe duymaktayım. Neden mi? Belediye Başkanı İktidar partisi ve Cumhur İttifakı adayı Binali YILDIRIM olamama ihtimali olduğu, C.H.P. adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanamama ihtimali olduğu için, acaba merkezi hükümet kaynak desteği vermez mi?, Acaba " Kanal İstanbul " v.s. gibi projelerin yapılması programdan çıkarılır mı diye?.

Ankara da, C.H.P. adayı Mansur Yavaş'ın kazanması kendi başarısının yanı sıra, Cumhur İttifakı adayının yanlış karar olması ve söylemlerin sertliği büyük etken olmuştur.

"Kazansa da görev yaptırmayız, beka sorunu" gibi söylemler milleti, durup düşünmeye sevk etmiştir.

Millet diyorsak "O"nu göz ardı etmeyeceksin !!!

*** **** ****

Mesele kimin kaybettiği meselesi değil, mesele niçin kaybettiği meselesi.???

Yazılarımda defalarca; " Mersin de Burhanettin Kocamaz bu seçimlerde en belirleyici etkendir " dediğimde bu konuda, hiç kimse; "Neden? Ne gördün? Biz neyi göremiyoruz? " demedi.

Hele ki; Belediye Başkan Adaylığı gerçekleşemediği andan itibaren, süreçler hiç dikkate alınmayıp, gelişmeler göz ardı edildiği ve Cumhur İttifakı tarafından istişare yapılmadığı için, küskün Yörük oyları göz ardı edildiği ve C.H.P. bu konuyu çok dikkate aldığı için, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı C.H.P. tarafından kazanılmıştır.

Artık Demokrasi bunu gerektirir. Sayın; Vahap Seçer'i tebrik ediyor başarılar diliyorum.

Yanında da sevgili dostum Abdullah Özyiğit'in Yenişehir ilçesi Belediye Başkanı olmasını tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Sonuç olarak Türkiye 31 Mart 2019 Yerel seçimler sürecini tamamlamıştır. Birkaç gün sonra tüm iller, ilçeler ve beldeler bazında kesin sonuçlar açıklanmış ve ülke kendi gündemine dönmüş olacaktır. Millet diyorsak, Vatan diyorsak, Birlik, Beraberlik, Kardeşlik diyorsak ve Demokrasi diyorsak, "İktidarsak demokrat, değilsek Beka Sorunu " Demeyeceğiz.

Unutmayalım ki; Demokrasi Tahammüller Rejimidir. Millet Tümdür, Vatan tek dir.

Yöneteni de, Liderlik vasfını korumak ve Milletinin güveninin devamı için Tüm Milletin, Tüm Vatanın ve her ferdinin Yönetici olduğunu her daim US unda canlı tutmalı.

31 Mart Seçim sonuçları Vatana ve Millete hayırlı olsun.Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Isınıyoruz!

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Farkındalık

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Ekonomiyi Bu Anlayışla mı Yönetiyorsunuz? !

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Mahallemizde Kütüphane İstiyoruz!

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

İstişare- Danışma

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: