rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.815 (2.524)

Toplam Ziyaret: 15.540.875 (14.397.615)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Mart 2019
Sayı : 797,798
Bu kayıt toplam
1.675 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şinasi Şirin
Şinasi Şirin

YAKIŞMAZ SİZE BURHANETTİN KOCAMAZ

Üzerinize oynana oyun diye iddia edilen seçim yarışının dışında kalmanız, size; vatandaşı, esnafı, üreticiyi, sanayiciyi cezalandırma hakkı vermemeli.

Eğer bir işletmenin çalışma ruhsatı; şartlara uygun ruhsatı, makinelerin peryodik bakım-onarım işlemi, çalışma koşullarına uygun tedbirleri var ise, bu tür işletmelerin, sırf kaza oldu, yangın çıktı, kazan patladı diye ruhsat iptali yoluna gidilir ise, Elektrik kurumunu hatalı şebekesinden ötürü işletmesi yanmış, mağdur olmuş yatırımcının-müteşebbisin, esnafın ruhsatı iptali yoluna gidiliyor ise, kaza sonucu kazanı patlayan apartmanları, fabrikaların, bir daha apartman kaloriferlerine kazan koyma hakkı olmayacak, sırf şikayet var diye millet evinde soba kurma yoluna mı gidecek? Fabrikaların sorgusuz sualsiz ruhsatlarının iptali yoluna mı gidilecek?

Eğer bilginiz var ve buna yargısız infazla onay veriyor iseniz, bu size yakışmadı? Eğer bilginiz dışında bunlar ceza amaçlı "üzüm yemek değil, bağcı dövmek" mantığı ile yapılıyor ise, size müdahale edip vatandaşın hakkını korumak yakışır.

Bu güne kadar "KOCAMAZ" ismi seçimlerde belirleyici,"KOCAMAZ" ismi seçimlerde etkili iddialarım karşısında, eğer kaybetme ihtimali ile sizin bilginiz dışında esnafa, üreticiye, müteşebbise bedel ödetiliyor ise bu da size yakışmaz Burhanettin KOCAMAZ.

Haksız girişim esnafı esnafa düşürür. Siz ilk göreve geldiğinizde " Bu kapıdan rüşvet ve torpil, kayırma içeri giremez" gibi bir yazı koydurdunuz belediye kapısına. Bu felsefeden vaz mı geçildi?

Kazalar oluyor, maalesef insanlar ölüyor. Bu olayda şükür can kaybı da yok, öyle bir şey olmamış, mağdur olan komşu esnafın mağduriyeti fazlası ile sigortalar tarafından giderilmiş bir kaza için, birilerinin sırf serzenişi var.

Bürokraside tanıdığı, belediyede tanıdığı var diye yatırımcının işletme ruhsatı iptal edilerek ekmeğine, ülke için yarattığı katma değere ve en önemlisi yarattığı istihdama yazık olmaz mı?

Gidin, görün inceleyin, gözlerinizle tanık olun. Toptancılar Halinde yaşanan bu haksız olaya engel olun.

Seçilemiyor olsanız dahi, hizmetlerinizle hayırla anılacağınız yaşam sürecinize, bilginiz dışında beddua katmayın. Hak, hukuk adalet ve kul hakkını iyi bilirsiniz.

"Zaten Başka parti döneminde ruhsat verilmiş " ifadesini kullanan kamu görevlinize ayrıca haddini bildirme de sizin tasarrufunuzda.

Elinizi vicdanınıza koyun, "ADALET" deyin.

Yoksa giderayak bu size yakışmayacak Burhanettin KOCAMAZ.Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Niyaziyle Bayramınızı Kutlarım!

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Sınav Sonuçlarını Eleştiren Öğretmene...

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Herkesin Bir Şarkısı Olmalı

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Sarıçam MHP'li Diye mi Bu Ceza?

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Arpalık Olmasın!

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Bir Uluğ Bey- Emin Işık Hoca

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: