rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.758 (4.538)

Toplam Ziyaret: 23.975.883 (21.964.770)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Mayıs 2022
Sayı : 941
Bu kayıt toplam
333 kez okundu.
fb sharer

GÜLTAK, "ASFALT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçenin kırsal yerleşim yerlerinden olan Parmakkurdu, Puğkaracadağ, Yanpar, Bahçeli Yukarı Burhan, Bahçeli Aşağı Burhan, Bahçeli Kürkçü ve Demirhisar Mahallelerini ziyaret etti.

Gültak,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

1 günde 7 mahalleyi ziyaret eden Başkan Gültak'a, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Mavioğlu Öner, AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. Hizmet ve projelerini anlatan Başkan Gültak, vatandaşların sorun, öneri ve taleplerini de dikkatle dinledi ve gerekli talimatları verdi.

Genel bir borçlanma istemedim

Başkan Gültak ilk olarak Parmakkurdu Mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, Akdeniz Belediye Meclisi'nden sadece asfalt, kaldırım, kilit taşı yapmak için 25 milyon TL'lik borçlanma talep ettiklerinin altını çizen Mustafa Gültak, "Bazı belediyeler gibi genel bir borçlanma istemedik. Çünkü genel bir borçlanma isterseniz o borçlanmayı istediğiniz gibi harcarsınız. Biz mecliste sadece asfalt ve kaldırım dökmek için 25 milyon TL borçlanma istedik. Sonuç? CHP ve HDP'nin red oyları ile borçlanmayı vermediler. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum" dedi.

Tesisleri 1 TL vermeden kurduk

Akdeniz'in bu zamana kadar asfalt şantiyesi olmadığından da söz eden Başkan Gültak, "Akdeniz'in asfalta çok ihtiyacı var. Biz ihaleye çıktığımızda asfaltı pahalıya alıyoruz. Kendimiz üretirsek ucuza üretir; daha çok asfalt dökeriz diye düşündük. Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile kardeş belediyecilik protokülümüzden dolayı saatte 160 ton sıcak asfalt döken tesisi 1 TL vermeden tamamen hibe olarak Akdeniz'e kurduk. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleri ile soğuk asfalt tesisimizi de kurduk. Bunlar şu an Türkiye'deki en yeni teknoloji ile kurulmuş, yaklaşık 30 milyon TL'nin üzerinde maliyeti olan tesislerdir. Biz 1 TL vermedik" diye konuştu.

Kimseye borç bırakmıyoruz

Başkan Mustafa Gültak, "Bu güne kadar doğru dürüst borçlanmadığımız gibi tam tersine Akdeniz Belediyesi'nin de borcunun bir kısmını kapatmışız. Sadece 3 yıllık vadeli borç almıştım. 3 aya kadar o aldığımız borcu da bitiriyoruz. Kimseye borç da bırakmıyoruz. Mecliste, asfalta ihtiyaç olduğunu söylememize rağmen maalesef bunu bize vermediler. Niye? Bizler çok fazla hizmet edersek önümüzdeki dönem bir daha seçiliriz. Dert bu. Kimse sizin asfaltsız, kaldırımsız, yolsuz kalmanızı önemsemiyor" şeklinde konuştu.

Hızımızı yavaşlattılar

Seçim dönemi gelince herkesin adayını çıkartacağını söyleyen Başkan Gültak, "Yüce millet kime oy verirse onu baş tacı ederiz. Meclis üyeleri millete hizmet etmek için söz verdi; hizmeti engellemek için değil. Buraya ilgili kişiler geldiğinde sizlerin bunu sormasını istiyorum. Çünkü buralarda oturan, mağdur olacak olan sizlersiniz. Geçen ay 25 milyon TL borçlanmayı alsaydık; 3 ay boyunca asfalt dökecektik. Şu an her şey hazır. Biz yine de bu sorunu çözeceğiz. Hiç şüpheniz olmasın. Sadece hızımızı yavaşlattılar. Sizlerden sabır istiyorum" ifadelerini kullandı.

Tarım görüşünü getirdik

Şehrin en önemli iki sorunundan biri imar olduğuna vurgu yapan Başkan Mustafa Gültak, "Bakanlarımızın ve milletvekillerimizin sayesinde 20 yıldır gelmeyen tarım görüşünü getirdik. Bakın şimdi imar sorunu hızla çözülüyor. Bu ekibimiz olmasaydı hala imar sorunları devam edecekti. Kentteki ikinci en büyük sorun da kaçak yapı sorundur. Çay Mahallesi'nde TOKİ'yi bitirdik. Şimdi de Barış Mahallesi'nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Hızlı bir şekilde Akdeniz'i değiştirip dönüştüyoruz. Artık kavga, gürültü, kaos yok. Barış, huzur, kardeşlik var" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Polifonik Koro'dan "Ağacın Türküsü"

_assets/fotograflar

Başkan Seçer ve MTSO Heyeti, Moldova'da temaslarda bulundu...

_assets/fotograflar

'İşimiz, gücümüz Toroslar'

_assets/fotograflar

MTSO ve Bm güçlerini birleştirdi

_assets/fotograflar

CNG'li otobüsler için yakıt dolum istasyonu

_assets/fotograflar

'Toplu taşıma, kamu hizmetidir'

_assets/fotograflar

Mercimek, üreticinin yüzünü güldürecek

_assets/fotograflar

Rotary Kulübü'nde devir teslim yapıldı

_assets/fotograflar

Moldova'dan Toroslar'a dostluk ziyareti

_assets/fotograflar

Akdeniz'de hedef 'Sıfır Şiddet'

close Gültak, "Asfalt sorununu çözeceğiz"
Gültak, "Asfalt sorununu çözeceğiz"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: