rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.097 (1.090)

Toplam Ziyaret: 21.619.235 (19.704.775)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
13 Eylül 2021
Sayı : 909
Bu kayıt toplam
222 kez okundu.
fb sharer

DEVA PARTİSİ, GAZETECİLERİ DİNLEDİ

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) heyeti Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ni (MGC) ziyaret ederek Başkan Rüstem Kaya Tepe ile bir araya geldiler. Yapılan ziyarette gazetecilerin sorunlarına dair sohbet gerçekleştirildi.

DEVA Partisi, gazetecileri dinledi DEVA Partisi, gazetecileri dinledi
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdari ve Mali İşler Sorumlusu Mustafa Uçak, Genel Merkez Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Üyesi Cennet Uslu, Genel Merkez Komisyon Üyesi Burhan Gündoğan, Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu MGC'yi ziyaret etti. MGC Başkanı R. Kaya Tepe ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdi Satıroğlu, DEVA Parti heyetine Mersin'deki basın yayın kuruluşları hakkında bilgi vererek, sektörün problemlerini aktardılar.

"Basının demokraside payı oldukça büyük"

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdari ve Mali İşler Sorumlusu Mustafa Uçak, basın mensuplarının çok önemli bir misyon yüklenip mesleklerini icra ettiğine dikkatleri çekerek," Basın emekçilerini siyasetçilere benzetiyorum genelde. Çünkü sizler de çok zor şartlar altında bu ülkede görev yapıyorsunuz. Tıpkı siyasi partiler gibi ülkemizde demokrasinin olgunlaşması için yapmış olduğunuz katkılar oldukça kıymetli çünkü görevini yaparken siz gazeteci arkadaşlarının çok büyük zorluklarla karşılaştığını biliyoruz. Basın özgürlüğünün ve demokrasinin tam oturmadığı ülkelerde nelerle karşılaşıldığını her gün basından bizler de izliyoruz." dedi.

Tepe: Gazetecilerin önündeki engeller kaldırılmalı

DEVA Partisi heyetine gazetecilerin yaşadığı sorunları aktaran MGC Başkanı R. Kaya Tepe, "Demokrasinin en önemli destek unsuru gazetecilerdir. Gazeteciler özgür olmalı ki ülkenin demokratik yapısı özgür olsun. Biz özellikle pandemi sürecinde teşvik ve destek paketleri istedik.

Vergi indirimleri, gazetelerin girdi maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini, çalışanlarla alakalı sigorta desteklerinin olması gerektiğini ifade ettik. Ama biz destek beklerken tasarruf tedbirleri genelgesiyle ciddi manada zor bir duruma düştük. Tasarrufun Anadolu basınından yapılmaması gerektiğini ve bu kararın yeniden gözden geçirilmesini talep ettik. Pek çok gazeteci arkadaşımız zor şartlar altında bu mesleği yapıyorlar. Gelir kaynaklarının bu şekilde önünün tıkanması bu insanların görevlerini yapmasındaki en büyük engel olur." diye konuştu.

MGC, Akdeniz Çarşı Esnafları Derneği'ni ağırladı

Akdeniz Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Fethi Çelik ve Dernek Yöneticileri, Mersin Gazeteciler Derneği'ni ziyaret ederek yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dilediler.

Akdeniz Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Fethi Çelik, kendilerini ağırladıkları için MGC yönetimine teşekkür etti. Çelik; çarşı esnaflarının karşılaştığı problemleri basın mensupları ile paylaşarak, en yakıcı olan trafik sorununa bir çözüm bulunmasını talep etti.

Trafiğin yoğun olduğu caddelerde parkomat uygulamasının tekrar başlatılmasını istediklerini belirten Başkan Çelik, "Esnaf istedi, Başkan Seçer'de söz vermişti. Ricamız trafiğin yoğun olduğu caddelerde parkomatların tekrar başlatılmasıdır" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Çelik, Dünya Şampiyonası'na seçildi

_assets/fotograflar

Büyük Nakliyeci buluşması yapıldı

_assets/fotograflar

Yüzücüler maviliklere kulaç atacak

_assets/fotograflar

Hedef 'Engelsiz şehirler'

_assets/fotograflar

Sonunda imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Mimarlardan 'Temiz Çevre' çağrısı

_assets/fotograflar

OSB'den sporculara destek

_assets/fotograflar

Pedallar Festival için döndü

_assets/fotograflar

Seçer, Kültürler Festivali'nde stantları gezdi

_assets/fotograflar

'Kurum Kapasitesi Geliştirme Eğitimi' düzenlendi

close DEVA Partisi, gazetecileri dinledi
DEVA Partisi, gazetecileri dinledi
DEVA Partisi, gazetecileri dinledi
DEVA Partisi, gazetecileri dinledi
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: