rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.478 (1.471)

Toplam Ziyaret: 21.619.616 (19.705.156)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Ağustos 2021
Sayı : 907
Bu kayıt toplam
293 kez okundu.
fb sharer

GÜLTAK, YEŞİLÇİMEN MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

Mahalle ziyaretine, AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve birim müdürlerinin yanı sıra, Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Yeşilçimen Mahalle Muhtarı Cemal Akçay ile Özgürlük Mahallesi Muhtarı Ömer Erguvan da katıldı.

Gültak, Yeşilçimen mahallesini ziyaret etti
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Konuşmasına; Tırmıl Tepe Spor Kompleksi hakkında bilgi vererek başlayan Başkan Mustafa Gültak; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun; Eylül ayında kente geleceğini belirterek, "Bu bölgemize birçok farklı spor kompleksi kazandırmayı düşünüyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz ve her yaştan insanımızın spor yapabileceği, macera parkları olan 38 dönümlük çok geniş bir alan planlıyoruz" dedi.

Mersin Millet Bahçesi'nin de bittiğini kaydeden Başkan Gültak, burada ücretsiz yaz konserleri ve açık hava sinema gösterimleri düzenlediklerini söyledi; dileyen mahalle sakinlerinin, belediyeye ait servis araçlarıyla bu etkinliklere katılabileceklerini ifade etti.

"Sorunlar, yıllarca halının altına süpürülmüş"

Sözlerini; "Akdeniz değişiyor ve güzelleşiyor" diyerek sürdüren Başkan Mustafa Gültak, Çay Mahallesinde yükselen TOKİ konutlarının bitme aşamasına geldiğini belirterek şöyle konuştu; "Şu an mahalle sakinleri ile görüşüyoruz.

Mahallede bin 400'e yakın konut sahibi var hepsiyle görüşmeler neredeyse bitti, yakında masaya oturacağız. İnşallah orada daha yaşanılır mekânlar açıyoruz. Tabi buranın bir özelliği de önceliğin Çay Mahallesi sakinlerinde olmasıdır.

Ne Kürt, ne Arap ne de diğer kardeşlerimizin kaderi değildir bu şekilde yaşamak. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında onların da rızasını kazanarak şehri değiştirmeyi amaçlıyoruz. Yıllarca bu şehrin sorunları halının altına süpürülmüş. Bakın Yeşilçimen Mahallesi; sanayi tesislerinin ortasında kalan bir mahalle olarak ortaya çıkmış. Bu böyle olmamalı, sanayi başka yerde, mahalle başka yerde olmalı."

Elbirliğiyle şehri değiştirmeliyiz"

Mersin'in, 3 ana sorununun 'imar, çarpık yapılaşma ve ulaşım' olduğunun altını çizen Başkan Gültak; "Bu üç sorunu çözmedikçe insanlarımızın mutlu olma şansı yok. Şehrimizi yeniden yapılandırmalıyız. İşte Çay Mahallesi Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi de yeniden yapılandırmanın en güzel örneklerinden biridir.

Nitekim bu ayın sonunda Barış Mahallesi ile ilgili de TOKİ ihaleye çıkıyor. Orada da 400'ün üstünde konut yapacağız. O bölgemiz de tamamen değişip yenilenecek. Ancak bu şekilde insanlarımız kent yaşamının sağladığı her türlü konfor, rahatlık ve nimetten faydalanabilir.

Vatandaşlarımız bizden park istiyor yeşil alan veya alışveriş yapabilecekleri kapalı pazar yerleri istiyor ancak yer yok. En son Karacailyas'ta bir yer bulduk ve kapalı pazaryerini insanlarımıza kazandırdık. Yeniden yapılanma ve değişim hamlesi ile tüm bunlar da mümkün olabilecek. Dolayısıyla bu şehirde insanca yaşamak için bu şehri el birliği ile değiştirmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Başkan Gültak, Yeşilçimen Mahallesi sakinleri ve esnafının talep ve önerilerini dinleyerek; çeşitli konulardaki soruları da yanıtladı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Çelik, Dünya Şampiyonası'na seçildi

_assets/fotograflar

Büyük Nakliyeci buluşması yapıldı

_assets/fotograflar

Yüzücüler maviliklere kulaç atacak

_assets/fotograflar

Hedef 'Engelsiz şehirler'

_assets/fotograflar

Sonunda imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Mimarlardan 'Temiz Çevre' çağrısı

_assets/fotograflar

OSB'den sporculara destek

_assets/fotograflar

Pedallar Festival için döndü

_assets/fotograflar

Seçer, Kültürler Festivali'nde stantları gezdi

_assets/fotograflar

'Kurum Kapasitesi Geliştirme Eğitimi' düzenlendi

close Gültak, Yeşilçimen mahallesini ziyaret etti
Gültak, Yeşilçimen mahallesini ziyaret etti
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: