rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 830 (823)

Toplam Ziyaret: 21.618.968 (19.704.508)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Ağustos 2021
Sayı : 907
Bu kayıt toplam
302 kez okundu.
fb sharer

ERDEMLİ'DE GELECEĞE UMUT OLUYORLAR

Geleceğin aydınlık Türkiye'sini inşa edecek olacak gençlerimizi donanımlı bir halde yetiştirmek için gayret ettiklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Geleceğin aydınlık Türkiye'sini kuracak olan, geleceğin aydınlık Türkiye'sini şekillendirecek olan bu gençlerimiz dolayısıyla gençlerimizin kaliteli yetişmesi lazım, gençlerimizin donanımlı olması lazım, gençlerimizin yarına güvenle bakması lazım.

Erdemli'de geleceğe umut oluyorlar
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Gençlerimizin, ben üniversiteyi nasıl kazanacağım, benim önümde yol gösterenim yok, benim kurs merkezim yok, kursa gidemiyorum dememesi lazım. Biz şunu sağlıyoruz; Erdemli' de yaşayıp da, ben iyi bir lise okuyacağım, ben iyi bir üniversite okuyacağım diyen geçlerimizin tamamını istihdam ediyor, gençlerimizin hayallerine kavuşmasını kesinlikle sağlıyoruz. 4 yıldır bu işi sürdürüyoruz.

Her gün başarımıza başarı katıyoruz. Başarımızın altında yatan en önemli sebeplerden bir tanesi de öğretmenlerimizin tamamını sınavla almamız. Sınav yaparak öğretmenlerimizi istihdam ediyoruz. Dolayısıyla bize gelen öğrencileri, biz emanet olarak kabul ediyoruz, gerçekten emanette zaten. Çünkü ailelerin en değerli varlıkları çocukları. Bir aile çocuğunu yani en değerliği varlığını size emanet ediyorsa sizin bu emanete halel getirmemeniz lazım. Çok şükür biz de bu bilinçle hareket ettiğimiz için Cenab-ı Allah bizi mahcup etmedi.

Her yıl başarımızı katlayarak sürdürüyoruz. Bu yıl 268 tane öğrencimiz yani liselere hazırlanan öğrencimiz, Fen Lisesi ve o düzeydeki, prestijli okulları kazandı. Biz, bireysel başarıdan çok kitlesel başarıya ehemmiyet veriyoruz.

Dolayısıyla 268 tane öğrencimizin Fen Lisesi'ni kazanıyor olması tesadüf değil. Bu öğretmenlerimizin gayreti, ailelerinin katkısı, öğrencilerimizin motivasyonuyla alakalı. Dedim ya bu çocuklar bize emanet.

Çok şükür biz de emanete halel getirmeden, ben iyi bir lise kazanacağım, iyi bir üniversite kazanacağım diyen ve Erdemli Belediyesi'nin kurs merkezlerine gelen çocuklarımızın tamamını prestijli okullara kazandırıyoruz çok şükür. Bizim için bu nihai hedef değil. Çünkü efendimiz ne diyor; 'iki güne bir olan ziyandadır' diyor. Bizim her yıl başarımızı katlayarak sürdürmemiz lazım" diye konuştu.

Uygulanan eğitim sisteminden memnun olduklarını ifade eden, Fen Lisesi ve düzeyindeki başarılı okullara yerleşen öğrenciler gelecek adına umutlu. Sınavlara hazırlanan öğrencilere tavsiyelerde bulunan bir öğrenci, " Bol bol kitap okusunlar, soru çözsünler, deneme çözsünler bol bol ve strese girmesinler çok fazla. Burası olmasa dediğim gibi çok daha zorlu bir süreç olurdu" diye konuştu.

Eğitim kadrosunun çok iyi olduğunu ifade eden bir diğer öğrenci ise "Kitap okumalılar, onun dışında dersleri takip etmeliler, asla derslerden kopmalılar. Burasıda dediğim gibi çok iyi bir yer, iyi eğitimler alıyoruz. İyi hocalar var, bunun bize çok yararı oldu. Aynı okul gibi buradan da çok iyi eğitim aldık. Onlarında buraya gelmelerini tavsiye ederim tabi" diye konuştu.

Bir diğer öğrenci ise "Yani yeterliydi, iyiydi. Hocalar çok iyi, hocalar sorular sorduğumuzda hemen cevaplıyorlardı. Denemeler gerçek sınava yakındı. Kadro çok iyi, öğretmenler çok iyi" diye konuştu.

Sınavla alınan öğrencileri ise eğitim seviyesinden oldukça memnun. Memnuniyetini ifade eden bir diğer öğrenci ise, "Evet çünkü girdiğimizde sıralamamız oluyor. Sıralama olunca derslikler falan oluyor, kendimizi hem görebiliyoruz hem de başarılı olduğumuzu hissediyoruz" diye konuştu.

Aldığı eğitimden memnuniyetini ifade eden hafız öğrenci ise "İyi bir lise kazandım onlar sayesinde" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Çelik, Dünya Şampiyonası'na seçildi

_assets/fotograflar

Büyük Nakliyeci buluşması yapıldı

_assets/fotograflar

Yüzücüler maviliklere kulaç atacak

_assets/fotograflar

Hedef 'Engelsiz şehirler'

_assets/fotograflar

Sonunda imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Mimarlardan 'Temiz Çevre' çağrısı

_assets/fotograflar

OSB'den sporculara destek

_assets/fotograflar

Pedallar Festival için döndü

_assets/fotograflar

Seçer, Kültürler Festivali'nde stantları gezdi

_assets/fotograflar

'Kurum Kapasitesi Geliştirme Eğitimi' düzenlendi

close Erdemli'de geleceğe umut oluyorlar
Erdemli'de geleceğe umut oluyorlar
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: