rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.300 (1.293)

Toplam Ziyaret: 21.619.438 (19.704.978)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
23 Ağustos 2021
Sayı : 906
Bu kayıt toplam
376 kez okundu.
fb sharer

TORTEK, YAYLALARDA İLGİ GÖRÜYOR

Toroslar Belediyesi'nin Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK), ilçe merkezinin yanı sıra yaylalarda da yoğun ilgi görüyor.

TORTEK, yaylalarda ilgi görüyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yaz sezonunda; Arslanköy, Bekiralanı, Soğucak, Güzelyayla, Dalakderesi, Gözne, Aladağ, Musalı ve Ayvagediği Mahalleleri'nde verilen kurslara her yaştan vatandaş katılıyor.

Kursiyerlerin, hem boş zamanlarını değerlendirdiği, hem de meslek edindiği kurslar, uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriliyor. Kurslara katılanlar, el becerilerini eğitimle bütünleştirirken, yeni dostluklar da ediniyor.

Yaylalarda, sabah 09.00-12.00 ile 13.00-16.00 saatleri arasında verilen kurslar ise şöyle; Kadın Üst Giyimi, Çocuk Giysileri Dikimi, Pike Dikimi, Miyuki Boncukla Takı Yapımı, Çarpana Dokuma, Dekoratif Örtü Dikimi, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama, Kırkyama, Şiş ve Tığ Örgücülüğü ile Oyuncak Yapımı (Amigurimi), Firkete Oyası, İğne Oyası, Salon Takımları Dikimi, Kadın Dış Giysileri Dikimi, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Dekoratif Ahşap Süsleme, Takı Yapımı, Yöresel Kilim Dokuma, Dekoratif Ahşap Süsleme, Misinalı Takı Yapımı.

Başkan Yılmaz; "Öğrenmenin Yaşı Yok"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, TORTEK'in kişilerin meslek öğrenmelerine katkıda bulunmanın yanı sıra yeteneklerini de ortaya çıkardığını belirterek; "Hemşehrilerimizin, sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif olmalarını sağlamak amacıyla projeler geliştirmeye devam ediyoruz.

Toroslar Belediyesi olarak özellikle çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınların eğitime ve üretime katılmasını önemsiyoruz. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de şevkle ve heyecanla sürdürdüğümüz TORTEK Merkezimizdir. TORTEK ile istihdama ve işgücüne de katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İlçemizde hemşehrilerimizin istek ve görüşlerini dikkate alarak yaptığımız çalışma doğrultusunda TORTEK Merkezimizde kurs branşlarımızın çeşitliliğini ve sayısını daha da artırdık. Yaylalarımızda da yeni kurslar açtık. Özellikle ev hanımlarının sosyalleşmesi, meslek edinmesi ve ev ekonomisine katkıda bulunması açısından bu kurslar çok önemli. Öğrenmenin yaşı yok. Kurslarımızın kapısı meslek edinmek isteyen herkese açık" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Çelik, Dünya Şampiyonası'na seçildi

_assets/fotograflar

Büyük Nakliyeci buluşması yapıldı

_assets/fotograflar

Yüzücüler maviliklere kulaç atacak

_assets/fotograflar

Hedef 'Engelsiz şehirler'

_assets/fotograflar

Sonunda imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Mimarlardan 'Temiz Çevre' çağrısı

_assets/fotograflar

OSB'den sporculara destek

_assets/fotograflar

Pedallar Festival için döndü

_assets/fotograflar

Seçer, Kültürler Festivali'nde stantları gezdi

_assets/fotograflar

'Kurum Kapasitesi Geliştirme Eğitimi' düzenlendi

close TORTEK, yaylalarda ilgi görüyor
TORTEK, yaylalarda ilgi görüyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: