rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.275 (1.268)

Toplam Ziyaret: 21.619.413 (19.704.953)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Ağustos 2021
Sayı : 905
Bu kayıt toplam
366 kez okundu.
fb sharer

GÜLTAK, "EN BÜYÜK SORUN İMAR"

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; "Eğer biz Mersin'i, Türkiye'nin gelişmiş, şehircilik anlamında da en planlı ve düzenli illeri arasında görmek istiyorsak, kentimizin acil olarak imar sorununu çözmek zorundayız" dedi.

Gültak,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Bir yerel televizyon kanalında düzenlenen canlı yayın programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtlayan ve bir dizi konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mersin'in çözüm bekleyen imar sorunu, kentsel dönüşüm projeleri ve artan orman yangınları hakkında düşüncelerini paylaştı. Başkan Gültak, hayata geçirilmesi planlanan bazı projeleri de açıkladı.

"Mersin'in en büyük sıkıntısı imar sorunu"

Açıklamasında; kentin yıllardır sürüncemede kalan imar planlarına değinen Başkan Gültak; "Mersin'i, Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri haline getirebilmek için öncelikle imar sorununu çözmek, çarpık ve düzensiz yapılaşmayı çözmek, yeni sanayi alanları ile lojistik alanlar açmak zorunda olduğumuzun farkında olmalıyız. Tüm şehir, yerel yöneticiler ve kent dinamikleri olarak da buna yönelik çalışmalar yapmalıyız" dedi.

Başkan Gültak; "Bu şehrin en büyük sorununun imar sorunu olduğunu hep söyledik; bu sorun çözülene kadar da dile getirmeye devam edeceğiz. Şehrimiz, hak ettiği çehreye kavuşana kadar her koldan çalışacağız" diye konuştu.

Balık Festivali Eylül ayında gerçekleşebilir

Başkan Gültak; Akdeniz Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenmesi planlanan Karaduvar Balık Festivali'ne de değinerek; "Balık festivalimiz, bu yıl inşallah ilkinden de çok daha renkli etkinliklere sahne olacak. Balık Festivali'nde başta Karaduvarlı kadınlarımız olmak üzere üreten kadınlarımıza ücretsiz stantlar temin ederek ekonomik fayda edinmelerini sağlayacağız. Eylül ayının son haftasında, başta Akdeniz halkı olmak üzere, tüm Mersinlileri, hem balık yiyecekleri hem de eğlenceye doyacakları Karaduvar balık festivalimize şimdiden davet ediyorum" diye konuştu.

"Her süreç vatandaşın lehine olacak"

Akdeniz'in; hayata geçen değişimler ve yapılan hizmet ve çalışmalar sayesinde artık göç veren değil, göç alan bir ilçe haline geldiğine de işaret eden Başkan Gültak, "Akdeniz'de yaşanan değişimler ile şehrimizin de kaderi değişiyor.

Çay Mahallesi'nde başlamasını sağladığımız yerinde kentsel dönüşüm projesinde artık sona yaklaştık. Hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak. Bu süreçte alınan tüm kararlar da vatandaşlarımızın lehine olacak. TOKİ, bu projede vatandaş lehine zarar etmeyi göze almıştır. Vatandaşlarımızı ikna etmek istiyoruz. Bilgi kirliliği yayılmak isteniyor fakat bu projede insanlarımızı asla mağdur etmek gibi bir niyet veya amaç yok" dedi.

"Motor yarışlarına ev sahipliği yapmak istiyoruz"

Başkan Mustafa Gültak, spora ve sporcuya da büyük önem ve destek verdiklerinin altını çizdi; "Akdeniz'i; sporun her alanında olduğu gibi motor sporlarında da cazibe merkezi haline getireceğiz. Bu yıl Mersin'de ilk kez düzenlenen MotoDrag Yarışları'nı gerçekleştirdiğimiz gibi ilerleyen günlerde daha büyük ve kapsamlı motor müsabakalarına ev sahipliği yapacağız" diye konuştu.

"Orman yangınları siyasete alet edilmemeli"

Aralarında Mersin'in de olduğu Türkiye'nin farklı illerinde çıkan orman yangınlarına da dikkat çektiği açıklamasında Başkan Gültak; "Orman yangınları konusunda maalesef büyük bir bilgi kirliliği yayılmak isteniyor. Devletimiz, yangının ilk gününden itibaren tüm imkânlarını seferber etmesine rağmen, bazı kesimler, 'çamur at izi kalsın' mantığıyla yaşanan olayları siyasete dâhil etmeye çalışıyor. Bu zamanlar, siyaset yapma zamanları değil, birlik olma, beraber hareket etme zamanlarıdır" ifadesini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Çelik, Dünya Şampiyonası'na seçildi

_assets/fotograflar

Büyük Nakliyeci buluşması yapıldı

_assets/fotograflar

Yüzücüler maviliklere kulaç atacak

_assets/fotograflar

Hedef 'Engelsiz şehirler'

_assets/fotograflar

Sonunda imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Mimarlardan 'Temiz Çevre' çağrısı

_assets/fotograflar

OSB'den sporculara destek

_assets/fotograflar

Pedallar Festival için döndü

_assets/fotograflar

Seçer, Kültürler Festivali'nde stantları gezdi

_assets/fotograflar

'Kurum Kapasitesi Geliştirme Eğitimi' düzenlendi

close Gültak, "En büyük sorun imar"
Gültak, "En büyük sorun imar"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: