rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.258 (1.251)

Toplam Ziyaret: 21.619.396 (19.704.936)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Ağustos 2021
Sayı : 904
Bu kayıt toplam
329 kez okundu.
fb sharer

EMİRLER PROJESİ MAHALLELİ İLE PAYLAŞILDI

Başkan Özyiğit, Emirler için hazırladıkları projeyi mahalleliyle paylaştı

Emirler projesi mahalleli ile paylaşıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, kırsal mahalle olan Emirleri ziyaret ederek hazırladıkları projeyi vatandaşlarla paylaştı. Mahallelinin görüş, öneri ve taleplerini alan Başkan Özyiğit, yönetimde ortak akıl ve katılımcılık vurgusu yaptı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte Emirler Mahallesini ziyaret etti.

Emirler halkıyla bir araya gelen Başkan Özyiğit, asırlık çınar ağacının da bulunduğu köy meydanı ve Karacaoğlan Çeşmesi için hazırladıkları projeyi orada yaşayan vatandaşlara anlattı. Projeyi ayrıntılarıyla aktaran Başkan Abdullah Özyiğit, "Buraya vatandaşlarımızın önerisini almaya, onların fikirlerini dinlemeye geldik. Hiçbir zaman halka rağmen bir şey yapmayacağız" dedi.

Köy meydanını, doğal dokusunu koruyarak yenileyeceklerini ve mahallede bulunan tarihi Karacaoğlan Çeşmesi ve etrafı için de restorasyon ve düzenleme çalışmaları yapacaklarını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Emirler'de bulunan Gelincik Tepesi için hazırladıkları proje ile ilgili de vatandaşları bilgilendirdi.

Başkan Özyiğit, "Emirler, Mersin ve Yenişehir'in kuzeye açılan yolunun geçtiği önemli bir mahallemiz. Şuan bulunduğumuz köy meydanı çok uğrak bir nokta haline geldi. Hem mahallelinin hem de misafirlerin tarihi ağacın altında çaylarını içip soluklandığı bu yeri düzenlemek ve daha da güzelleştirmek için bir proje hazırladık. Gelincik Tepesi projemiz tamamlandığında burası çok daha yoğun olacak.

Proje hakkında burada yaşayan vatandaşlarımızın önerilerini tek tek dinledik. Hassasiyetlerini dikkate alacağız ve çalışmalarımızı ona uygun bir şekilde yapacağız." dedi. Son günlerde Türkiye genelinde ve Mersin'de çıkan orman yangınları hakkında da konuşan Başkan Abdullah Özyiğit, vatandaşlara 'ormanlarımıza hep birlikte sahip çıkalım' çağrısında da bulundu.

Emirler Mahalle Muhtarı Rüştü İkiz ve mahallede yaşayan vatandaşlar Başkan Abdullah Özyiğit'in ziyareti ve projeyi öncelikle kendileriyle paylaşmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ettiler.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Çelik, Dünya Şampiyonası'na seçildi

_assets/fotograflar

Büyük Nakliyeci buluşması yapıldı

_assets/fotograflar

Yüzücüler maviliklere kulaç atacak

_assets/fotograflar

Hedef 'Engelsiz şehirler'

_assets/fotograflar

Sonunda imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Mimarlardan 'Temiz Çevre' çağrısı

_assets/fotograflar

OSB'den sporculara destek

_assets/fotograflar

Pedallar Festival için döndü

_assets/fotograflar

Seçer, Kültürler Festivali'nde stantları gezdi

_assets/fotograflar

'Kurum Kapasitesi Geliştirme Eğitimi' düzenlendi

close Emirler projesi mahalleli ile paylaşıldı
Emirler projesi mahalleli ile paylaşıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: