rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.217 (1.210)

Toplam Ziyaret: 21.619.355 (19.704.895)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Ağustos 2021
Sayı : 903
Bu kayıt toplam
375 kez okundu.
fb sharer

SEÇER, "DOĞRU ZAMANDA DOĞRU İŞLER YAPILDI"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı boyunca gerçekleştirdiği yayla ziyaretlerini hafta sonu da devam ettirdi. Bayramın 3. günü Toroslar ilçesinin 6 mahallesini ziyaret eden Başkan Seçer, bu kez de Toroslar ilçesinin Darısekisi Mahallesi Ayrancı Mevkii, Darısekisi Örnek Köy Projesi ile Ayvagediği ve Gözne Mahallelerini gezdi. Seçer, "Akılcı olan bütün hizmetler tıkır tıkır yapılacak" dedi.

Seçer,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İlk durak Ayrancı oldu

Başkan Seçer'e Toroslar'daki mahalle gezilerinde CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel ile Alpay Antmen, Mersinden Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Meral Seçer, CHP il ve ilçe yöneticileri, Meclis üyeleri, muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları ile vatandaşlar eşlik etti.

İlk olarak Darısekisi Mahallesi Ayrancı Mevkii'nde vatandaşları selamlayıp, geçmiş bayramlarını kutlayan Seçer; burada davul ve zurna ile karşılandı. Başkan Seçer, sonrasında Darısekisi Örnek Köy Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Mersinden Kadın Kooperatifi ile Darısekisi Muhtarlığı'nın iş birliğinde kapalı sistem üretim tesisi haline getirilen eski köy okulunu gezdi ve çalışmaları yerinde inceledi.

Tesis tamamlandığında yöreye özgü ürünler işlenecek, ürünlere katma değer sağlanacak ve Yörük kültürü yaşatılacak.

Ayvagediği'nin su sorunu tarihe karıştı

Ziyaretine Ayvagediği Mahallesi ile devam eden Seçer, burada da davul ve zurna ile karşılandı. Kahvehanedeki vatandaşlar ile selamlaşıp, esnaf ziyareti yapan Seçer, ayrıca hemşehrilerinin geçmiş bayramlarını kutladı.

Yayla girişinde Seçer'i 'Yaylalardaki Çalışmalarımız Sayesinde Musluklardan Gürül Gürül Su Akacak' pankartı karşıladı. Ayvagediği'ndeki vatandaşlar, ellerinde 'Mersin'in Yüz Akı Vahap Seçer', 'Kimsesizlerin Kimsesidir Vahap Seçer' ve 'Mersin'de Huzurun Güvencesi Vahap Seçer' yazılı pankartlar tuttu, sloganlar attı.

Ayvagediği'nde Çiftçi Üretici Köylü Pazarı'nı da gezen Seçer, ardından kahvehaneye geçti.

Kahvehanede yapılan toplantıda, Ayvagediği Muhtarı mahallelerinde yapılan içme suyu ve yol çalışmalarından dolayı Başkan Seçer'e teşekkürlerini iletti. Seçer de konuşmasında içme suyu çalışmaları kapsamında Ayvagediği'ne bir adet 5 bin metreküplük depo, 2 adet 2 bin metreküplük depo ve 3 adet de 500 metreküplük yeni depo yapımlarının devam ettiğini söyledi. Büyükşehir sayesinde Ayvagediği Mahallesi'nin su sorunu tarihe karıştı.

Son durak Gözne oldu

Ayvagediği'nin ardından Gözne Mahallesi'ne geçen Seçer'i köyün girişinde, 'Gözne'nin Havası Mis Altyapısı Tertemiz. Kanalizasyon Çalışmamız Sayesinde Gözne'de Koku Kalmayacak, Rahat Nefes Alınacak' pankartı karşıladı. Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda vatandaşlardan aldığı talep ve şikayetler üzerine hızla harekete geçen Başkan Seçer'in öncülüğünde Ayvagediği'nin su sorunu bu yıl çözüldü.

Öte yandan Gözne'nin de su sorununu ortadan kaldırılarak, mahallede kanalizasyon çalışmaları başlatıldı. MESKİ; Ayrancı, Sarnıç, Bekiralanı, Soğucak, Gözne, Darısekisi, Kepirli, Ayvagediği gibi noktalarda su problemini çözüme kavuşturdu. Başkan Seçer'i ilgi ile ağırlayan her 2 mahalle halkı da yapılan bu çalışmalardan dolayı teşekkürlerini etti.

"Doğru zamanda doğruişler yapıldı"

Su sorununu çözdüğü için mahalle girişinde hem yerli nüfusun hem de yaylacı vatandaşların kendisine teşekkür ettiğini ifade eden Seçer, "Son derece mutlulardı. Biz gerekli dokunuşları yaptık, su sorununu ortadan kaldırdık" ifadelerine yer verirken, yapımı süren MESKİ çalışmalarını da anlattı. Seçer, "Gözne, Ayvagediği, Soğucak, Bekiralanı, Kepirli, Darısekisi, Sarnıç için toplam 5 bin metreküplük bir depo, 2 bin metreküplük 2 adet depo, 3 adet de 500 metreküplük şu anda yeni depo yapımları devam ediyor.

Cehennem Deresi'nde isale hattı çalışmalarımız devam ediyor. Oradan da beslediğimiz zaman debi artacak, yeni bir hat çekiyoruz. Bu yıl Ayvagediği su konusunda sıkıntı çekmedi, bundan sonra sırtı hiç yere gelmez. Çünkü bu çalışmalar da bitecek. Ayvagediği, Sarnıç, Darısekisi'ne kadar bütün bu bölgelerde su sorununu kökünden çözüyoruz. Mersin'in birçok noktasında önemli dokunuşlarla birçok sorunu çözdük" diye konuştu.

"Geçtiğimiz yıl önemli sıkıntı yaşadık ama bu yıl olmadı"

Başkan Seçer, Gözne Mahallesi'nde yaptığı konuşmasında, Ayvagediği'nin yanı sıra Gözne'de de su sıkıntısı olmadığını vurgulayarak, "Ben Ayvagediği'nden geldim, çok mutlu oldum. Orada da insanlar bu yaz sezonunu rahat geçirdiklerini söylediler. Sanıyorum Gözne'de de bugüne kadar bir su sıkıntısı yaşamadık. Çünkü bunun tedbirini almıştık. Geçtiğimiz yıl önemli sıkıntı yaşadık ama bu yıl olmadı" dedi.

Başkan Seçer, Gözne Mahallesi'nde kaçak su kullanımına ilişkin olarak toplam 133 işlem yapıldığını söyledi. Kaçak su kullanımında büyük cezai işlemler uyguladıklarını vurgulayan Seçer, bütün bayram boyunca yaylaları gezdiğini ve her mahallede bu konuda uyarıda bulunduğunu belirtti.

Seçer, hiçbir ayrım gözetmeden, Mersin merkez için layık gördükleri hizmetlerin tamamını kırsala da taşıdıklarını sözlerine ekledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Çelik, Dünya Şampiyonası'na seçildi

_assets/fotograflar

Büyük Nakliyeci buluşması yapıldı

_assets/fotograflar

Yüzücüler maviliklere kulaç atacak

_assets/fotograflar

Hedef 'Engelsiz şehirler'

_assets/fotograflar

Sonunda imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Mimarlardan 'Temiz Çevre' çağrısı

_assets/fotograflar

OSB'den sporculara destek

_assets/fotograflar

Pedallar Festival için döndü

_assets/fotograflar

Seçer, Kültürler Festivali'nde stantları gezdi

_assets/fotograflar

'Kurum Kapasitesi Geliştirme Eğitimi' düzenlendi

close Seçer, "Doğru zamanda doğru işler yapıldı"
Seçer, "Doğru zamanda doğru işler yapıldı"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: