rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.237 (2.126)

Toplam Ziyaret: 20.017.811 (18.168.436)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
05 Nisan 2021
Sayı : 889
Bu kayıt toplam
157 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MUHSİN BAYAR, AKP KONGRELERİNİ ELEŞTİRDİ...

Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar, AKP kongrelerini eleştirerek hükümetin pandemi sürecini eline-yüzüne bulaştırdığını söyledi.

Muhsin Bayar, AKP kongrelerini eleştirdi...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yanlış yürütülen sürecin, alınan eksik tedbirlerin insanları canından ettiği gibi, ekonomik olarakta herkesin artık sıfırı tükettiğini hatırlatan Bayar, "Gerçekten esnafımıza çok yazık. Artık insanlar ne yapacağını, günü nasıl kurtaracağını şaşırmış durumda. Kimse geleceğinden emin değil. Hükümetin birinci görevi, insanların gelecekten umutlu olmasını sağlamaktır. Ama ne yazık ki bizde durum tam tersi" dedi.

Tepki oluştu

Önlemlerde ki tutarsızlık, aktarılan bilgilerdeki şeffafllık eksikliği ve en önemlisi halka sunulan önlemlere yöneticilerin uymamasının büyük bir kafa karışıklığına yol açtığını kaydeden Bayar, "Başından beri sürecin kötü yönetilmesi, halkımızda da önlemlere karşı tepki oluşturdu. 'Madem maske-mesafe önemli, kongrelerde neden buna uyulmuyor. Bu virüs sadece bize mi var' diyerek tepkisini dile getiriyorlar.

Toplumda güveni yeniden tesis etmek, ancak sürecin bilimsel olarak yürütülmesi ile mümkün olacaktır. Bunun için de Bilim Kurulu, bağımsız bir yapıya kavuşturulmak zorundadır.

Bugün yapılan AKP kongreleri, halkın zaten azalan güvenini yok etmiştir. Sosyal destekten yoksun bırakılarak borç batağına sürüklenen esnaf, artık ne yapacağını şaşırmış durumda.

Kongreleri aklama çabası

Vaka sayılarındaki artışı restoranlardan kaynaklı olduğunu açıklamak ise, tam manasıyla abesle iştigaldir. Tıklım tıklım, maske-mesafe kurallarına uyulmadan gerçekleştirilen kongreleri aklama çabasından başka bir şey değildir.

Şimdi süreci eline yüzüne bulaştıran hükümet, kongrelerini tamamladıktan sonra yeniden tüm yükü halkın üstüne atarak kapanma kararı aldı. Tüm Türkiye'yi kırmızıya boyadıktan sonra, insanların hayatını hiçe saydıktan sonra alınan bu kararların artık hiçbir hükmü yoktur.

AKP, öncelikle gecesini gündüzüne katan sağlıkçılardan, açlığa mahkum ettiği esnaftan, eğitimden mahrum bıraktığı öğrencilerden, cenazesini bile törensiz defnetmek zorunda kalan ailelerden utanmalıdır" diye konuştu.

Tedbirlere dikkat edelim

Son olarak Mersinlilere seslenen Muhsin Bayar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Değerli hemşehrilerimden virüsle mücadelede tedbiri elden bırakmamalarını, tabloda Mersinimizi maviye döndürmek için gereken özeni göstermelerini rica ediyorum. Tedbiri elden bırakmayarak, hayatlarımızı bir an önce normale döndürmek durumundayız."Son Haberler:
_assets/fotograflar

İlksen Sorguç Dinçer, "Bu kaçıncı komisyon!"

_assets/fotograflar

Akıllı Sistem hayata geçti

_assets/fotograflar

Türkiye'nin en ucuz pidesi Mersin'de

_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Mersin, elbisesine sığmıyor'

_assets/fotograflar

Bayar, '2021 turizm sezonu tehlike altında"

_assets/fotograflar

Özdemir, "Orman varlığımızı değerlendiremiyoruz"

_assets/fotograflar

Araç Muayene İstasyonu hizmete girdi

_assets/fotograflar

Kantaron fideleri toprakla buluşuyor

_assets/fotograflar

Sofralar Büyükşehir'le bereketleniyor

_assets/fotograflar

Elvanlı'da üreticilere kazanç yolu açıldı

close Muhsin Bayar, AKP kongrelerini eleştirdi...
Muhsin Bayar, AKP kongrelerini eleştirdi...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: