rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.330 (2.215)

Toplam Ziyaret: 20.017.904 (18.168.525)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Mart 2021
Sayı : 888
Bu kayıt toplam
409 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TÜRK SİYASET TARİHİNİN EN GENÇ KURUCU ÜYESİ PRENSES APALAK...

Röportaj: Mehtap Gencer

Türk siyaset tarihinin en genç kurucu üyesi Prenses Apalak...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Sizi Tanıyarak Başlayalım…

13 Nisan 1995 yılında Mersin'de doğdum. Tek çocuğum. Ankara, İstanbul ve İzmir'de ikamet ettim. İlköğretim ve Lise öğrenimlerimi sırasıyla Gürçağ Koleji ve Sınav Koleji'nde tamamladım. 3 Üniversite mezunuyum. Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü, Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İngilizce Tarih bölümünü bitirdim.

18 yaşından beri aile şirketimizde yönetici pozisyonunda görev aldım. İnşaat, otomotiv ve turizm sektöründe faaliyet gösterdim. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı seviyorum. Şu an siyasi olarak çalışmalarımı yürütmekteyim.

İsminiz Oldukça İlgi Çekici, Hiç Duymamıştım Daha Önce…

Evet, duymamışsınızdır çünkü Türkiye'de tek olan bir isim. Unvan ismi olması hasebiyle uzun uğraşılar sonucunda konulmuş. İsmimi çok seviyorum. Ailemin bana en güzel armağanı diyebilirim.

Siyasete Nasıl Başladınız?

Çocukluğum hep bürokratların arasında geçti. Dayım İsmet Çelik de gençlik yıllarında aktif siyasette yer almış bir isim. Dolayısıyla siyasetle pek uzak değildim. Ankara'ya yerleştikten sonra her hafta fırsat bulduğum müddetçe TBMM'deki grup toplantılarına katıldım. Her partinin grup toplantısına katılıp farklı sesleri dinlemiş, analiz etmişimdir.

Babam Sedat Apalak siyasilerle iş hukuku olan bir isimdi, onun sayesinde ben de siyasete atıldım. Babam, hayatımda okuduğum en güzel kitaptı, şimdi onun bayrağını ben devraldım. Gerçekleştirmek istediğim hedeflerim, ülkem için ideallerim var. Meclis sıralarımızın çalışkan, çağdaş, kararlı, Atatürk ilkelerini benimsemiş, yenilikçi genç seslere ihtiyacı var.

En Genç Kurucu Üyesiniz, Nasıl Bir Duygu?

Evet, Türkiye Değişim Partisi'nin en genç Kurucusu ve Parti Meclisi üyesiyim. Partimizin kadrosu çok değerli isimlerden oluşmakta. Kimisi kardeşi, kimisi evladı gibi görüyor beni. Değişim ailemi çok seviyorum. Bu ailenin en genç ferdi olarak değişim ve gelişim yolunda gençlerin sesi olup, politikada yeni bir dönemin başlaması için çaba sarf edeceğim. Tüm akademik bilgi ve becerilerim ile enerjimi bu yolda paylaşmak istiyorum.

Partinizden Söz Eder Misiniz?

Bizim partimiz, Türkiye'de şu ana dek gelmiş geçmiş tüm partilerden farklı bir noktada yer alıyor. Yıllarca büyüklerimden sağcı, solcu diye sıfatlar duyar nedir bunlar diye merak ederdim. Neden insanlar kategorize edilir diye düşünürdüm.

İşte biz şimdi ikinci dünya savaşına ait bu söylemleri ortadan kaldırıyoruz ve diyoruz ki; biz ne sağda ne solda tam merkezde yer alan Türkiye'nin en demokratik kitle partisiyiz. Başka hiçbir partinin tüzüğünde yer almayan bir madde koyduk; Genel Başkan partisini iki dönem iktidara taşıyamazsa görevi bırakır. İddialıyız, kendimize güveniyoruz. Bakın biz delege sistemini kaldırdık, gerçek demokrasiyi sizlere sunmaya geldik.

Atatürk ilkelerini sonuna kadar savunan, Cumhuriyetin ilkelerini geliştirerek koruyan, Evrensel Hukuk kurallarına uyan, İnançlara saygılı, Laikliği yaşatan, Üretimi destekleyen, Emeği koruyan, Türkiye'nin en demokratik kitle partisiyiz. Yolu ve yönü sevgiden geçen herkesi ailemize bekleriz.

Partinizin Logosu ve Genel Başkanınızın Videoları Çok Konuşuluyor

Partimizin logosu Anadolu ve Trakya'yı simgeleyen iki kalp ve iki kıtayı birleştiren bir yıldızdan oluşuyor. Logomuz hem çok konuşuldu hem de son zamanlarda görüyorum ki taklitte edilmeye başlandı. Einstein ne demiş "Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir."

Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül'ün videoları çok konuşuldu. Kendisi hayatımda gördüğüm en gerçekçi, en samimi ve en çalışkan insan. Tüm lider vasıflarına sahip, onun enerjisi bizlere güç veriyor. Her zaman inandığım insanlarla yola çıktım. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül'ün liderliğinde ülkemiz için çok güzel yenilikler yapacağız ve elbet bir gün iktidar olacağız.

Değişim artık kaçınılmaz. Sosyal medyadaki videoları konuşmak yerine gelin adalete güveni sağlamanın yollarını araştıralım. Pandemi süreci tüm sektörleri çok etkiledi. Vatandaşımızın gerçek sorunlarını konuşalım. Esnafın, çiftçinin, sanayicinin derdini dinleyelim. Terör olaylarına, kadına ve hayvana şiddet olaylarına son vermenin, gençlerimize istedikleri geleceği sunmanın çaresini bulalım. Bizim gündemimizde bunlar var.

Son Olarak Neler Söylemek İstersiniz?

Türkiye Değişim Partisi'nin en genç Kurucusu olarak buradan öncelikle genç kardeşlerime seslenmek istiyorum; Değişimin öncüleri sizler olacaksınız, bizler daima sizin yanınızdayız. Gelin değişime ortak olun. Korkmadan konuşmak, iyi bir eğitim almak, hayalinizdeki geleceğe sahip olmak sizin de hakkınız.

Tüm partilere ve tüm görüşlere saygımız sonsuz. Aklın yolu bir, gelin birlik olalım. Suni gündemlerle değil, halkımızın gerçek sorunlarıyla uğraşalım çare olalım. Değişimin en büyük düşmanı önyargıdır. Önyargılarımızdan arınıp, değişime fırsat verelim. Ülkemiz için çok güzel yenilikler yapacağız inşallah. Unutulacak dünler, yaşanacak güzel günler var..Son Haberler:
_assets/fotograflar

İlksen Sorguç Dinçer, "Bu kaçıncı komisyon!"

_assets/fotograflar

Akıllı Sistem hayata geçti

_assets/fotograflar

Türkiye'nin en ucuz pidesi Mersin'de

_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Mersin, elbisesine sığmıyor'

_assets/fotograflar

Bayar, '2021 turizm sezonu tehlike altında"

_assets/fotograflar

Özdemir, "Orman varlığımızı değerlendiremiyoruz"

_assets/fotograflar

Araç Muayene İstasyonu hizmete girdi

_assets/fotograflar

Kantaron fideleri toprakla buluşuyor

_assets/fotograflar

Sofralar Büyükşehir'le bereketleniyor

_assets/fotograflar

Elvanlı'da üreticilere kazanç yolu açıldı

close Türk siyaset tarihinin en genç kurucu üyesi Prenses Apalak...
Türk siyaset tarihinin en genç kurucu üyesi Prenses Apalak...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: