rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 669 (562)

Toplam Ziyaret: 19.708.787 (17.888.915)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
15 Şubat 2021
Sayı : 882
Bu kayıt toplam
176 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BAYAR, 'KADINA ŞİDDET TOPLUMSAL SORUNDUR'

6 yıl önce, vahşi bir cinayetle yaşamdan koparılan Özgecan Aslan'ı ölüm yıldönümünde anan Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar, "Ne yazık ki Özgecan Aslan'ın katledildiği o süreçten bu yana, kadın cinayetleri azalmak yerine artarak devam etti" diye konuştu.

Bayar, 'Kadına şiddet toplumsal sorundur'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kadın cinayetlerinin toplumsal bir sorun olduğunun altını çizen Bayar, "Temelinde eğitim yatıyor, kadını ötekileştirme yatıyor. Kadının, toplumdaki yerinin ikinci sırada gelmesi yatıyor. Bu anlayışı tamamen reddediyoruz" dedi.

Kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddetin ancak eğitim ve alınacak caydırıcı tedbirlerle durdurulabileceğini vurgulayan Bayar, şunları söyledi:

"Ne yazık ki kadına yönelik şiddet ve cinayetler artarak devam etmektedir. 6 yıl önce Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesinin ardından, 2 bin 277 kadın daha öldürülmüş. Korkunç bir rakam. Rakamların korkunçluğu kadar, halen ciddi anlamda tedbirlerin alınmamış olması, kadınlarımızı koruyacak kanunların doğru işlememesi ise daha da korkunçtur.

Toplumumuzda bu süreci tersine çevirebilmek için, ülkeyi yönetenlere büyük görevler düşüyor. Umut ediyorum ki, gelecek öncelikle kadınlar ve çocuklar için, sonrasında bütün insanlar için çok daha çağdaş, çok daha özgür, saygı ve sevgi dolu bir dünya olur.

Bunun yolu da her şeyden önce eğitimden geçiyor. Eğitim anlayışımızı gözden geçirmek zorundayız. Çağdaş ve aydınlık bir geleceğe, kadınlarla erkeklerin ayrım gözetmeksizin birlikte yürüyebileceği bir dünya, sadece eğitimle mümkün olacaktır.

Kadına yönelik şiddeti azaltmak ve ortadan kaldırmak için, öncelikle kadırlarımızın şiddet konusunda farkındalığı artırıcı eğitimler arttırılmalıdır. Medya'nın da şiddeti yansıtma şeklinde özenli davranması, bu tarz haberleri paylaşırken kullandıkları dil'e dikkat etmesi önemlidir.

Doğru Parti olarak, şiddeti önlemek için kadınların çalışma hayatına kazandırılması, ekonomik bağımlılıktan kurtulması gerektiğine inanıyoruz.

Şiddet toplumsal bir yapı problemi ise, bu problemin engellenmesi yada çözüme kavuşabilmesi için tüm kurumlar işbirliği içinde çalışmak zorundadırlar. Kadın-erkek eşitliği sağlanmadan, kadına yönelik şiddetle mücadelede başarılı olunması mümkün değildir."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mersin, güç birliği yapıyor

_assets/fotograflar

Dinçer, "Adres Toroslar Bölgesi"

_assets/fotograflar

Çakmak, "MABEP, bireylerin farkındalık kazandığı bir program"

_assets/fotograflar

İlksen Sorguç Dinçer; 'Kadınlar değil failler sorgulansın'

_assets/fotograflar

Bayar, "Siyasetin kaderini değiştireceğiz"

_assets/fotograflar

Kültür Kompleksi'nin temeli atıldı

_assets/fotograflar

2021 Sanat programı açıklandı

_assets/fotograflar

Vali Su, BİK Mersin'i ziyaret etti

_assets/fotograflar

Karaduvar için projeler bekleniyor

_assets/fotograflar

Çoraptan oyuncak yapıp, üretime katılıyorlar

close Bayar, 'Kadına şiddet toplumsal sorundur'
Bayar, 'Kadına şiddet toplumsal sorundur'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: