rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.262 (4.026)

Toplam Ziyaret: 19.712.380 (17.892.379)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Ocak 2021
Sayı : 879
Bu kayıt toplam
293 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SEÇER, "İKİ TANE YETMEZ, 24 TANE GELSİN"

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021 Yılı Ocak Ayı Toplantısı'nın İkinci Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

Seçer,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Toplantıda bazı Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ihalelerle ilgili bilgilerinin olmadığını, ihaleleri basından duyduklarını savundu.

Verilemeyecek hiçbir hesaplarının olmadığını vurgulayan Başkan Seçer, "Herkes gelip, bizi didik didik edebilir. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yok. Benim alnım açık, benim yönetimimin, belediyemin alnı açık. Buyursunlar didik didik oraları araştırsınlar. Buradan da duyuruyorum; 2 tane müfettiş yetmez, 14 tane müfettiş gelsin, 24 tane müfettiş gelsin" dedi.

"Meclis'i, Yönetmeliği'ne göre yönetmek durumundayım"

Toplantıda gündem maddelerine geçilmeden önce bazı üyelerin Meclis gündemine taşımak istediği önergeler konuşuldu. Başkan Seçer, önergeleri neden Meclis gündemine alamayacaklarını açıklarken, Meclis'i ilgili yönetmeliğe göre yönetmek zorunda olduğunu hatırlattı.

Seçer, "Meclis'i ilgilendirmeyen konularda önerge kabul edemiyoruz. Önergeleri de inceledim. Genelde idari konuları içeren konular ve meclisin gündemine taşımamı gerektirmeyen konular. Önergeleri yine incelemeye alacağız. Meclis'in gündemine taşıyacağımız konularsa tabi ki memnuniyetle taşırız" diye konuştu.

Meclis üyelerinin önergelerin gündeme alınması ısrarı üzerine Başkan Seçer, "Mecliste her şeyi görüşme, konuşma, müzakere etme, tartışma taraftarıyım. Gizlediğimiz, sakladığımız, bir köşesinden tutup kimsenin görmemesi için üstünü örttüğümüz hiç bir konumuz yok.

Bizim burada yaptığımız yöntem tartışması. Ben Meclis'i, Meclis Çalışma Yönetmeliği'ne göre yönetmek durumundayım. Burada yöntemimizi kendimiz belirleyemeyiz. Yöntemler belli" dedi.

"Gündemde Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik bir algı yönetimi var"

Başkan Seçer, Büyükşehir'in ihalelerinin açık ihale şeklinde yapıldığını hatırlatarak, kim daha düşük fiyat verirse ihalenin onda kaldığının altını çizdi.

"Para almada acayip bonkörsünüz"

Başkan Seçer, bir derneğe nakdi para yardımı ile ilgili getirilmesi istenen önergeye de yanıt vererek, "Bunlar parasal konular, bunlar bütçeyi ilgilendiren konular. Kanun açık. Bütçeyi etkileyecek, gelir azaltıcı, gelir artırıcı bir konuda meclis karar alamaz.

Ancak temenni edebilirsiniz, talep edebilirsiniz, bir öneri getirebilirsiniz. 'Pandemi ile ilgili bazı ilave tedbirlerimiz olacak' deniyor. Güzel, ama şimdi Meclis'in de bir şeyi var; bunu latife de kabul edebilirsiniz ama gerçek.

Para verme konusunda pek bonkör değilsiniz ama para alma, isteme konusunda maşallah acayip bonkörsünüz. Her yere para dağıtabiliyorsunuz ama belediye sıkıntıda olduğu zaman da biraz bizi tek kulağınızla dinliyorsunuz. Etkileniyorsunuz bazı şeylerden" diye konuştu.

"Kırsal mahallelerimizi belirleyin"

Önerge olarak sunulan konulardan birisi de ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde kalan kırsal mahallelerin belirlenmesi konusu oldu. Kırsal mahallelerin belirlenmesi çalışmalarını bitirmelerini isteyen Seçer, "İlçe belediye başkanlarımız lütfen kırsal mahallelerimizi belirleyin, çalışmalarınızı tamamlayın, bize iletin. Beraber bir heyet kuralım oturalım üzerinde tartışalım. Önergeye gerek kalmadan bu da halledilmiş oldu" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mersin, güç birliği yapıyor

_assets/fotograflar

Dinçer, "Adres Toroslar Bölgesi"

_assets/fotograflar

Çakmak, "MABEP, bireylerin farkındalık kazandığı bir program"

_assets/fotograflar

İlksen Sorguç Dinçer; 'Kadınlar değil failler sorgulansın'

_assets/fotograflar

Bayar, "Siyasetin kaderini değiştireceğiz"

_assets/fotograflar

Kültür Kompleksi'nin temeli atıldı

_assets/fotograflar

2021 Sanat programı açıklandı

_assets/fotograflar

Vali Su, BİK Mersin'i ziyaret etti

_assets/fotograflar

Karaduvar için projeler bekleniyor

_assets/fotograflar

Çoraptan oyuncak yapıp, üretime katılıyorlar

close Seçer, "İki tane yetmez, 24 tane gelsin"
Seçer, "İki tane yetmez, 24 tane gelsin"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: