rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.027 (2.733)

Toplam Ziyaret: 19.448.143 (17.652.951)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Ocak 2021
Sayı : 877
Bu kayıt toplam
88 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

PROJE TAMAMLANDI, AÇILIŞI BEKLİYOR

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mutlu Yaşma Köyü projesinin tamamlandığını, ancak pandemi nedeniyle açılışını yapmak için beklediklerini belirterek, "Pandemi süreci sona erer ermez burası herkes için çok özel bir alan olacak" dedi.

Proje tamamlandı, açılışı bekliyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, Şahintepe Mahallesinde hayata geçirilen Mutlu Yaşam Köyünü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Birim müdürleri ve mahalle muhtarlarının da katıldığı ziyarette, Mutlu Yaşam Köyünü gezen Başkan Tarhan, bahçeler arasında ortaya çıkan güzel çalışma nedeniyle personele teşekkür etti.

Mutlu Yaşam Köyünün içeriği ile çok özel bir konuma sahip olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, yaptığı değerlendirmede "Amacımız Mezitli'de herkesin her yerde mutlu olması. Özellikle insanlarımızın toprakla, tarımla iç içe olması için kent merkezinde çok sayıda projemiz var.

Kent içi tarım, hobi bahçeleri ile insanımızın üretme ve doğal ortamda toprakla uğraşması için projeler geliştirdik. Bunun yanında kentte yaşayanların köy havasını yaşayabilmesi için Mutlu Yaşam Köyü projemizi hayata geçirdik" dedi.

Mutlu Yaşam Köyünün çalışma sistemi hakkında da bilgiler veren Tarhan, "Buraya her kesimden insanımız gelecek. Her yaş grubundan; en küçük çocuktan dedelerine kadar burada beraber zaman geçirecekler. Burada herkes özgür olacak. Öncelikle müzik yapmak isteyen müzik yapacak, yemek yapmak isteyen yemek yapacak.

Yine sembolik ücretle gece kalmak isteyen konaklayacak. Burada daha organik sebzeler yetiştirilecek. Hayvanlarla zaman geçirecek, ata binecek, koyundan süt sağacak. Unutulmaz tecrübeler yaşayacak. Sabahları taze sebzelerle kahvaltısını yapacak. Spor yapabilecekler; yürüyüş, koşu yapabilecekler" diye konuştu.

Mutlu Yaşam Köyünün hazır hale geldiğini, ancak yaşanan pandemi süreci nedeniyle kapılarını açmak için beklettiklerini belirten Tarhan, "Pandemi süreci sona erer ermez burası farklı kesimlerin buluştuğu, sivil toplum örgütlerinin kahvaltı, yemek düzenlediği, etkinlik yaptığı çok özel bir alan olacak. Bu kadar kapsamlı bir çalışma Türkiye'de başka bir yerde yok. Kapılarını açtığında Mersin çok özel bir mekana kavuşacak" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Lokmanoğlu, 'Yatırım için doğru yer Mersin'

_assets/fotograflar

Seçer, "Tüm denetimlerden başarıyla çıktık"

_assets/fotograflar

Atakan, "Gelecekten umutluyuz"

_assets/fotograflar

Doğru Parti kadrosuyla seçime hazır

_assets/fotograflar

Uzaktan eğitime tablet desteği sürüyor...

_assets/fotograflar

Su seviyesi düştü, çöpler ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Elektrik üretim kapasitesi 10Mv'a çıkarılacak

_assets/fotograflar

Toroslar'dan 'beyaz baston'

_assets/fotograflar

Pazar yerinde 'HES kodu' uygulaması

_assets/fotograflar

Geri dönüşüme talep arttı

close Proje tamamlandı, açılışı bekliyor
Proje tamamlandı, açılışı bekliyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: